Jste zde

Napsal: Robert Humpál

Používáte pohanku ? Pokud ne, zařaďte !

Jak jistě víte, v každém jídelníčku, který pro vás sestavuji je jako jedna z variant pohanka. Doufám, že ji občas na snídani zařadíte místo vloček nebo alespoň namícháte společně s vločkami. Popravdě mi tolik nechutná jako vločky, ale pokud jí s vločkami namíchám, pak pohoda a pro tělo skvělá volba.
Pohanka se dá považovat za superpotravinu, je to jeden z výborných zdrojů sacharidů, dokonce i pro ty, kteří ze sacharidů mají panickou hrůzu, což je zbytečné, pokud kalorie máme pod kontrolou.

Reklama

Navzdory názvu, pohanka není pšenice, takže neobsahuje lepek a lidé na bezlepkové dietě si tedy nemusí dělat starosti. Pohanka je klasifikována jako "pseudocereálie" nebo "pseudo-zrno", podobně jako quinoa. Má také nízký glykemický index, pokud vás odezva inzulínu znepokojuje.
Pohanka obsahuje mnoho zdraví prospěšných věcí včetně chiroinositolu, který pomáhá při metabolismu glukózy a buněčné signalizaci. Také se zdá být lepší volbou než ovesné vločky nebo pšeničné obiloviny, pokud jde o zdraví srdce a snižuje "špatný" cholesterol, navíc má protizánětlivé účinky. Je také významným zdrojem rutinu, který léčí vaše cévy, hemoroidy i křečové žíly. Z pohledu makrobiotiky stahuje a vysušuje, proto se doporučuje konzumovat hlavně v zimě, kdy prohřívá organismus

Vzhledem k tomu, že pohanka rychle roste, je velmi málo pravděpodobné, že jsou použity pesticidy. I když ji nebudete používat jako zdroj bílkovin, bílkoviny z pohanky obsahují všech osm esenciálních aminokyselin.
Pohanka vás také velmi dobře zasytí a to znamená, že lépe udržíte své kalorie na uzdě třeba v dietě.

Určitě si ukážeme nějaký recept v našem novém pravidelném pořadu "Supertrenér v kuchyni" , ale příprava se nijak neliší od ovesných vloček, pokud koupíte pohankové vločky.
--------------------------------------------------
Pokud chcete sestavit jídelníček nebo trénink od Supertrener.cz - http://objednavky.supertrener.cz/
---------------------------------------------------
Podporujte mladé sportovce, stačí přidávat #supertrenerczteam

Fotogalerie

Kategorie příspěvku

Vaše hodnocení

Zatím nehodnoceno