Jste zde

Napsal: Robert Humpál

Ovesné vločky

Každý se dnes snaží zaujmout revoluční dietou, zdravým stravováním a s tím souvisí hanění všeho, co fungovalo po mnoho let. Tvrzení, že vše je špatné, škodlivé a zastaralé je velmi moderní. Chápu, konkurence je veliká a je třeba něčím zaujmout, ale nesmíte věřit všemu co se na internetu píše !

Reklama

Pěkným příkladem jsou například ovesné vločky. Objevují se spekulace, že nejsou pro nás dobré bla bla bla. Nenechte se mýlit, ovesné vločky je sacharidová volba mnoha kulturistů a fitness maniaků. Dokonce, i když jste na dietě se sníženým obsahem sacharidů, není nic špatného dát si dobrou ovesnou kaši společně s vaší porcí bílkovin. Komplexní sacharidy z ovesných vloček a přidané bílkoviny zajistí například skvělou plnohodnotnou snídani. Pokud si je navíc připravíte podle Supertrenéra, pak si i pochutnáte. Dá se s nimi tvořit nespočet zdravých receptů.

Nejen, že vločky obsahují přírodní nenasycené tuky, slušnou porci bílkovin, ale také dobré množství vlákniny. Vláknina nejen pomáhá udržet správnou funkci vašich střev, ale rozpustná vláknina může také přispět ke zlepšení hladiny cholesterolu, což je dobré pro vaše zdravé srdce. Jasný, někomu vločky nemusí sedět, ale obecně jsou pro zdravý životní styl vhodné.

Již dříve jsme si řekli, že se není potřeba bát lepku, pokud netrpíte alergií na lepek. Zbytečný humbuk a nepodložená fakta o lepku jsou na denním pořádku. Pokud máte alergii, pak můžete použít bezlepkové vločky na obrázku. Také vždy kupujte pouze 100% ovesné vločky ve složení a né součást jakékoli směsi nebo snídaňových cereálií.

Nekažte zdravé ovesné vločky nevhodným dochucováním. To, že do vloček přidáte kvanta cukru, litry mléka, již nebude mít efekt, který chceme. Neříkám, že decka mléka něco zkazí, ale raději přidejte věci jako řecký jogurt, protein, trochu ovoce, vaječné bílky, vejce apod. Mají vyšší obsah bílkovin na úkor mléčného cukru. Příprava je velice jednoduchá, pro inspiraci stačí mrknout na nějaký díl "Supertrenér v kuchyni."

ZÁVĚR
Ovesné vločky patří do vašich jídelníčků. Skvělý zdroj sacharidů a vlákniny. Velice vhodné do vašich snídaní, svačin nebo předtréninkového jídla. Pokud vám sedí a navíc chutnají, pak si je v klidu dopřejte, samozřejmě musí zapadat do vašich denních požadavků makroživin.

Fotogalerie

Kategorie příspěvku

Vaše hodnocení

Průměr: 3 (2 votes)