Jste zde

Napsal: Robert Humpál

Neberte si příklad z jídelníčku profíka

Mnozí muži propadli kopírování stravy svého oblíbeného kulturisty nebo akční filmové hvězdy. Problém? Většina mužů nemá stejnou genetiku, nevykonává intensivní tréninky profesionála a nepoužívá zakázané látky, které používají. Dokonce i kluci na steroidech pravděpodobně nepoužívají ani desetinu toho, co používají profesionálové, takže není možné mít stejný jídelníček jako Jay Cutler.
Týká se to samozřejmě i žen, ale zde se spíše setkáváme s opačným problémem, kdy ženy jedí naopak málo a myslí si, že je to dobře a budou hubnout, ovšem opak je pravdou.

Reklama

Všechny zakázané látky přidávají prostor pro stravu a vy prostě nemůžete kopírovat jejich stravovací plány, protože získáte tuk a zničíte své zdraví.

Nejhorším scénářem může být, že si vyvinete anabolickou odolnost, tedy narušení schopnosti vytvářet svaly způsobené nadměrnou spotřebou kalorií v průběhu času. Začíná to s rezistencí na inzulín, taktéž rezistencí na leptin, což se při plném rozvinutí projevuje nadbytečným přírůstkem tuku, ztrátou "pumpy" při tréninku, stagnací síly, záněty a dokonce i nízkým libidem. Také ztráta přebytečného tuku po každé objemové fázi se stává tvrdší a těžší.

Je to stejné jako si plést objemovku s obžerstvím, kdy vidím mladé kluky neustále v KFC nebo se ládovat nevhodnými potravinami s výmluvou "jsem přeci v objemu" a pak stoupat na váhu a kochat se nárůstem váhy, která ovšem bohužel pochází pouze z přírůstku tuku. 
Stačí pouze použít zdravý rozum, trochu malinko studovat a hlavně sledovat své tělo a jeho reakce na určitě podněty.

ZÁVĚR
Pokud budete dodržovat stravu profíků, přinejmenším ztratíte svaly a zničíte si váš metabolismus, pokud to děláte bez stejné chemické pomoci, kterou používají.
Vaše tělo je vaše laboratoř a budete potřebovat provést vlastní experimenty s dietou, abyste zjistili, co pro vás funguje. To vyžaduje nějaké znalosti a tvrdou práci. Já vám mohu dát vodítko, vy ovšem musíte pracovat s jídelníčkem a přemýšlet nad výsledky.

Více v plánovaném videu "jak udržet tělo v anabolickém stavu i po čtyřicítce," což jsem zmiňoval v recenzi Pumpu... 

Fotogalerie

Kategorie příspěvku

Vaše hodnocení

Zatím nehodnoceno