Jste zde

Napsal: Robert Humpál

Lean Solution Promin

Asi víte jaký mám názor na spalovače, již jsme o nich mluvili v jednom z videí. Za prvé, účinek je malý pro podporu spalování tuků a za druhé, bez stravy nefunguje nic. Myslet si, že zařadím spalovač, nezměním stravu a budu se zbavovat tuku je nesmysl.
Na druhou stranu, pokud je strava dobře nastavená, mohou nám složky v některých spalovačích dodat zdravotní benefity, podpořit nás ve snažení zbavovat se tuku a dodat trochu energie v náročných trénincích během diety. 
Nový Lean Solution od firmy Promin shrnul tyto složky do jednoho produktu, který obsahuje ty dobré, dostupné doplňky na podporu energie a podpory spalování tuků. Trochu na ně mrkneme.

Reklama

SYNEPHRINE
Molekula, která je podobná mechanismu efedrinu, ale méně účinná. Běžně se označuje jako "hořký pomeranč" a může způsobit některé menší zdravotní účinky na trávení a krevní oběh. Doporučené dávkování je 10-20mg 3x denně. Má synergické účinky s kofeinem, proto Lean Solution obsahuje i dávku právě kofeinu.
Dávka 50mg synephrine může mírně zrychlit metabolismus, zvyšuje termický efekt potravin pouze u žen a u zdravých jedinců nemá vliv na krevní tlak ani tepovou frekvenci při klidovém stavu.

ACETYL-L-KARNITIN
L-karnitin se podílí na energetickém metabolismu a ochraně mitochondrií (mitochondrie je membránově obalená organela, kterou lze nalézt ve většině eukaryotických např. lidských buněk). Vyrábí se v těle, ale může být také konzumován prostřednictvím potravin. Suplementace L-karnitinu nebude příliš spalovat tuk, pokud má jedinec dostatek L-karnitinu a netrpí tedy jeho nedostatkem.

L-karnitin a příbuzná sloučenina acetyl-L-karnitin (ALCAR) jsou sloučeniny schopné zmírnit účinky stárnutí a zároveň zvýšit potenciál mitochondrií pro spalování tuků. Také se často používá jako mozkový booster, vzhledem k jeho schopnosti zvýšit bdělost, mitochondriální schopnosti a zároveň poskytuje podporu pro neurony.
Výzkum ALCAR ukázal, že je velmi efektivní při zmírnění vedlejších účinků stárnutí, jako je neurologický úpadek a chronická únava. ALCAR suplementace je také velmi bezpečný způsob jak zlepšit citlivost na inzulín a zdraví cév, zejména u osob s oslabeným srdečním zdravím. ALCAR může také chránit neurony a opravit určité škody způsobené diabetes a diabetickou neuropatií.

Teoreticky by suplementace ALCAR pro spalování tuků měla fungovat dobře, ale studie na Alcar nevykazují velmi dobré výsledky. Ztráta tuku je obvykle přičítána spíše zvýšené aktivitě díky  zvýšené energii, kterou mají lidé díky doplnění právě ALCAR.

ZELENÝ ČAJ
Zelený čaj (Camellia sinensis) je rostlina často používaná jako čaj. Většina z výhod pochází prostřednictvím ve vodě rozpustných polyfenolů (často označované jako katechiny), extrahovaných z listů do vody, kterou pak vypijeme. Z těchto polyfenolů těží snad téměř každý systém orgánů v těle. Jsou kardioprotektivní, neuroprotektivní, bojují proti obezitě, anti-karcinogenní, anti-diabetické, podporují ochranu jater a jsou prospěšné pro zdraví cév. Tyto příznivé účinky můžeme vidět v dávkách přítomných jak v zeleném čaji samotném (jako nápoj), tak i ve formě doplňků.

Většina dávek je stanovená obsahem EGCG. Ačkoliv množství EGCG se liší od jednoho šálku čaje k druhému (záleží na druhu čaje, délka máčení, čas strávený oxidací), jeden šálek Camellia sinensis zeleného čaje obsahuje přibližně 50 mg EGCG.
Výhod katechinů zeleného čaje na oxidaci lipidů a souvisejících drah spalování tuků se dosahuje v závislosti na dávce. Významné účinky na člověka jsou uvedeny ve vysokých dávkách, jako je 400-500 EGCG denně. 

KAPSAICIN
Můžeme nalézt v pálivé paprice. Působí prostřednictvím adrenalinových receptorů a TRPV1 k rychlému zvýšení tepla. Může trochu podpořit spalování tělesného tuku, bojovat se slušnou účinností proti zánětu a jako prevence rakoviny s neurčitou potencí.

L-TYROSIN
L-tyrosin je aminokyselina, která se používá k výrobě noradrenalinu a dopaminu. Její doplnění se zdá být dobré proti stresu u akutních stresorů (které mají tendenci vyčerpat noradrenalin). Zní to jako vtip, ale L-tyrosin je dobré přijmout v dávkách 500-2000mg přibližně 30 až 60 minut před jakýmkoli stavem akutního stresu, což je také cvičení.
--------------
Pokud máte dobře nastavenou dietu, což určitě ano pokud jste našimi klienty, pak zdravotní benefity, erergie a mírná podpora spalování tuků se může hodit při náročných trénincích. Dobře poskládaný produkt, který dobře doplní vaši dietu a zdraví.
Opět objektivní shrnutí a výtah z odborných publikací. Bolí mě z toho hlava, musím tu práci vážně hodně milovat. No nic, jdu si dát kafe a pomalu se připravovat na trénink :) 
--------------
Zakoupit můžete zde: http://shop.kulturistika.com/sportovni-vyziva/prom-in-lean-solution/
--------------

Fotogalerie

Kategorie příspěvku

Vaše hodnocení

Průměr: 4 (2 votes)