Jste zde

Napsal: Robert Humpál

Intra Amino Promin

Jak jistě víte, vyšla další z novinek od firmy Promin. Jedná se o vylepšené BCAA, které jsou vhodné zejména během vašeho tréninku, díky přidaným elektrolytům, které zaručí správnou hydrataci. Dalšími přidanými látkami jsou Citrulin Malát a Beta Alanin, které si později rozebereme.

Reklama

Vzal jsem si na zkoušku příchuť růžový grep a musím říct, že mi chuť sedla. Skvělá změna a osvěžení během tréninku nenásilnou chutí a ani náznak plného břicha či nevolnosti od žaludku během tréninku a to jsem je popíjel při tréninku nohou. Je vidět, že si v Prominu dali práci s osmolalitou, která je u intra doplňků zásadní. Osobně nemám problém ani s klasickými Synergy v tomto ohledu a rozpustnost opět skvělá.

CITRULIN MALÁT
L-Citrulin se používá pro sportovní výkon a jako kardiovaskulární doplněk výživy. Výsledky suplementace Citrulinem naznačují snížení únavy a zlepšení vytrvalosti jak pro aerobní, tak pro anaerobní cvičení. Na druhou stranu není dostatek důkazů o tom, že by se zlepšil silový výkon během cvičení.

Doplněním citrulinem také zvyšujeme obsah ornithinu a argininu v plazmě. To znamená, že citrulin zlepšuje proces recyklace amoniaku a metabolismu oxidu dusnatého. L-citrulin se také používá pro zmírnění erektilní dysfunkce způsobené vysokým krevním tlakem.

Po doplnění se citrulin převede v ledvinách na arginin. Citrulin je mnohem vhodnější než samotný arginin, protože koncentrace argininu v plazmě je poté po delší časové období. L-arginin a L-ornithin podléhají snížené absorpci při dávkách 10 g nebo více, což může vést k průjmu. L-citrulin nemá tento vedlejší účinek a protože zvyšuje plazmatické hladiny všech tří aminokyselin, je obecně výhodnější než samotný L-arginin. Ačkoli citrulin zdvojnásobuje obsah ornithinu v plazmě, suplementace samotným ornithinem může zvýšit obsah plasmy ornitinu ještě více, okolo 300 - 500 procent.

BETA ALANIN
U Beta-alaninu bylo prokázáno, že zvyšuje svalovou vytrvalost. Mnoho lidí hlásí, že je schopno provádět jedno nebo dvě další opakování navíc při tréninku v sadách po 8-15 opakováních. Beta-alanin také může zlepšit výkon u střední až vysoké intenzity kardio cvičení, jako je veslování nebo sprintování.

Beta-alanin se v těle změní na molekulu karnosin, která pomáhá stabilizovat pH ve svalech a tím zvyšuje fyzický výkon. Karnosin se také jeví jako dobrý antioxidant a anti-aging sloučenina. Zvýšené zásoby karnosinu mohou také chránit před stravou indukované pH (které by mohly nastat z výroby ketonů u ketózy například), jakož i poskytnout ochranu před výrobou kyseliny mléčné u námahového cvičení. Velké dávky beta-alaninu mohou způsobit pocit brnění, nazývaný paresthesia. Jedná se o neškodný vedlejší efekt.

Ačkoli je beta-alanin populární přísada před-tréninkových suplementů, není to pouze jediná vhodná doba k jeho užití a může být dávkován i během dne. Stejně tak i předtím zmiňovaný Citrulin, pokud ho chceme užívat pro zdravý oběhový systém nebo erektilní dysfunkce. Proto vidím jako vhodné, přidat nové Intra Amino i do pitného režimu během dne.

Nechci, aby článek působil tak, že nové Amino Intra jsou revoluční doplněk stravy, ze kterého vám porostou brutální svaly a budete na tréninku nesmrtelný. Jak víte, jsem zastáncem především přísné stravy a shrnul jsem pouze fakta z odborných publikací (nezávislé, objektivní). Osobně BCAA nestavím vysoko ve své suplementaci, ale mohou poskytnout určité benefity, zejména pokud jsou obohaceny o zmíněné složky. Jednoduše, rád si s nimi dochutím vodu během dne nebo během tréninku, ale pokud budu mít hluboko do kapsy, koupím raději kvalitní potraviny nebo protein !

Nové Intra Amino můžete zakoupit zde : http://shop.kulturistika.com/sportovni-vyziva/prom-in-intra-amino/

Fotogalerie

Kategorie příspěvku

Vaše hodnocení

Zatím nehodnoceno