Jste zde

Napsal: Robert Humpál

Cereálie v našich obchodech

Doufám, že mnoho z vás díky našim videím a mým článkům už dnes ví, že krabice s hezkým obalem, které dětem slibují zdravou snídani jsou nesmysl. Jinak tomu není ani u výrobků pro dospělé, které jsou mnohdy i horší.

Reklama

Tyto cereálie se dají velmi dobře srovnat s ženami, které vidíte v klubech. Vnější obal vypadá dobře, polstrovaná push-up podprsenka, makeup a duševní porucha, kterou dočasně potlačuje vodka, ale to co je uvnitř je docela děsivé .

Výrobci obilovin jsou přeborníci v hledání mezer legislativy. Máme totiž pravidla týkající se seznamu složek na etiketě, ale je velmi snadné zakrýt fakta. Například seznamy ingrediencí mají uvádět věci v pořadí podle množství a první věc na seznamu by teda měla být ta, kterou výrobek obsahuje nejvíce.
Většinou hledáme na etiketě cukr, aby nebyl vůbec v seznamu nebo někde na posledním místě, ale faktem je, že většina "zdravých" cereálií na trhu by měla mít cukr uveden na prvním nebo druhém místě. Nemají.

Jak to? Zahrnutím totiž několika forem cukru: glukózové sirupy, fruktózové sirupy, třtinová šťáva, koncentráty ovocné šťávy, med apod. Tímto způsobem se mohou cukry rozdělit a nahoře vypsat něco jako celozrnný oves nebo celozrnná mouka, přitom skoro hlavní složkou je cukr.

A co obiloviny s přidanou bílkovinou? Obvykle doplněné o levné potraviny jako sója. Bílkovina, která je tak hnusná, že i kvalitní výrobci psích potravin se chlubí tím, že ji nepoužívají.

Pak jsou tu kalorie. Je až mnohdy směšné co vše je doporučována jako zdravá výživa nebo fitness výrobek. Nebudu to počítat, každý výrobek má jiný obsah kalorií, ale věřte, že klasická porce těchto cereálií má stejný obsah kalorií jako pořádná porce ovesných vloček. Pokud si vločky umíte připravit nebo sledujete mé recepty, pak si pochutnáte a tělu dodáte co potřebuje bez zbytečných cukrů, tuků a kalorií navíc.

Výrobci cereálií cílí své zdravé snídaně na lidi, kteří chtějí být zdravější, ale také nevědí mnoho o výživě a jsou příliš zaneprázdněni, aby si mohli pozorně přečíst zadní stranu krabice. Tito lidé budou pravděpodobně jíst větší misku cereálií ke své snídani, což po přidání mléka může u hezké ženy, která se snaží zhubnout, dělat třeba 1/3 kalorického příjmu, které potřebuje pro ztrátu tuku. A kde máme další jídla ?

Ale cereálie jsou přeci celozrnné! A přímo na krabici se píše, že je to zdravé pro naše srdce! BOŽE TO JSOU HOVADINY !!!

ZÁVĚR
Nikdy nevěřte nápisům na krabicím, ale pozorně čtěte etikety. Vůbec nejlepší je, dělat si vlastní snídaně, jako vám píši ve vašich jídelníčcích. Je to chutné, zdravé a dietní. 
Nikdy nepředpokládejte, že podporujete vaše cíle právě proto, že výrobce na krabici dal zelenou louku, srdíčko nebo velký nápis celozrnné.
---
Ovšem musím se zastat Cini Minis na obrázku, do prasečáku velmi dobré a chutné.

zdroj : Supertrenér, Tnation

Fotogalerie

Kategorie příspěvku

Vaše hodnocení

Zatím nehodnoceno