Jste zde

Napsal: Robert Humpál

Ženy a kardio

Ženy často končí tím, že mají méně svalů a více tuku v důsledku svého tréninkového režimu. Je to stav, kdy si myslíte, že hubnete, ale ve skutečnosti skončíte s vyšším procentem tělesného tuku, než jste začali na sobě makat.

Reklama

Je to záležitost špatně zvolené strategie a nespočet hodin strávených v kardio zóně. Přitom transformovat své tělo a budovat svalovou hmotu ženy rozhodně potřebují, protože jim to umožní zvedat větší zátěž a jejich tělo začne dostávat sexy křivky. Nebo snad chcete být rovné jako strom ? Určitě ne, spíše chcete vypadat rozkošně a sexy.
Jednoduše, vaše svaly neporostou a nebudete mít křivky, pokud budete cvičit s váhami, které mají zhruba stejnou váhu jako váš iPhone, se kterým se snažíte dělat selfie všude kde je to možné. Pro sexy tělo musíte také něco udělat, makat tvrdě, používat váhy, které vám umožní dělat 8 až 15 opakování na doraz a né se procházet na běžícím pásu.

Už jste někdy viděli maratónce s opravdu dobrým tělem? Asi ne. Jsou buď mírně vyhublý, mají rovné tělo a velmi málo křivek nebo mají velmi ošklivé nohy.

Aniž bychom se pouštěli do všech hormonálních nebo evolučních permutací, je třeba prostě akceptovat vědecký fakt, že tělo obecně raději obětuje svaly než tuk během kalorického deficitu a co asi tak logicky způsobí nadměrné vytrvalostní cvičení?
Nevím kde se to vzalo, ale zvláště ženy stále žijí mýtem, že čím více aerobního cvičení zařadí, tím lépe budou vypadat.

Pamatujte si, že pokud chcete svaly, nadměrné aerobní cvičení vaše svaly zabije. Existují mnohem účinnější způsoby jak spalovat tuk. Postačí bohatě krátká svižná chůze jako první věc po ránu nebo po snídani, stejně tak krátké HIIT cvičení ve formě sprintů, Tabata nebo především silový trénink, což vám poskytne budovat svalovou hmotu a spalovat tuk současně.

V případě, že nejste obeznámeni s Tabatou, je to jednoduchý, ale brutální protokol, kde tvrdě makáte 20 sekund a odpočíváte 10 sekund po dobu 4 minut v kuse a pak se zhroutíte na zem, ale s pocitem hrdosti, že jste to zvládli. Jako cvik lze zvolit Kettlebell swing, dřepy, sprinty na rotopedu nebo libovolný počet dalších cviků.

Další věcí je potréninková výživa, kde nevidím rozdíl mezi mužem a ženou. Jsou to také ženy, které by měly využívat ve svůj prospěch výhody potravin či proteinů, které jim pomohou budovat svalovou hmotu. Takže se nebojte vzít si sebou do posilovny protein a jednou provždy hoďte za hlavu mýtus, že budete mít moc velké svaly !

Holky, pokud chcete super postavu, zapomeňte na dlouhé hodiny strávené v kardio zóně a začněte pořádně makat !!! Kvalitní strava a dobře nastavený jídelníček je samozřejmostí a bez toho výsledky nebudou !

Kategorie příspěvku

Vaše hodnocení

Průměr: 4.4 (5 votes)