Jste zde

Napsal: Robert Humpál

Fitness coury a riziko sociálních sítí

Rád se podívám na hezké ženské tělo (jako každý chlap) nebo rád sleduji pokrok holek, co opravdu makají ve fitku, ale musí to mít trochu elegance nebo musí být vidět velký kus práce na vlastním těle. Poslední dobou se ovšem zdá, že se to spíše zvrhlo v soft porno a s fitness už to nemá nic moc společného nebo se mýlím? Každý to samozřejmě vnímá jinak, článek nechce nikoho moralizovat, ale my se mrkneme na možná rizika, která sociální sítě skrývají. Nejdříve jsem váhal, zda článek přidat, abych se nikoho nedotkl, ale dle mého názoru dobré a zajímavé téma pro diskuzi. Samozřejmě se to netýká všech fitness holek vystupujících na internetu, ale pouze určité skupiny.

Reklama

Holky, nemusíte si to připustit, ale je to past, do které je velmi snadné se chytit. Nebuďte jedna z těch, kterým se to může stát. Ve skutečnosti je velmi málo způsobů, jak se tomu vyhnout, pokud trávíte většinu svého času na sociálních sítích. Oblíbená "fitness coura" bude totiž měřit svůj pokrok (v tělocvičně a v životě) podle počtu favorizovaných, oblíbených a pozitivních komentářů, které dostane. Je to stejné, jako když začnete chodit do posilovny. Chvála se stává berlí pro přežití nebo alespoň dodává sebevědomí.

Bez ohledu na jakékoli hmatatelné výsledky a účinost jejího současného fitness programu, potěšenou a oblíbenou fitness couru pouze zajímá množství komentářů pod její fotkou "vypadáš skvěle, bro" od jejich přátel z facebooku a instagramu, kteří sedí doma na prdeli. Zdá se, že ženy se stávají častěji závislé na pozornosti a brzy zjistí, že čím méně oblečení nosí, tím víc se budou líbit. Co začíná jako pěkná sebejistota v posilovně, časem se mění na "jak vysoko můžu dostat prdel do vzduchu?" a "jak nahá můžu být, než fotku přidám na svůj účet?" Ano, jste sexy, ale jakým způsobem. Zkuste být spíše elegantní a ukazujte skutečný progres. Kromě toho, vaše vlastní hodnota by neměla záviset na tom, kolik 15 letých chlapců vás bude sledovat na Instagramu.

Dalším problémem je, že spousta lajků a pozornosti dá každému falešný smysl pro úspěch a může vést k nedostatku a mlžení pokroku. Proč? Protože pouze vaši necvičící přátelé žasnou, jak vypadáte skvěle, ale zkušené mazáky, co více cvičí než fotí neoblafnete! Ale vaším cílem v životě není zapůsobit na ty, kteří si budují tak maximálně pivní pupek a slintají u obrazovky ne? Také si pamatujte, že při fotografování se nevyžaduje zase tak znatelná změna postavy. Vše co potřebuje, je správné osvětlení, správné oblečení, správná manipulace s fotografiemi a správný druh zoufalství při trávení několika hodin, jak se dostat do dokonalé pozice.

ZÁVĚR
Pokud je vaše instagramové tělo pro vás důležitější než vaše skutečné tělo, vaše priority jsou naprosto špatné. Ujistěte se, že trávíte více času pod železem, než před objektivem fotoaparátu.

Zdroj: Tnation a Supertrenér

Fotogalerie

Kategorie příspěvku

Vaše hodnocení

Průměr: 4.3 (7 votes)