Jste zde

Napsal: randy

Wings of Strength Texas Pro 2015 - výsledky

Texaské San Antonio se o právě uplynulém víkendu, tedy ve dnech 20. až 22. srpna, stalo dějištěm profesionálního klání Wings of Strength Texas Pro. Na tom svou příležitost dostali jak zástupci kategorie OPEN, tak i jejich lehčí kolegové z divize do 212 liber.

Reklama

kategorie open:

Na pódiu se sešlo celkem jedenáct závodníků, kteří se zapojili do bojů o předposlední přímé postupové místo na letošní ročník Mr. Olympia. Favority klání byli především Johnnie Jackson a Steve Kuclo.

Oba borci nescházeli ihned v prvním semifinálovém porovnávání, v němž je doplnili ještě Štefan Havlík, Robert Piotrkowicz a Michael Lockett.
O prvenství nakonec svedli souboj pouze Kuclo, Jackson a Piotrkowicz, kteří se objevili v posledním vyvolávání.

Čtvrté profesionální vítězstvé v kariéře nakonec vybojoval domácí borec Johnnie Jackson. Ten se na pódiu dle mnohých prezentoval v životní formě, když nabídl nejen jako vždy velmi působivé objemy horní poloviny těla, ale také perfektní separaci a vyrýsovanost svalů.
Dolní končetiny sice stále za horní polovinou těla velmi zaostávají, ale svou připraveností se mu tento nedostatek podařilo do jisté míry eliminovat.

Druhé místo tak "zbylo" na Steva Kucla. Jeho postava je sice mnohem symetričtější a líbivější, připraveností však na svého soupeře ztrácel.
Stevovi to však ani při nejmenším nevadí. Toto klání totiž bral jen jako spestření probíhající přípravy na Mr. Olympia Nyní tedy ví, jak svou formu ještě více poladit a na Olympia Weekendu bude zajisté chtít bojovat o některou z pozic v TOP 10.

Třetí místo vybojoval masivní, tvrdý a detaily oplývající Robert Piotrkowicz. Ačkoliv jeho postava nepatří k těm nejlíbivějším, jeho finální dotaženosti se nedá nic vytknout.

Čtvrtou příčku obsadil Michael Lockett. Za toto umístění může být vzhledem ke svým nedostatkům, kterými jsou nedostatečný rozvoj zad, nevyrovnanost dolních končetin a malé množství detaiů rád.

Právě jeho pozici mohl s naprostým přehledem brát slovenský reprezentant Štefan Havlík. Velmi pěknými liniemi disponující borec dost možná doplatil na nedostatečnou plnost svalstva.

Šestou příčku obsadil velmi dobře stavěný Kevin Jordan. Na své soupeře však ztrácí jak v množství svalové hmoty, tak i ve finální dotaženosti.

Sedmý skončil Henri-Pierre Ano. Také on je velmi dobře stavěným borcem, bohužel však ztrácí v množství svalové hmoty, zejména pak na dolních končetinách.

Výsledky:

1. Johnnie Jackson - kvalifikoval se na Mr. Olympia 2015
2. Steve Kuclo
3. Robert Piotrkowicz
4. Michael Lockett
5. Štefan Havlík
6. Kevin Jordan
7. Henri-Pierre Ano
8. Jon Andersen
9. Kenneth Jackson
10. Paula Almeida
11. Juan Carlos Graham

Videogalerie:

První semifinálové vyvolávání:

Třetí semifinálové vyvolávání:

Kategorie do 212 liber:

Zástupci kategorie do 212 liber se na pódiu prezentovali o 24 hodin dřívě, než jejich těžší kolegové. Na pódium posledního klání před Olympia Weekendem se jich postavilo dvanáct, přičemž asi nejvýraznějším favoritem byl mladičký Aaron Clark.

Aaron skutečně nechyběl ihned v prvním semifinálovém porovnávání, kde vedle něj pózivali ještě Alejandro Cambronero a Milton Martinez.

Vítězem se však favorizovaný Clark nestal! Rozhodčí před ním upřednostnili Alejandra Cambronera, který ve své kategorii nemá konkurenci co se šíře ramen a úzkosti pasu týče. Jeho "V" tvar trupu je přímo fenomenální!
Když k tomuto faktu přidáme i vynikající vyrýsovanost, separaci a plnost svalů, není tomuto borci co vytknout, a přímá kvalifikace na Olympia 212 SHOWDOWN je tak zasloužená.

Druhé místo tak bral Aaron Clark. Jeho objemy jsou skutečně na šestadvacet let působivé, o čemž svědčí i to, že v den prezentace navážil o 4 kilogramy více, než-li připoští limit. Musel tedy podniknout mnoho nepopulárních kroků vedoucí ke snížení váhy. Sauna, rotoped, běžecký pás, několik vrstev oblečení a v neposlední řadě žádné jídlo a pití. Takové strasti mu stáli v cestě.
Nakonec se do limitu vešel, ale stálo jej to formu, když působil až příliš ploše a unaveně.

Třetí příčku vybojoval Milton Martinez. Své nejlepší umístění od přestupu mezi elitu si vysloužil především díky mohutnosti a velmi dobré připravenosti horní poloviny těla. Bohužel také on patří k těm mnoha závodníkům, kteří disponují sabšími dolními končetinami.

Se čtvrtou příčkou se jusel spokojit Bola Ojex. Symetrickou postavou disponující borec doplatil na nedostatečnou připravenost, zejména pak menší vody v podkoží. Kdyby totiž přišel vysušenější, mohl se umísti o příčku, možná i dvě výše.

Do TOP 5 se vtěsnal ještě John Meadows. Ten při své premiérové sezóně mezi elitou nabízí stabilní formu, o čemž svědčí i jeho výsledky. Děkovat za to může především svým objemům a díky vyššímu věku také vyzrálosti svalů.

Šestou příčku obsadil profesionální nováček Larry Vinette. Porotu zaujal především svou precizní prezentací, která neměla konkurenci napříč oběma hmotnostními kategoriemi.

Sedmé místo obsadil doposud v kategorii OPEN nastupující Santana Anderson. Ten však nezazříl ani zde, když byl až příliš plochý a bez detailů.

Z dalších borců zmiňmě už jen předposledního Derika Farnswortha. Ten patří k nejlehčím borcům na pódiu, ale doposud se umisťoval celkem hodně vysoko. Poslední dobou však bojuje s finální dotažeností, která je u něj, vzhledem k malé váze, alfou a omegou úspěchu.

Výsledky:

1. Alejandro Cambronero - kvalifikoval se na Olympia 212 SHOWDOWN 2015
2. Aaron Clark
3. Milton Martinez
4. Bola Ojex
5. John Meadows
6. Larry Vinette
7. Santana Anderson
8. Lorenzo Jones
9. Alison Maria
10. Angel Vargas
11. Derik Farnsworth
12. David Nguyen

Videogalerie:

První semifinálové vyvolávání:

Zdroj:
www.musculardevelopment.com
www.bodybuilding.com
www.youtube.com

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Zatím nehodnoceno