Jste zde

Napsal: randy

Wings of Strength Tampa Pro 2017 - výsledky

Na Floridě se v pátek 4. a v sobotu 5. srpna uskutečnila profesionální soutěž Wings of Strength Titan Medical Tampa Pro, na jejímž pódiu se utkali jak těžkotonážníci z kategorie OPEN, tak i jejich lehčí kolegové z divize do 212 liber.

Reklama

Pro obě zmíněné kategorie to byla také poslední možnost kvalifikovat se na Olympia Weekend, který su uskuteční ve dnech 15. a 16. září v americkém Las Vegas.

Kategorie OPEN:

Na pódiu se sešlo celkem sedmnáct borců, z nichž nejvýraznějšími favority byli Joshua Lenartowicz a Max Charles.

To potvrdilo také ihned první semifinálové porovnávání, v němž se tito dva, společně se čtveřicí An Nguyen, Henri-Pierre Ano, Abdulhadi Al-Khayat a Regan Grimes objevili.

Vítěz však může být jen jeden, a tentokrát se jím stal Joshua Lenartowicz, jenž daleko za sebou ponechal všechny další členy startovního pole.
Byl nejen jednoznačně tím nejmohutnějším borcem na pódiu, ale také tím nejsymetričtějším.

Ztrácel sice oproti svému standardu po stránce finální připravenosti, to byl však jeho záměr. Rychleji se tak prý může vrátit do tréninku, a dát vše do přípravy na Mr. Olympia.

Druhý skončil Max Charles. Jeho devízou byla také mohutnost, navíc nabídl kulaté a plné svalstvo. Díky tomuto umístění postoupil na Mr. Olympia z kvalifikačního žebříčku.

Třetí místo, které je zároveň nejlepším umístěním od přestupu mezi elitu, dokázal vybojovat Henri-Pierre Ano. Tomu velice pomohla spolupráce sChrisem Acetem, díky níž nabídl opravdu vynikající formu.

Čtvrtou příčku obsadil Abdulhadi Al-Khayat, který těžil zejména ze symetričnosti své postavy.

Páté místo bral An Nguyen, jehož největší předností je ukázkový "V" tvar trupu..

Výsledky:

1. Joshua Lenartowicz - kvalifikoval se na Mr. Olympia 2017
2. Max Charles
3. Henri-Pierre Ano
4. Abdulhadi Al-Khayat
5. An Nguyen
6. Regan Grimes
7. Lukas Wyler
8. Rasheed Oldacre
9. Dorian Haywood
10. Stephen Frazier
11. Jose Luis Rodriguez Oyola
12. Ferlan Bailey
13. Chad Reid
14. Jared Kemp
15. Mike Cipriani
16. Dainius Barzinskas
16. Zdeněk Vopřada

Kategorie do 212 liber:

Také v kategorii do 212 liber se sešlo sedmnáct závodníků. A i zde se jednalo o poslední příležitost zajistit si kvalifikaci na Olympia Weekend, v jejich případě na soutěž Olympia 212 Showdown.

Zde se jako nejvýraznější favorit jevil Sami Al Haddad, který sám o soutěži mluvil jako o své vstupence na Olympii. Nejen k jeho překvapení se však na pódiu objevili borci, kteří ačkoliv byli nováčky v táboře profesionálů, svými formami ostřílené borce hravě předčili!

Hned do prvního semifinálového vyvolávání si totiž rozhodčí vybrali tři "zelenáče", a to Dereka Lunsforda, Pascala Chukwua a Jacoba Wilsona. Ty doplnili již zkušení borci v podání Kim Jun Ha, Andreje Mozolaniho a již zmíněného Sami Al Haddadsa.

Z triumfu se nakonec radoval teprve čtyřiadvacetiletý Derek Lunsford, jenž přestup mezi elitu vybojoval teprve před týdnem, když ovládl kategorii do 90 kilogramů na NPC USA. Navíc se mu podařilo celé klání ovládnout i absolutně!
Derek těží hned z několika předností. Kombinuje v sobě totiž jak perfektní symetrii, tak i vynikající finální připravenost, plné a oblé svaly, a také velmi dobrou prezentaci.
Při svém premiérovém startu mezi elitou si tak zajistil účast na Olympia 212 Showdown, kterou si dle svých slov nenechá za žádných okolností ujít.

Druhé místo vybojoval další nováček, a to Jacob Wilson. Také on mezi elitu zamířil po NPC USA konaném o minulém víkendu, a to po triumfu v kategorii do 102 kilogramů.
Do limitu kategorie, tedy 96,2 kg, se vtěsnal jen tak, tak. Od minulého víkendu totiž musel shodit přes tři kilogramy. Vůbec mu to však neuškodilo, ba naopak! Na pódiu se totiž prezentoval v mnohem lepší formě. Svaly byly vyrýsovanější, separovanější, a mnohem plastičtější.

"Až" s třetí příčkou se tak musel spokojit Sami Al Haddad, jenž se na soutěžních prknech objevil po více jak roční pauze.
Ačkoliv také on disponuje velmi líbivým typem postavy, nedokázal nabídnout takovou plnost a oblost svalů, jako jeho přemožitelé.

Čtvrté místo bral Kim Jun Ho, jenž patří svým věkem k veteránům profesionální divize. I přes to, že mu je již 48 let, má stále co nabídnout.
Nejsilnější stránkou tohoto Korejce je jeho vynikajcí prezentace na pódiu, která patří k tomu nejlepšímu, co profesionální kulturistika může nabídnout.

Do TOP 5 se dokázal vtěsnat ještě Pascal Chukwu. Ten mezi elitu zamířil vloni, když nejdříve vybojoval titul Mistra Evropy v kategorii do 100 kg, a následně stejného výsledku dosáhl na amatérské Olympii ve Španělsku.

Výsledky:

1. Derek Lunsford - kvalifikoval se na Olympia 212 Showdown 2017
2. Jacob Wilson
3. Sami al Haddad
4. Kim Jun Ho
5. Pascal Chukwu
6. Rixio Tapia
7. Luis Santa
8. Andrej Mozoláni
9. Nameun Cho
10. Oswaldo Gonzalez
11. Juan Carlos Graham
12. Michael Lynds
13. Wendell Floyd
14. Toni Gutierrez
15. Leo D'Adderio
15. Joseph Tong
DNF. Bola Ojex

Zdroj:
www.npcnewsonline.com

Fotogalerie

Kategorie

Vaše hodnocení

Průměr: 5 (1 vote)