Jste zde

Napsal: randy

Wings of Strength Chicago 2017 - výsledky

Ve dnech 30. června až 1. července se v Chicagu uskutečnil další ročník profesionální soutěže Wings of Strength Chicago. Ta, jak už bývá zvykem, byla určena jak těžkotonážníkům z kategorie OPEN, tak závodníkům nastupujícím v divizi do 212 liber. Ti mají své boje již za sebou.

Reklama

Kategorie do 212 liber:

Těchto zástupců se na pódiu prezentovalo celkem čtyřiadvacet závodníků. Mezi nimi se představil také jeden tuzemský zstupce, a to Jan Kubík. Sousední Slovensko na pódiu reprezentovala dvojice Andrej Mozoláni a Tomáš Tabačiar.
Z uvedené trojice byl za adepta na přední příčky považován zejména Andej Mozoláni. Očekávalo se také, jak si při svém profesionálním debutu povede druhý ze Slováků, tedy Tomáš Tabačiar.

Favority klání na vítězství však nebyl ani jeden z výše jmenovaných. Těmi totiž byli zejména Charles Dixon, Alejandro Cambronero, Dobromir Delev a Tricky Jackson.

Již semifinálové souboje však ukázali, že jim opravdu velkou hrozbou je Ricardo Correia. Ten se totiž po boku výše uvedené čtveřice objevil ihned v prvním semifinálovém vyvolávání. V tom s nimi pózoval i Slovák Andrej Mozoláni..

Ze svého premiérového triumfu se nakonec skutečně radoval Ricardo Correia. Ten při svém druhém startu mezi elitou nabídl mnohem lepší formu, než-li tu, s kterou absolvoval svůj profesionální debut na PBW Tampa Pro 2016.
Byl nejen mohutnější, ale také se prezentoval vynikající vyrýsovaností a separací svalstva. To navíc bylo také plné a tvrdé.

Druhou příčku vybojoval Alejandro Cambronero. Ten ke své přednosti, kterou je líbivá postava, přidal ještě velmi pěkně tvarované svalstvo. To bylo, stejně jako u Correi, tvrdé a plné. Největší podíl na tomto zlepšení má dle samotného Alejandra nově navázaná spolupráce s trenérem Neilem Hillem.

Třetí místo rozhodčí přiřkli obrovitánskému Charlesu Dixonovi. Ne zrovna symetrický borec opět těžil ze své masivnosti. Bohužel pro Dobromira Deleva, jenž se musel spokojit se čtvrtou příčkou.

Jako poslední se do TOP 5 probojoval ještě Kim Jun Ho. Ten ve svých osmačtyřiceti letech opět ukázal, že věk je jen číslo. Symetrie, vynikající forma a skvělá prezentace na pódiu jsou ohromné přednosti tohoto veterána.

Andrej Mozoláni zde skončil šestý. Ani tak však nemusí být zklamán, neboť předvedl mnohem lepší formu než-li tomu před 14 dny na Europa Dallas Pro, kde skončil až jedenáctý.

Druhý ze slovenských reprezentantů, Tomáš Tabačiar, si při své profesionální premiéře připsal čtrnáctou příčku. Ta byla spíše daní za premiérový start, než aby poukazovala na nějakou výraznější slabinu. Kdyby se Tomáš objevil v první desítce, nikdo by nemohl mít sebemenší námitky.
Na druhou stranu má vzhledem ke svému věku ještě stále mnoho příležitostí k tomu, aby na sebe upozornil. O vylepšení své postavy ani nemluvě.

Jan Kubík se bohužel ani zde nedokázal probojovat na některou z vyšších příček, a musel se tak spokojit až s děleným šestnáctým místem.

Výsledky:

1. Ricardo Correia - kvalifikoval se na Olympia 212 Showdown 2017
2. Alejandro Cambronero
3. Charles Dixon
4. Dobromir Delev
5. Kim Jun Ho
6. Andrej Mozoláni
7. Tricky Jackson
8. Nam Eum Cho
9. Manuel Canadillas
10. Milton Martinez
11. Bola Ojex
12. Al Auguste
13. Juan Carlos Graham
14. Tomáš Tabačiar
15. Vincent Que
16. Jimmy Atienza
16. Charles Curtis
16. Jan Kubík
16. Tim McGuire
16. Derik Oslan
16. Martae Ruelas
16. Shelby Starnes
16. Rod Ketchens
16. James Davis

Kategorie OPEN:

Wings of Strength Chicago 2017 - kulturistika mužů open:

Také těžkotonážníků se na pódiu soutěže Wings of Strength Chicago sešlo dost. Celkem se jich zde prezentovalo dvaadvacet. A také zde jsmeměli svého zástupce, když se za velkou louží opět ukázal Tomáš Kašpar. Kromě něj se nba pódiu představil také Zdeněk Vopřada, jenž však soutěží za USA.

Ze svého premiérového profesionálního vítězství se nakonec radoval Michael Lockett, jenž coby profík soutěžní plavky navléká již patnáctým rokem.
K triumfu jej dovedla jak velmi slušná forma, tak naprosto nechberoucí hustota svalů.

Druhý start mezi elitou a druhé místo z Chicaga, to je Luis Rodriguez, jenž nabídl jak velmi slušně poskládanou postavu, tak i tvrdé, plné a perfektně vyrýsované svalstvo.

Třetí příčku zde dokázal vybojovat Kevin Jordan. Ten nabídl nejen jeho obligátní přednosti, tedy pěkné tvary, a plné a tvrdé svalstvo, i ůzký pas, ale dokázal zapracovat na finální dotaženosti, která byla doposud jeho největší slabinou.
Celkový dojem pak kazí už jen výrazně subtilnější dolní polovina těla.

Čtvrté místo bral Charles Griffen, který byl nejmuhutnějším borcem klání, a i zde platilo, že svou postavou a zaujímáním póz velmi připomíná legendárního Ronnieho Colemana.

Do TOP 5 se při svém profesionálním debutu vešel čtyřiadvacetiletý Regan Grimes. Mladík zaujmul jak velmi líbivými tvary, tak i úzkým pasem, a v neposlední řadě také vyrýsovaností a separací svalů.

Tomáš Kašpar zde obsadil dvanácté místo. Zdeněk Vopřada skončil na dělené šestnácté příčce.

Výsledky:

1. Michael Lockett - kvalifikoval se na Mr. Olympia 2017
2. Luis Rodriguez
3. Kevin Jordan
4. Charles Griffen
5. Regan Grimes
6. Josh Wade
7. Henri-Pierre Ano
8. Fred Smalls
9. Paulo Almeida
10. Marc-Arthur Dautruchee
11. Lloyd Dollar
12. Tomáš Kašpar
13. Dusty Hanshaw
14. Grigori Atoyan
15. Eddie Bracamontes
16. John Silvey
16. Alvin Peter Andre
16. Michael Lynn
16. Rudy Richards
16. Zdeněk Vopřada
16. Jeff Beckham
16. Jah Holt

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Průměr: 5 (1 vote)