Jste zde

Napsal: randy

Vancouver Pro 2015 - výsledky

Ve dnech 25. a 26. července se v kanadském Vencouveru konal první ročník profesionální soutěže Vancouver Pro. Na jejím pódiu se představili muži obou hmotnostních kategoriích, tedy jak těžkotonážníci bez rozdílu vah z kategorie OPEN, tak i jejich kolegové s maximálním hmotnostním limitem 212 liber..

Reklama

Na soutěži se, jak už je zvykem, v každé z kategorií bojovalo jak o jedno jediné postupové místo na Olympia Weekend, tak i o příděl bodů do kvalifikačního žebříčku.

Jak se borcům, kteří se na soutěži představili vedlo? O tom již několik následujících řádků.

Kategorie OPEN:

Na pódiu se sešlo pouze sedm těžkotonážníků, mezi nimiž byl i slovenský kulturista Štefan Havlík, jenž přehodnotil plány, když chtěl původně startovat až na Wings of Strength PBW Tampa, která se koná 6. až 8. srpna.

Hlavními favority klání však byli jiní borci, a to domácí Fouad Abiad, a Američan Jonathan Delarosa. Oba si letos již dokázali připsat vítězství a byl tak očekáván velmi tvrdů souboj.

Také rozhodčí byli přesvědčeni o tom, že právě z tohoto dua má vzejít vítěz, a tak si je vybrali ihned pro první porovnávání. V něm se vedle nich postavili ještě domácí Renaldo Gairy a již výše zmíněný Štefan Havlík.

Z vítězství se nakonec podruhé v sezóně radoval Fouad Abiad. Ten nabídl sice o něco horčí formu, než-li tomu bylo v Orlandu, i Tak však v pohodě ve všech ohledech porážel zbytek startovního pole.
Po soutěži se svěřil s tím, že jeho cílem nebylo na soutěži vyhrát, ale jen si spestřit začátek přípravy na Mr. Olympia a získat novou motivaci do diety. Nutno dodat, že v tuto chvíli má motivaci zajisté obrovskou.

S druhým místem se musel tedy spokojit Jonathan Delarosa. Ten chtěl ukázat, že dokáže dorazit v mnohem lepší formě, než-li v té, která mu zajistila vítězství v Chicagu, to se mu však bohužel nepodařilo.
Ačkoliv totiž oproti Abiadovi disponuje mnohem lépe stavěnou postavou, menší množství vody zadržované v podkoží celkový dojem kazilo.

O třetí místo velmi těsný souboj sváděli domácí Renaldo Gairy a Slovák Štefan Havlík. Ten se nakonec musel smířit se čtvrtou příčkou, když tu třetí rozhodčí přířkli domácímu borcovi.

Gairy rozhodčí přesvědčil perfektní stavbou těla a skvělou připraveností, ačkoliv na něm bylo znát, že je z průběhu letošní sezóny, během niž startoval na Toronto Pro Supershow, Europa Dallas Pro a Wings of Strength Chicago, již dost unaven.

Štefan Havlík tedy skončil čtvrtý, i tak je to pro něj nejlepší umístění od přestupu mezi elitu. Svěřenec trenéra Dennise Jamese těžil zejména ze své symtrické a velmi pěkně tvarované postavě.
Forma ještě nebyla úplně TOP, zejména pak kvůli zavodněným hamstringům, ale pokud se rozhodne nastoupit i na původně plánované soutěži v Tampě, určitě nabídne ještě lepší formu a mohl by patřit k černým koňům celého klání.

Další tři místa si pak mezi sebe rozdělili domácí závodníci, a to nováčcii Paulo Almeida, Ron Partlow a již celkem zkušený Santana Anderson.

Výsledky:

1. Fouad Abiad - kvalifikoval se na Mr. Olympia 2015
2. Jonathan Delarosa
3. Renaldo Gairy
4. Štefan Havlík
5. Paulo Almeida
6. Santana Anderson
7. Ron Partlow

Kategorie do 212 liber:

Také v této kategorii se prezentovalo jen sedm závodníků. Mezi nimi byli za nejvýraznější favority považováni Derik Farnsworth a Shaun Clarida, překvapivě ti úplně nejlehčí borci na pódiu.
Jiní pak velké naděje vkládali do profesionálního nováčka, přesto velmi ostříleného závodníka a uznávaného trenéra Johna Meadowsa.

Z vítězství se nakonec poprávu radoval jen necelých 72 kilogramů vážící Shaun Clarida, jenž v letošní sezóně zaujal již druhými příčkami z Wings of Strength Puerto Rico Pro a Toronto Pro Supershow.
Ačkoliv patří k nejmenším a nejlehčím borcům této kategorie, svými kvalitami dává o sobě velmi silně vědět a je tak motivací všem, kteří profesionální kartu vybojují či již vybojovali v těch nejlehčích kategoriích. Vždyť právě i on mezi elitu zamířil jako vítěz kategorie do 65 kilogramů, a to z NPC Nationals 2012.

Druhé místo obsadil pouze o kilogram těžší Derik Farnsworth, jenž patří ke špičce této kategorie již delší dobu.

Třetí příčku vybojoval Patrick Bernard, jenž zejména v čelních postojích doslova válcoval celé startovní pole.

Čtvrtý skončil Mike Lynds, a tak se výše zmíněný John Meadows, trenér vítěze OPEN kategorie Fouada Abiada a autor tréninkového stylu Mountain Dog, musel spokojit až s pátým místem.

Poslední dvě příčky pak obsadili Carlos Rabiei a na poslední chvíli přihlášený Rafael Diaz Arechiga.

Výsledky:

1. Shaun Clarida - kvalifikoval se na Olympia 212 SHOWDOWN 2015
2. Derik Farnsworth
3. Patrick Bernard
4. Mike Lynds
5. John Meadows
6. Carlos Rabiei
7. Rafael Diaz Arechiga

Zdroj:
www.musculardevelopment.com

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Průměr: 4 (2 votes)