Jste zde

Napsal: randy

San Marino PRO 2014 - výsledky (reportáž, foto a video)

Sotva se profesionální kulturisté ohřáli v našem hlavním městě, kde se v sobotu 4. října konal třetí ročník soutěže EVL´s Prague PRO, někteří z nich ihned po finále odcestovali do San Marina, kde se v neděli 5. října konal první ročník soutěže San Marino PRO.
Na pódium se postavili, stejně jako tomu bylo v Praze, zástupci obou hmotnostních kategorií. A jak se jim vedlo?

Reklama

 

 

Do bojů se na pódiu pustilo čtrnáct těžkotonážníků, z nichž byli největšími favority první tři muži včerejší pražské soutěže, tedy Dennis Wolf, Shawn Rhoden a Dexter Jackson.

To potvrdilo ihned první semifinálové porovnávání, během nějž vedle sebe na pódiu stáli Dennis Wolf, Shawn Rhoden a překvapivě namísto výše zmíněného Dextera Jacksona Roelly Winklaar.

Pro druhé porovnávání zůstal na pódiu Winklaar, kterého doplnili právě Dexter Jackson, Juan Morel a Victor Martinez.

Podle vyvolávání rozhodčích tak bylo zřejmé, že o vítězství si to rozdávají dva největší sokové posledních let, Dennis Wolf a Shawn Rhoden. O třetí příčku pak souboj sváděli legendární Dexter Jackson a Roelly Winklaar.

 

Z vítězství se nakonec radoval třetí muž letošního ročníku Mr. Olympia Shawn Rhoden, který tak Denisu Wolfovi vrátil porážku z Arnold Classic Europe.
K vítězství jej dovedlo plné, tvrdé a kulaté svalstvo a nejestetičtější postava startovního pole. Pomohlo mu také to, že Wolf se prezentoval v horší formě, než-li tomu bylo v Praze.

 

Dennis Wolf se tedy musel spokojit s druhou příčkou. Na tu jej odsunulo hlavně to, že oproti včerejšímu vystoupení ztrácel na plnosti svalů. Tvrdost sice měl, ale na vítězství to očividně nestačilo.

 

Třetí nakonec, ačkoliv tomu semifinále moc nenasvědčovalo, skončil Dexter Jackson. Nedokázal sice nabídnout stejnou formu, s jakou se prezentoval v Praze, zejména mu bylo vyčítáno větší množství vody v podkoží, avšak díky své stavbě těla a plnosti svalů na třetí místo přecijen dosáhl.

 

Jak z výše uvedeného vyplývá, čtvrté místo obsadil Roelly Winklaar. I zde nabídl plné, kulaté svaly a famózní paže. Dle přítomných měl Dextera porazit.

 

Pátou příčku si od rozhodčích za své vystoupení vysloužil Victor Martinez.

 

Výsledky:

1. Shawn Rhoden - kvalifikoval se na Mr. Olympia 2015
2. Dennis Wolf
3. Dexter Jackson
4. Roelly Winklaar
5. Victor Martinez
6. Juan Morel
7. Steve Kuclo
8. Robert Piotrkowicz
9. Ronny Rockel
10. Jonathan Delarosa
11. William Bonac
12. Arnaud Plaisant
13. Vladimir Agrinskiy
14. Dainius Barzinskas

 

Videogalerie:

Porovnávání, volné sestavy, posedown TOP 5 a vyhlášení výsledků:

Posedown TOP 5:

 

 

 

Na pódiu se sešlo jen šest zástupců této kategorie, mezi nimiž byl pouze jediný opravdovým favoritem. Tím byl James "Flex" Lewis, jenž porážku naposledy zažil (nepočítáme-li páté místo z Arnold Classic 2011, kde nastoupil v kategorii OPEN) na Mr. Olympia 2011, kde skončil druhý za Kevinem Englishem.

 

Lewis byl dle očekávání vyvolán ihned do prvního semifinálového porovnávání, do nějž si rozhodčí vybrali ještě Baitollaha Abbaspoura a Guye Cisternina.
A tady to začalo......... Baitollah Abbaspour totiž od EVL´s Prague PRO dokázal razantně zapracovat na svém zevnějšku! Byl stejně ostrý, stejně tvrdý, ale mnohem plnější! Stal se tak jednoznačně nejpřipravenějším borcem na pódiu. Lewisovi tak byl víc než-li rovnoceným soupeřem.
Nabízela se tak otázka, zda-li si rozhodčí troufnou právě jeho upřednostnit na úkor trojnásobného šampióna soutěže Olympia 212 SHOWDOWN Lewise.

Nakonec se tak přecejen nestalo a "Flex" si připsal páté vítězství letošní sezóny.

Baitollah tedy skončil druhý, ale smutný rozhodně nebyl. Se svým trenérem Dennisem Jamesem se shodli na tom, že to byla výborná forma a už ví, kudy vede cesta na vrchol!

Třetí příčku nakonec obsadil Ahmad Ahmad, který Guye Cisternina odsunul na čtvrtou příčku.

Pátou příčku obsadil Fabrizio Zittucro

 

 

Výsledky:

1. James "Flex" Lewis - kvalifikoval se na Olympia 212 SHOWDOWN 2015
2. Baitollah Abbaspour
3. Ahmad Ahmad
4. Guy Cisternino
5. Fabrizio Zittucro
6. Mirsad Terzo

 

Videogalerie:

Porovnávání, volné sestavy, posedown TOP 5 a vyhlášení výsledků:

 

Zdroj:
www.rxmuscle.com
www.musculardevelopment.com
www.youtube.com

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Zatím nehodnoceno