Jste zde

Napsal: randy

Olympia 212 Showdown 2016 - výsledky

Osmnáct kulturistů se představilo na pódiu soutěže, která svou historii začala psát již v roce 2008. Tehdy ještě s maximálním váhovým limitem 202 liber.
Oproti předpokladům zde chyběl íránský kulturista Babak Akbarnia. Ten totiž doplatil na birokracii, a vízum potřebné k vycestování získal hodně pozdě.

Reklama

Pro našeho fanouška tohoto sportu pak byla soutěž o to zajímavější, že se na jejím pódiu prezentoval náš borec Vojtěch Koritenský, či slovenský reprezentant Andrej Mozoláni.

Co se semifinále týče, to jasně ukázalo, že o svůj pátý titul zde bude bojovat fenomenální James "Flex" Lewis. Společně s ním mohli na přední příčky pomýšlet také Jose Raymond a úkaz této kategorie Ahmad Ashkanani, jenž doslova vypálil rybník takovým borcům, jakými jsou Eduardo Correa, David Henry či Hidetada Yamagishi.

Záznam semifinálového zápolení:

Finále žádné velké překvapení v podobě vítěze nenabídlo, a tak se ze svého pátého triumfu v řadě mohl radovat James "Flex" Lewis.
Ten nabídl své nepřekonatelné přednosti, kterými jsou symetrie a plné, tvrdé, kulaté, výborně separované svalstvo. James je zkrátka král, a dlouho ještě bude, neboť, jak je zřejmé, jej jen tak někdo porazit nedokáže!

Na druhé místo si brousilo zuby mnoho borců, včetně Joseho Raymonda, který zde tuto příčku obhajoval. Nejen k jeho smůle se však na scéně objevil doslova fenomenální Ahmad Ashkanani.
Kuvajtský profesionál, pro něhož toto bylo teprve druhé vystoupení mezi elitou, na profesionální scénu zamířil letos v březnu, kdy ovládl amatérské klání Arnold Classic Australia. V srpnu si pak připsal debut na PBW Tampa Pro, odkud odcházel neporažen.
Monstrózními objemy horní poloviny těla disponující borec bude mít do budoucna opravdu co nabídnout, a pokud dokáže zapracovat na rozvoji dolních končetin, které zaostávají za horní polovinou těla, bude se nejspíše i "Flex" muset začít třást.

Jose Raymond se tak musel spokojit "až" s třetím místem. A nutno poznamenat, že i to bylo spíše za odměnu, než-li za formu, kterou zde prezentoval.
Ačkoliv i tentokrát nabídl ohromující objemy, postrádal svou pověstnou ostrost, tvrdost i separovanost. Na vině tomu je zajisté skutečnost, že se v dubnu musel podrobit operativnímu zákroku kolene.

Před ním se tak zajisté mohl umístit Eduardo Correa, jenž nakonec odcházel z pódia jako čtvrtý nejlepší muž této divize.
Během semifinále sice postrádal plnost svalů, do finále však již nastoupil s optimální formou, které kralovaly tvrdé a perektně separované svaly.

Jako poslední se do TOP 5 dokázal probojovat absolutně první šampión této kategorie z roku 2008 David Henry. Perfektní symetrií disponující závodník se dokázal od loňského ročníku opět zlepšit, a přiblížit se tak své vrcholné formě, která bu v roce 2008 přinesla zmíněný titul.
Také on se mohl umístit před Raymndem, a nikdo by nemohl mít námitek.

Zklamáním pak, nejen pro samotného aktéra, byla šestá příčka, kterou obsadil vítěz letošního Arnold Classic 212 Hidetada Yamagishi. Ne, že by měl nějaké velké nedostatky, ale jeho konkurento byli zkrátka o větší či menší chlup lepší.

Sedmou příčku obsadil mohutný Charles Dixon, jenž svým vzezřením připomíná komiksovou postavičku.

Na osmou příčku dosáhl Guy Cisternino. Ten si sice oproti loňskému ročníku pohoršil o dvě příčky, ale nutné je poznamenat, že patří k nejsubtilnějším borcům startovního pole.

Deváté místo při svém premiérovém startu na tomto klání obsadil bývalý zástupce kategorie OPEN Ronny Rockel. Věk prostě nezastavíš, což je právě na tomto borcovi, jenž poslední roky bojuje s cukrovkou, bohužel vidět. Svaly postrádají potřebnou tvrdost, a ani se separací na tom nejsou nějak dobře.

O dvě příčky si zde oproti loňsku dokázal polepšit Alejandro Cambronero.

Co se dalších borců týče, zmiňme hlavně našeho Vojtu Koritenského. Ten se na tomto velkolepém klání představil vůbec poprvé, a rozhodně se nemá za co stydět!
Obsadil sice až dělené šestnácté místo, ale prezentoval se velmi dobrou formou, symetrií i plností a tvrdostí svalů. Je pravdou, že na ty nejlepší ztrácí mohutností, ale nutné je dodat, že má, oproti jiným, ještě značnou rezervu k naplnění váhového limitu.

Na shodné příčce se umístil i slovenský reprezentant Andrej Mozoláni. U něj je obdivuhodné, že se dokázal do konkurenceschopné formy dostat po desetileté pauze.

Finálové volné sestavy, posedown a vyhlášení:

Výsledky:

1. James "Flex" Lewis - kvalifikoval se na Olympia 212 Showdown 2016
2. Ahmad Ashkanani - kvalifikoval se na Olympia 212 Showdown 2016
3. Jose Raymond - kvalifikoval se na Olympia 212 Showdown 2016
4. Eduardo Correa - kvalifikoval se na Olympia 212 Showdown 2016
5. David Henry - kvalifikoval se na Olympia 212 Showdown 2016
6. Hidetada Yamagishi
7. Charles Dixon
8. Guy Cisternino
9. Ronny Rockel
10. Alejandro Cambronero
11. Mark Dugdale
12. Dobromir Delev
13. Shaun Clarida
14. Sami Al Haddad
15. Marco Rivera
16. Kim Jun Ho
16. Vojtěch Koritenský
16. Andrej Mozoláni

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Průměr: 5 (2 votes)