Jste zde

Napsal: randy

New York Pro 2017 - výsledky

New York, nejlidnatější město USA, včera hostilo další ročník tradiční profesionální soutěže New York Pro. Na jejím pódiu se představili jak zástupci kategorie OPEN, tak i jejich lehčí kolegové nastupující v divizi do 212 liber.

Reklama

Obě tyto kategorie měly ve svých řadách české zástupce, když v OPEN startoval Tomáš Kašpar, v kategorii do 212 liber pak dvojice Milan Šádek a Jan Kubík.
Dnešní reportáž začněme u divize do 212 liber.

New York Pro 2017 - kategorie do 212 liber:

Na pódiu této kategorie se před rozhodčími prezentovalo úctyhodných sedmadvacet závodníku, z nichž hned dva, jak již z výše uvedeného textu vyplývá, byli zástupci České republiky.

Ihned první semifinálové porovnávání bylo s českou účastí, když se v něm dle předpokladů objevil vítěz Europa Charlotte Pro 2017 Milan Šádek. Společně s ním před rozhodčími pózovala ještě čtveřice Alejandro Cambronero, Ronny Rockel, Shaun Clarida a Craig Richardson.

Milan Šádek se v úvodu porovnávání nacházel uprostřed řady, což napovídalo, že je velmi blízko dalšímu triumfu. Pak se však na přání rozhodčích přesunul, a z jejich pohledu zaujmul druhé místo zprava. V tu chvíli tak bojoval o třetí příčku.

První semifinálové porovnávání:

Guy Cisternino, jenž toto kální dokázal ovládnout v letech 2015 a 2016, se objevil až ve druhém porovnávání, a soutěž nedokončil.

První finálové porovnávání:

Z vítězství se nakonec radoval veterán Ronny Rockel, jenž býval i velmi úspěšným zástupcem kategorie OPEN. Ukázal tak, že má stále co nabídnout, a připsal si své první vítězství od přestupu do lehčí váhové kategorie.
Symetrie, tvrdost a výborná finální připravenost byly hlavní devízi tohoto borce.

Skvělé druhé místo dokázal vybojovat pouze 157 cm vysoký a necelých 80 kilogramů vážící Američan Shaun Clarida. Ačkoliv byl jednoznačně nejsubtilnějším borcem, jeho tvary, připravenost a hustota svalů patřily k tomu nejlepšímu, co bylo na pódiu tohoto klání k vidění.

Vítěz Europa Charlotte Pro 2017 Milan Šádek si zde nakonec připsal výbornou třetí příčku. Oproti Charlotte Pro zde nedokázal nabídnout tak skvělou formu. Důvodem jistě byla skutečnost, že vážení probíhalo pouhé dvě hodiny před semifinálovými souboji, a jelikož Milan bojuje s tím, aby se do limitu vešel, nebyl čas na doladění formy.
I tak zde nabídl velmi slušnou formu a opět dokázal, že patří k vynikajícím kulturistům.

Ronny Rockel versus Milan Šádek:

Čtvrtou příčku bral Craig Richardson, jenž se potýká se stejnými problémy jako Milan.

Do TOP 5 se vešel ještě Alejandro Cambronero. Také on zde nabídl vynikající formu a potvrdil, že patří k předním představitelům této kategorie.

Co se našeho dalšího zástupce týká, tak Jan Kubík se bohužel musel, stejně jako dalších deset soutěžících, spokojit s dělenou šestnáctou příčkou.

Vítěz předchozích dvou ročníků Guy Cisternino, jak již bylo zmíněno, soutěž nedokončil. Již v průběhu minulého týdne se mu na těle začaly tvořit modřiny, Ani lékař, kterého byl nucen navštívít, mu nedokázal vysvětlit, čím jsou způsobeny. I tak se však rozhodl pro účast na soutěži. Po nanesení barvy se však problémy ještě zhoršily, a po semifinále byl opět nucen vyhledat lékařskou pomoc.

Výsledky:

1. Ronny Rockel - kvalifikoval se na Olympia 212 Showdown 2017
2. Shaun Clarida
3. Milan Šádek
4. Craig Richardson
5. Alejandro Cambronero
6. Cane Bishop
7. Marco Rivera
8. Tristen Escolastico
9. Samir Troudi
10. Derik Oslan
11. Eric Dankwa
12. Bola Ojex
13. Nameun Cho
14. Erik Ramirez
15. Sheldon Hall
16. Pedro Barron
16. Béla Kökény
16. Mike Debenham
16. Jason Joseph
16. Jan Kubík
16. Antonio Morales
16. Vincent Que
16. Raúl Sánchez
16. David Robinson
16. Quincy Winklaart
16. Gary Wright
Guy Cisternino - soutěž nedokončil

New York Pro 2017 - kategorie OPEN:

Na pódiu této kategorie se představilo třináct soutěžících, mezi nimiž byl i Tomáš Kašpar. Ten však, bohužel, nepatřil k favoritům. Do prvního semifinálového porovnávání, které favority určuje, rozhodčí vybrali šestici Jonathan Delarosa, Juan Morel, Akim Williams, Sasan Heirati a dvojici profesionálních nováčků Sergia Olivu Jr. a Luise Rodrigueze.

Z vítězství se nakonec při svém profesionálním debutu radoval Sergio Oliva Jr., syn držitele titulu Mr. Olympia z let 1967, 1968 a 1969 Sergia Olivy. Dokázal tak vystoupit ze stínu svého otce.
Navíc si velmi oddechl, neboť jeho finanční situace není zrovna dobrá. Příprava na další soutěž by tak byla velmi obtížná.
K triumfu jej dovedla nejen skvělá forma, ale také vynikajici pózing a vystupování na pódiu.

Na první pohled mohutnější Jonathan Delarosa se musel spokojit s druhou příčkou. Po vyhlášení vítězů bylo vidno zřejmé zklamání. Zde je nutno podotknout, že oba borci nabídli zcela jiné kvality, a kdyby si umístění vyměnili, nikdo by neměl sebemenší důvod k nespokojenosti.

Jonathan Delarosa versus Sergio Oliva Jr.:

Třetí skončil Juan Morel. Jeho umístění bylo přijato s velkou nevolí, neboť na pódiu prezentoval nevyváženou postavu a nedotaženou finální připravenost.

Čtvrté místo si při svém premiérovém startu mezi elitou od rozhodčích vysloužil Luis Rodriguez. Ten nabídl jak obstojné objemy, tak i slušnou formu. Určité nedostatky měl v separaci svalů, zejména pak dolních končetin.

Pátou příčku obsadil Akim Williams. Ten se zde prezentoval spíše formou exhibiční, než-li soutěžní. Mohutnost byla sice úctyhodná, tvrdost, vyrýsovanost a separace svalů však velmi ubohá.

Náš zástupce Tomáš Kašpar si zde připsal vůbec nejhorší výsledek této sezóny, když obsadil až jedenáctou příčku.

Výsledky:

1. Sergio Oliva Jr. - kvalifikoval se na Mr. Olympia 2017
2. Jonathan Delarosa
3. Juan Morel
4. Luis Rodriguez
5. Akim Williams
6. Sasan Heirati
7. Jeff Beckham
8. Marek Olejniczak
9. Marc-Arthur Dautruchee
10. Michael Lynn
11. Tomáš Kašpar
12. Derek Upshaw
Edgard John-Augustin - soutěž nedokončil

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Průměr: 5 (1 vote)