Jste zde

Napsal: randy

Není Arnold jako Arnold!

Není tomu tak dávno co jsme Vás informovali o skutečnosti, že Mezinárodní světové federace IFBB a Professional League IFBB ukončily spolupráci, a již nejsou "jedním" subjektem. Toto rozkmotření se s sebou nese mnoho změn, přičemž velká většina z nich jsou změnami zásadními!

Reklama

S jednou z naprosto největších změn se bude potýkat doposud největší řetězec prestižních soutěží, která nesou jméno legendárního Arnolda Schwarzeneggera, tedy Arnold Classic.
Jak jistě víte, historie tohoto klání se začala psát v roce 1989, kdy se v Columbusu uskutečnil vůbec první ročník soutěže zvané Arnold Classic. Samotný Arnold chtěl tuto soutěž globalizovat, tedy dostat ji na všechny kontinenty.

Tato "mise" započala v roce 2011, kdy krom tradičního Arnold Classic konaného v Columbusu vzniká také evropská verze tohoto klání, které nese název Arnold Classic Europe.

O další dva roky později, tedy v roce 2013, vzniká již třetí klání nesoucí tento název, a to v Brazílii konané Arnold Classic Brasil.

V roce 2015 se soutěž opět rozrůstá, když se uskutečnil vůbec první ročník soutěže Arnold Classic Australia, která nahradila prestižní klání Australian Grand Prix, které se na tomto světadíle konala dlouhých 15 let.

Od roku 2016 se název Arnold Classic spojuje také s Afrikou, kde se koná soutěž Arnold Classic Africa.

Od letošní sezóny se koná také soutěž nesoucí název Arnold Classic South America. Ačkoliv se jedná o nový název, soutěž pouze navazuje na Arnold Classic Brasil, kterou tímto nahrazuje.

Také Ásie má svého Arnolda. Již v roce 2014 to mělo být v podobě Arnold Classic Asia/China. Z plánu však nakonec sešlo, a až v rroce 2016 se uskutečnil první ročník soutěže nesoucí název Arnold Classic Asia.

Plán na globalizaci soutěže Arnold Classic se tak Arnoldovi povedl, čemuž je však již pro nadcházející sezónu konec! Tím, jak došlo k rozdělení amatérské sekce IFBB od té profesionální, dojde i k rozdělení soutěží Arnold Classic. Ty se totiž nadále nebudou konat pod hlavičkou Professional League IFBB.

Zatím co soutěže Arnold Classic a Arnold Classic Australia zůstanou výše zmíněné federaci, tedy Professional League Jima Miniona věrné, trojice soutěží Arnold Classic Africa, Arnold Classic South America i Arnold Classic Europe se budou konat pod vedením Mezinárodní světové federace IFBB, respektive pod její nově vznikající profesionální sekci Elite Pro!

Zda se bude konat také soutěž Arnold Classic Asia není doposud jasné, stejně tak jako to, pod jakou federací bude psát své další dění.

Jestli trojice výše uvedných soutěží ponese své doposud známé názvy, či se k nim přidá ještě název Elite Pro, tedy Arnold Classic Africa Elite Pro, Arnold Classic South America Elite Pro a Arnold Classic Europe Elite Pro, není jasné, a ve své podstatě ani nijak důležité.

Je velká škoda, že takto pěkně rozjetý vlak "vykolejil"!

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Průměr: 4 (1 vote)