Jste zde

Napsal: randy

Mr. Olympia 2016 - výsledky

Letošní ročník soutěže Mr. Olympia, který byl již dvaapadesátým, je v tuto chvíli již minulostí. Už tedy víme, kdo je novým králem profesionálního bodybuildingu, jak si vedl náš Lukáš Osladil, nebo jak si počínala hvězda devadesátých let Kevin Levrone i zbylých šestnáct borců, kteří se na pódiu prezentovali.

Reklama

Už semifinále, které se konalo v pátek večer, jasně naznačilo, že o rozmístění v TOP 6 budou bojovat Dexter Jackson, Shawn Rhoden, Mamdouh Elssbiay, William Bonac, Roelly Winklaar, a samozřejmě i pětinásobný šampión Phil Heath.

První semifinálové porovnávání:
Záznam celého semifinálového zápolení:

Samotné sobotní finále, které již tradičně zahajuje hymna USA, započalo volnými sestavami nejlepších deseti borců. Krom nich divákům svou show předvedl i Kevin Levrone.

Po těchto sestavách borci z první desítky absolvovali porovnávání, během nichž si je Steve Weinberger, hlavní rozhodčí celého klání, na pódiu různě točil, čímž měl každý z borců příležitost posoudit svou formu a muskulaturu téměř s každým.

Po těchto porovnáváních přišlo na řadu vyhlašování desátého až šestého místa, po němž následovalo porovnávání a posedown nejlepších pěti borců, tedy Williama Bonaca, Mamdouha Elssbiaye, Shawna Rhodena, Dextera Jacksona a Phila Heatha.
Ti se pak rozeběhli i mezi diváky do hlediště, kde si hodili ještě pár póz, a to i před takovými legendami tohoto sportu, jakými jsou Arnold Schwarzenegger a Franco Columbu.

Pak již přišlo na řadu vyhlášení výsledků.

Šestý titul v řadě, a tím pádem i dorovnání počtů titulů Doriana Yatese, vybojoval Phil Heath. Ten si pro vítězství kráčel zcela jasně již od samotného semifinále, kdy bylo jasně vidět, že je jednoznačně tím nejlepším borcem na pódiu.
Byl mohutný, s plným, kulatým, perfektně separovaným a dokonale vyrýsovaným svalstvem, které vytváří nepřekonatelný 3D efekt. A nějaké nedostatky? Ať jste hledali jak chtěli, nic jste najít nemohli. Phil je, ať chceme či nikoliv, opravdový král současné scény!

Skvělé druhé místo dokázal vybojovat symetrický Shawn Rhoden, jenž tak posunul své dosavadní maximum, kterým byla třetí příčka z let 2012, 2014 a 2015. Jeho postavě, která měla přímo fascinující "X" tvar, dominoval velmi úzký pas.
Jediným nedostatkem, kterého si šlo všimnout a Shawnovi jej tak vytknout, byla nedostatečná kontrola břišní stěny.

Výbornou třetí příčku obsadil nestárnoucí Dexter Jackson. Ten i přes svůj věk dokáže stále nabízet výbornou formu, skvělé objemy, plné a výborně vyrýsované a separované svalstvo.

Čtvrtou příčku, tedy své dosavadní maximum z tohoto klání, si domu odváží Egypťan Mamdouh Elssbiay. Ten se prezentoval o mnoho subtilnější, než-li u něj bylo zvykem, na druhou stranu však dokázal nabídnout velmi slušnou finální připravenost.
Je tak vidno, že monstrózní objemy nejsou vše, co tento borec dokáže nabídnout.

Dalším, kdo si na pódiu soutěže Mr. Olympia dokázal polepšit, je William Bonac, nizozemský kulturista ghanského původu. Ten nabídl mohutné, plné i kulaté svaly, bohužel má však poněkud nešťastnou stavbu těla.

Umístění v TOP 5 jen těsně uniklo Roellymu Winklaarovi, jenž neskrýval své zklamání. Jednoznačně nejmónstroznější borec na pódiu měl velkou podporu fanoušků, a ti při vyhlášení dali velmi hlasitě najevo, že s tímto výsledkem nesouhlasí, jejich oblíbenec se měl objevit výše.
Na druhou stranu je zřejmé, že Roelly má potenciál se i nadále zlepšovat, a tak není pochyb, že se dokáže kvalifikovat i na nadcházející ročník, na kterém bude mít příležitost si opět polepšit.

Zklamání bylo patrné i na nakonec sedmém Cedricu McMillanovi. I tento skvěle stavěný borec měl velkou podporu bublika. Těžko soudit, co mu v očích rozhodčích nedovolilo vyšší umístění.

Osmou příčku si z pódia odnesl teprve šestadvacetiletý Dallas McCarver. Ten si výrazně vylepšil své loňské třinácté místo.
Ačkoliv se jednalo o nejmladšího muže startovního pole, na kvalitě svalstva a vystupování byste to rozhodně nepoznali. Vzhledem ke svému věku má tento borec rozhodně jště co nabídnout. O tom, že toho nabídne opravdu mnoho, nemůže být ani pochyb!

Devátý skončil nováček tohoto pódia, v životní formě závodící Joshua Lenartowicz. Ten zde prezentoval velké množství tvrdých a plných svalů. Pokud svůj trend dokáže udržet, velmi brzy jej ve výsledkových listinách prestižních soutěží budeme vídat velmi vysoko!

Do první desítky se dokázal probojovat ještě Justin Compton. Ten byl mohutný, i skvěle připravený, avšak bojoval se snačnými potížemi v podobě křečí, které mu nedovolovali dokončit mnoho z póz, což je opravdu škoda. Zajisté má na to, aby se do budoucna posunul mnohem výše.

Co se dalších borců týče, do první desítky se sice nedostali, ale to neznamená, že by nebyli dobří. Ba naopak, jsou to šampióni, kteří se setkali na jednom pódiu, a nemohou být na výsluní všichni!

Jeden se však vyjímal. Tím byl legendární Kevin Levrone, jenž se na soutěžní pódiu vrátil po třináctileté pauze. Bylo mnoho těch, kteří tvrdili, možná i věřili v to, že právě on dokáže ohrozit či dokonce z trůnu sesadit Phila Heatha. Skutečnost však byla jiná, a to podstatně.
Kevin byl nejsubtilnějším, i nejhůře připraveným borcem celého startovního pole. Jen těžko mohl někdo věřit v to, že by se dokázal umístit na jiném, než-li společném šestnáctém místě, tedy na samotném chvostu výsledkové listiny.

Kevin sám ke svému účinkování řekl, že jemu šlo jen o to opět zažít tu atmosféru velkého pódia, o neskutečnou podporu diváků, o to se poměřit s těmi nejlepšími z nejlepších.
To se mu splnilo!

Posedown a vyhlášení výsledků:
Záznam celého finálového zápolení:

Výsledky:

1. Phil Heath - kvalifikoval se na Mr. Olympia 2017
2. Shawn Rhoden - kvalifikoval se na Mr. Olympia 2017
3. Dexter Jackson - kvalifikoval se na Mr. Olympia 2017
4. Mamdouh Elssbiay - kvalifikoval se na Mr. Olympia 2017
5. William Bonac - kvalifikoval se na Mr. Olympia 2017
6. Roelly Winklaar
7. Cedric McMillan
8. Dallas McCarver
9. Joshua Lenartowicz
10. Justin Compton
11. Victor Martinez
12. Nathan De asha
13. Steve Kuclo
14. Ben Pakulski
15. Akim Williams
16. Lukáš Osladil
16. Michael Lockett
16. Brandon Curry
16. Kevin Levrone

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Průměr: 4.3 (6 votes)