Jste zde

Napsal: randy

Levrone Pro Classic 2016 - výsledky

Včera, tedy v sobotu 27. února, byla zahájena letošní sezóna profesionální divize IFBB pro mužskou kategorii OPEN. V polském Gdaňsku se totiž konala soutěž Levrone Pro Classic.

Reklama

Tato soutěž má hned dně prvenství. Za prvé se jednalo o vůbec první soutěž, které své jméno propůjčil legendární Kevin Levrone, za druhé to byla historicky první soutěž na území Polska.

A jak že toto klání dopadlo? O tom již následující řádky.

Na pódium se sešlo celkem dvanáct borců, a nutno říci, že ne ledajakých. Většina takovýchto soutěží nemá kdo ví jak kvalitní obsazení, zde tomu však bylo jinak. Velké plus na tom samozřejmě má skutečnost, že se soutěž konala pouhý týden před prestižním Arnold Classic. Mnozí ji tak brali jako odrazový můstek pro kontrolu své přípravy a aktuální formy.

Mezi startujícími tak byli například sparingpartneři z texaského METROFLEX GYMu Branch Warren a Johnnie Jakson, Cedric McMillan, či Evropané Ronny Rockel a Joshua Lenartowicz.

Papírovými favority na vítěze byli Branch Warren, Cedric McMillan a Joshua Lenartowicz. To ostatně potvrdilo také ihned první semifinálové vyvolávání, které, jak už jsme zvyklí z předešlých sezón, napoví mnohé o tom, jak soutěž dopadne.
Před rozhodčí se totiž na jejich přání postavili jak výše zmínění tři borci, tedy Branch Warren, Cedric McMillan a Joshua Lenartowicz, tak i Michael Kefalianos.

Z vítězství se nakonec radoval Američan Cedric McMillan, jenž zde nabídl nejen dosti solidní objemy, ale hlavně velmi pohlednou a estetickou postavu. Když k tomu připočítáme perfektní pózing a nejlepší finální připravenost napříč startovním polem, je jeho vítězství oprávněné.

Druhou příčku si od rozhodčích vysloužil Australan Joshua Lenartowicz. Také on disponuje velmi dobrým množstvím svalové hmoty v kombinaci s estetickou postavou. Jeho hlavní devízou jsou v současné době stehna, konkrétněji kvadricepsy, které patří k tomu nejlepšímu, co současná scéna nabízí.
Vzhledem k tomu, že patří k těm mladším zástupcům profesionální divize, má jistě velký potenciál.

"Až" se třetím místem se musel spokojit Branch Warren. Pro něho to je jistě zklamání, neboť by rád usiloval o to, aby se za týden stal opět králem columbuského Arnold Classic, který ovládl již v letech 2011 a 2012. Vzhledem k tomu, že se tam však sejde ještě mnohem kvalitnější konkurence, se jeho cíle více než rozplývají.
Branch sice patři k nejmohutnějším a nejpřipravenějším borcům každého klání, jeho estetika je však nulová, na což u mnoha rouhodčích doplácí. A jak je vidno, ani zde tomu nebylo jinak.

Čtvrté místo obsadil veterán Toney Freeman. Ten již řadu let udivuje svým perfektním "X" tvarem těla, a to i přes to, že zejména spodní končetiny začínají velmi výrazně ztrácet na objemech, plnosti i tvrdosti.

Do TOP 5 se v městnal ještě Alexey Shabunya. Tento obr má do budoucna stále co nabídnout a lze tak očekávat, že nám připraví nejedno zajímavé překvapení.

Ačkoliv se Michael Kefalianos objevil již v prvním semifinálovém porovnávání, v průběhu soutěže se propadával hloubš a hloubš. Když se před ním nakonec umístili nejen Freeman a Shabunya, ale také Johnnie Jackson, jenž má stále velmi působivou horní polovinu těla, musel se smířit se sedmou příčkou.

Osmé místo bral Němec Ronny Rockel. Ten v minulých sezónách dokázal nabídnout mnohem působivější fazónu. Nutno však dodat, že jej stále více a více limituje diabetes, se kterým se potýká již čtvrtou sezónu.

Další příčky pak brali Clarence DeVis, Vitaly Fateev a Marek Olejniczak. Poslední pak skončil Dainius Barzinskas, který zde se svou fazónou i objemy byl spíše do počtu.

Výsledky:

1. Cedric McMillan - kvalifikoval se na Mr. Olympia 2016
2. Joshua Lenartowicz
3. Branch Warren
4. Toney Freeeman
5. Alexey Shabunya
6. Johnnie Jackson
7. Michael Kefalianos
8. Ronny Rockel
9. Clarence DeVis
10. Vitaly Fateev
11. Marek Olejniczak
12. Dainius Barzinskas

Porovnávání TOP 5:

Volné sestavy:

Cedric McMillan:
Joshua Lenartowicz:
Branch Warren:

Zdroj:
www.musculardevelopment.com
www.ifbbpro.com
www.youtube.com

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Průměr: 5 (2 votes)