Jste zde

Napsal: randy

Kuwait Pro 2017 - výsledky

V pátek 6. října se v Kuvajtu uskutečnil druhý ročník soutěže Kuwait Pro. Ten byl, oproti ročníku prvnímu, vyhrazen pouze kulturistům s maximálním váhovým limitem 212 liber.

Reklama

Jednalo se přitom o vůbec první klání pořádané čistě pod taktovkou profesionální ligy IFBB Jima Maniona. I z toho důvodu se zde uskutečnila připojená amatérská soutěž Kuwait Classic, na které byly přidělovány profesionální karty.
Tu v kategorii do 212 liber vybojoval Egypťan Ahmed Wardany, jenž ji ihned využil, a nastoupil mezi profesionály.

Krom něj se na pódiu prezentovalo ještě dalších 13 borců, a to včetně našeho Milana Šádka.

Hned první semifinálové porovnávání se konalo za pózování sedmi borců ve složení Ahmad Ashkanani, Shaun Clarida, Ricardo Correia, Bola Ojex, Jose Raymond, Ronny Rockel a již výše zmíněný Ahmed Wardany.

Milan se pak společně se zbylými borci, tedy s Ahmaedem Al Saafeenem, Stevem Benthinem, Manuelem Canadillasem, Mahmutem Irmakem, Zoranem Kolevskim a Ahmedem El Marhoumym objevil ve druhém porovnávání. Na nějaké z lepších umístění tak pomýšlet bohužel nemohl.

Když pak třetí porovnávání absolvovala trojice Ahmad Ashkanani, Shaun Clarida a Jose Raymond, bylo jasné, že právě oni bojují o triumf.

Z toho se nakonec po právu radoval druhý nejlepší kulturista této divize Ahmad Ashkanani. Jeho horní polovina těla byla tou nejlepší napříč celým startovním polem. A ačkoliv ta dolní polovina za horní stále ještě pokulhává, v porovnání s konkurencí taktéž patří k těm nejlepším.

Ahmad Ashkanani - volná sestava:

Druhou příčku obsadil Jose Raymond. Ten na všech soutěžích, kterých se zúčastní, vždy předvede famózní formu, a ani tato nebyla vyjímkou!

Třetí místo dokázal vybojovat maličký, pouze 157 cm vysoký Shaun Clarida. Zde je nutné poznamenat, že všichni, tedy krom rozhodčích, by si zde dokázali představit jiné borce.

Čtvrtou příčku při svém profesionálním debutu bral již výše zmíněný Ahmed Wardany. Takové umístění v konkurenci závodníků, kteří mají nemalé zkušenosti z Olympia Weekendu, je pro něj bezesporu velkým příslibem do budoucna.

TOP 5 pak uzavřel Ricardo Correia, jenž před týdnem dokázal ovládnout tuzemské klání EVLS Prague Pro.

Hned dvojice borců zde absolvovala svou poslední soutěž. Úplně posledním soutěžním vystoupením bylo Kuwait Pro pro Ronnyho Rockela. Německý veterán, jenž patřil ke špičce nejen této divize, ale také kategorie OPEN, již nějaký ten rok bojuje s diabetesem, a příprava je pro něj čím dál tím víc náročná. Nejen z tohoto důvodu se rozhodl soutěžní plavky pověsit na hřebík.
Se svou kariérou se Ronny rozloučil sedmou příčkou.

Druhým, kdo se zde rozloučil, byl náš Milan Šádek. Ten totiž opouští divizi do 212 liber, a své další působení by rád spojil s kategorií OPEN, tedy bez váhového limitu. Před Milanem je však ještě jedno důležité rozhodnutí, a to zda setrvá v této federaci, nebo zda přesedlá do nově vznikající profesionální federace Elite Pro.
Milan zde obsadil třináctou příčku. Měl sice opět velké problémy se vejít do váhového limitu, což se na jeho formě podepsalo, ale na tak ostudné umístění to zajisté nebylo. Konec působení v divizi do 212 liber tak má pro Milana velmi hořkou pachuť!

Zde se nabízí jen jedno. Je opravdu velká škoda, že se Milan nepostavil na pódium domácí EVLS Prague Pro! Měl jistou šanci toto klání ovládnout! A co víc, než triumf před domácím publikem, si může sportovec přát, že?!

Krom všech těchto borců se na pódiu předstsavili také těžkotonážnící. Jmenovitě jimi byli Mamdouh Elssbiay, Roelly Winklaar a Nathan DeAsha. Ti zde totiž měli své exhibiční vystoupení.

Mamdouh Elssbiay, Roelly Winklaar a Nathan DeAsha - exhibice:

Výsledky:

1. Ahmad Ashkanani
2. Jose Raymond
3. Shaun Clarida
4. Ahmed Wardany
5. Ricardo Correia
6. Bola Ojex
7. Ronny Rockel
8. Ahmed El Marhoumy
9. Manuel Canadillas
10. Mahmut Irmak
11. Steven Benthin
12. Zoran Kolevski
13. Milan Šádek
14. Ahmad Al Saafeen

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Zatím nehodnoceno