Jste zde

Napsal: randy

Ireland Pro 2018 - výsledky

Irský Limerick se včera vůbec poprvé v historii stal dějištěm profesionální kulturistické soutěže. Uskutečnil se zde totiž první ročník soutěže Ireland Pro, která byla určená borcům Profesionální ligy Jima Miniona, kteří nastupují v kategorii do 212 liber.

Reklama

Na pódiu se před zraky rozhodčích, a samozřejmě i přítomných diváků, prezentovalo celkem dvanáct kulturistů, mezi nimiž byl také náš Vojta Koritenský, jenž zde zahájil letošní soutěžní sezónu.

A nutno poznamenat, že vstup to byl velmi povedený, když se Vojta po boku Davida Henryho, Samiho Al Haddada, Ahmeda Wardanyho, Ahmada Ahmada a Samira Troudiho představil ihned v prvním semifinálovém porovnávání. 

Z rozestavení jednotlivých závodníků bylo zřejmé, že souboj o první příčku svádí dvojice David henry a Sami Al Haddad, Vojta pak bojoval o třetí místo se Samirem Troudim. Samira posléze vystřídal Ahmad Ahmad, a tak Vojta svůj další souboj sváděl s ním.

Z vítězství se nakonec radoval vítěz Olympia 202 Showdown z roku 2008 David Henry, jenž se zde prezentoval ve velmi dobré formě. Byl nejen symetrický, což je jeho hlavní devíza, ale zároveň přicestoval s plným, perfektně separovaným a vyrýsovaným svalstvem.

Druhé místo, stejně jako na Fiji Pro 2018 a New zealand Pro 2018, vybojoval další ostřílený a perfektně připravený závodník Sami Al Haddad.

Třetí příčku si od rozhodčích vysloužil Ahmad Ahmad, jenž tak na čtvrté místo odsunul našeho Vojtu Koritenského.

Vojta Koritenský zde opět dokázal, že patří mezi špičku této divize, když svým umístěním navázal na výsledky z loňské sezóny, v níž se vždy probojoval do TOP 5!

Překvapením byla pátá příčka, kterou s ohledem na první semifinálové porovnávání měl brát někdo z dvojice Samir Troudi a Ahmed Wardany. Rozhodčí ji totiž nakonec přiřkli Korejci KimJun Honovi.

VÝSLEDKY:

1. David Henry - kvalifikoval se na Olympia 212 Showdown
2. Sami al Haddad
3. Ahmad Ahmad
4. Vojtěch Koritenský
5. Kim Jun Ho
6. Ahmed Wardany
7. Khalid Almohsinawi
8. Samir Troudi
9. Masoom Butt
10. Pete Ciccone
11. Leo D'Adderio
12. Toni Gutierrez

Videogalerie:

První semifinálové porovnávání:

Vojtěch Koritenský - semifinálová prezentace:

Finálové souboje:
Posedown + vyhlášení výsledků:

Zdroj:
www.facebook.com

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Zatím nehodnoceno