Jste zde

Napsal: randy

Golden State Grand Prix 2016 - výsledky

V kalifornském Sacramentu se včera, tedy v sobotu 13. srpna, konal další ročník profesionální soutěže Golden State Grand Prix, na níž dostali právo startovat jen a pouze těžkotonážníci z kategorie OPEN.

Reklama

Na pódiu soutěže, která byla předposlední příležitostí k získání kvalifikace pro účast na Mr. Olympia, se sešlo třináct borců, z nichž byl nejvýraznějšm favoritem Justin Compton.

Nikoho tak nemohlo překvapit, když se právě osmadvacetiletý Compton objevil ihned v prvním semifinálovém porovnávání, v němž po jeho bocích pózovali ještě Michael Lockett, Kevin Jordan, Renald Gairy a Josh Wade, který zde absolvoval debut mezi elitou.

Žádná překvapení nenabídl ani další průběh semifinálo, a ani finále, a tak si Justin Compton dokráčel pro své druhé vítězství mezi profesionály.
K tomu jej dovedlo jak značné množství svalové hmoty, tak i její vyváženost, a symetričnost. Když k tomu připočteme i vynikající finální připravenost, zajisté hledíme na velmi nebezpečného muže všem, kteří na Mr. Olympia pomýšlejí na umístění v první desítce.

Druhou příčku si z pódia odnesl Michael Lockett, jenž si tak pojistil umístění v první pětici kvalifikačního žebříčku, a jeho účasti na Olympia Weekendu tak již nic nebrání.
Michael má velmi působivou horní polovinu těla, kde celkový dojem kazí jen stále více patrná gynekomastie. Pokud bychom pak hleděli na celou postavu, slabinou zůstávají jeho dolní končetiny, které jsou o mnoho subtilnější, než hořejšek.

Třetí místo bral Kevin Jordan, který se neustále zlepšuje, a to jak v oblasti nové svalové hmoty, tak i symetričnosti postavy. Celkový dojem kazí už jen mírně zaostávající stehna, a to zejména v oblasti kvadricepsů.

Čtvrté místo obsadil Renaldo Gairy, který nabídl zcela jistě nejkomplexnější postavu ze všech startujících. Jen těžko byste našli partii, která nějak výrazněji zaostává. Bohužel však jednu velkou slabinu má sám Renaldo, a to nedostatečnou kontrolu břišních svalů, což velmi kazí celkový dojem z jinak velmi líbivých tvarů postavy.

Pátou příčku si při své premiéře v profesionální divizi od rozhodčích vysloužil Josh Wade, jenž je díky svým ostrým rysům v obličeji považován za klona legendárního Doriana Yatese.
Dokonce i postavou je Dorianovi velice podobný, a to zejména množstvím svalové hmoty a perfektní připraveností, která byla jednoznačně nejlepší napříč celým startovním plem.

Z dalších borců zmiňme už jen Brandona Curryho, jenž zde obsadil osmou příčku. Závodník, jenž má jisto jistě na mnohem lepší výsledky, což už několikrát dokázal, opět bojuje s fináln připraveností, které velmi degraduje jinak velmi dobře stavěnou a osvalenou postavu.

Výsledky:

1. Justin Compton - kvalifikoval se na Mr. Olympia 2016
2. Michael Lockett
3. Kevin Jordan
4. Renaldo Gairy
5. Josh Wade
6. Dan Decker
7. Mike Cipriani
8. Brandon Curry
9. Gerald Williams
10. Manuel Lomeli
11. JoJo Ntiforo
12. Jon Andersen
13. Dorian Adams

Justin Compton a Michaell Lockett - poslední semifinálové porovnávání:

Zdroj:
www.musculardevelopment.com
www.facebook.com

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Zatím nehodnoceno