Jste zde

Napsal: randy

Evoden Golden State Grand Prix 2014 - výsledky (reportáž a foto)

V kalifornském Sacramentu se včera, tedy v sobotu 2. srpna, konal první ročník profesionální soutěže Evogen Golden State Grand Prix. Na tomto klání, na kterém dostali příležitost prezentovat se pouze zástupci kategorie OPEN, a které bylo předposlední příležitostí se kvalifikovat přímo či nepřímo na letošní, již padesátý ročník soutěže Mr. Olympia, nastoupilo celkem čtrnáct borců.
Mezi těmi byli za největší favority považování Johnnie Jackson, JoJo Ntifoto, Toney Freeman, William Bonac a Essa Obaid.

Reklama

Překvapením pak tudíž bylo, když do prvního porovnávání, které určuje s kterými borci rozhodčí počítají na přední příčky, byli vyvoláni JoJo Ntiforo, Essa Obaid a William Bonac, které doplnili ještě Manuel Romeru a Mohamad Bannout.

Veteráni Johnnie Jackson a Toney Freeman pak dostali příležitost až ve druhém vyvolávání, kde vedle nich pózovali ještě An Nguyen a Akim Williams.

Velmi jasno do celého semifinále pak vneslo poslední porovnávání, ve kterém vedle sebe stáli a následně samozřejmě také pózovali Essa Obaid, Manuel Romero a William Bonac. Právě posledně jmenovaný pózoval po celou dobu uprostřed řady, čímž rozhodčí dávali jasně najevo, s kým počítají na roli vítěze.

 

Finále pak již žádné překvapení nenabídlo a Nizozemec William Bonac se mohl radovat ze svého prvního profesionálního vítězství.
To si vysloužil nejen za svou symetrickou postavu, ale také za perfektní a masivní paže a neuvěřitelnou šířku zad. Krom toho nabídl také tvrdost, která byla velmi výrazná zejména při zadních postojích.
Jediným neduhem bylo menší množství zadržované vody v podkoží, ale nebylo to nic tak tragického, aby jej mohl některý z jeho konkurentů ohrozit.

Díky tomuto triumfu si William zajistil vůbec první příležitost prezentovat svou postavu na nejprestižnější soutěži profesionálních kulturistů, tedy na Mr. Olympia.
 

Druhé místo vybojoval Essa Ibrahim Obaid ze Spojených arabských emirátů. Absolutní vítěz soutěže Arnold Classic Amateur z roku 2010 nabídl masivní, avšak ne zcela symetrickou postavu. Právě v symetrii, ale také v tvrdosti zaostával za vítězným Bonacem.

Essa tak v současné době zaujímá pátou příčku v kvalifikačním žebříčku. O toto poslední postupové místo se však dělí s dalšími čtyřmi borci, kterými jsou Cedric McMillan, Johnnie Jackson, Fred Smalls a JoJo Ntiforo.
K tomu, aby měl účast na Olympia Weekendu jistou by tak ještě nějaký ten bod potřeboval. Jak však sám po soutěži uvedl, toto byl zcela jistě jeho poslední letošní start. Ihned po klání totiž cestoval zpět do své vlasti, kde jeho maminka bojuje se zákeřnou nemocí.
 

Životního úspěchu v Sacramentu dosáhl v životní formě soutěžící Manuel Romero, který zde skončil třetí. Manuel patří k těm borcům, kteří doposud, přes velmi dobré vyhlídky, nedokázali naplnit svůj potenciál. Jak se však zdá, konečně našel recept na připravenost a ke své velmi líbivé a symetrické postavě dokázal nabídnout také velmi dobrou formu.
To dokládala nejen napruhovaná stehna, ale také neméně napruhované hýžďové svalstvo.

Pokud by dokázal na pódium přijít s masivnější horní polovinou těla, zejména pak prsními a zádovými svaly, na kterých od minulých měsíců nemálo zapracoval, mohl se umístit i před Obaidou.

 

Čtvrtou příčku obsadil bratranec držitele titulu Mr. Olympia z roku 1983 Samira Bannouta, Libanonec Mohamad Bannout. Ten nepatří k symetrií obdařeným borcům a musí tak spoléhat na dokonalou připravenost.
To se mu v Sacramentu podařilo a na pódiu se prezentoval perfektně vyrýsovaný. Neuvěřitelné bylo napruhování snad veškerého svalstva, které se na těle vyskytuje.

 

Až s pátou příčkou se musel spokojit JoJo Ntiforo. Druhý muž nedávného Wings of Strength Chicago pomýšlel na vítězství, bohužl obdržel studenou sprchu. Ačkoliv je dost masivním a vždy velmi dobře připraveným borcem, rozhodčí jej tentokráte nijak výše nepustili. Důvodem může být nevyváženost dolních končetin, které jsou poznamenány mnoha zraněními.

Jak již však bylo uvedeno výše, JoJo zaujímá v kvalifikačním žebříčku poslední postupové místo a živí tak stále naději, že se prvně v kariéře postaví na pódium soutěže Mr. Olympia. K tomu však potřebuje ještě nějaké lepší umístění vybojovat i za týden v Tampě.

 

Šesté místo vybojoval další z velmi dobře stavěných borců An Nguyen. Ačkoliv Američan dokázal zapracovat na finální připravenosti, stále to není ono. Tentokráte se musel vyrovnávat i se zřetelnou únavou, která je dána dlouhou dobou strávenou v dietním režimu.

Sedmou příčku obsadil další americký závodník Akim Williams. Závodník, jehož paže patřily k těm nejlepším napříč celým startovním polem, se chtěl probojovat mezi nejlepší pětici. Kvůli zřetelně mekkému svalstvu se však ve výsledkové listině výše pohybovat nemohl.

 

Osmé a deváté místo na soutěži obsadili američtí veteráni Toney Freeman a Johnnie Jackson.

Freeman pozornost stále přitahuje svou mohutnou postavou, zejména pak velmi výrazným "X" tvarem trupu. Bohužel však ztrácí ve finální dotaženosti, kdy velmi často zadržuje menší množství vody v podkoží a působí tak až příliš měkce.

Jackson pak opět doplatil na výraznou nevyváženost mezi masivní horní a subtilní dolní polovinou těla.

 

Výsledky:

1. William Bonac - kvaifikoval se na Mr. Olympia 2014
2. Essa Obaid
3. Manuel Romero
4. Mohamad Bannout
5. JoJo Ntiforo
6. An Nguyen
7. Akim Williams
8. Toney Freeman
9. Johnnie Jackson
10. Manuel Lomeli
11. Charles Ray Arde
12. Kenneth Jackson
13. Santana Anderson
14. Brian Yersky

 

 

Zdroj:
www.musculardevelopment.com
www.ifbbpro.com

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Zatím nehodnoceno