Jste zde

Napsal: randy

EVLS Prague Pro 2017 - výsledky

Česká republika má za sebou největší kulturistickou událost letošního roku. O právě uplynulém víkendu totiž letňanský multifunkční veletržní areál PVA Expo Praha přivítal letošní ročník profesionální show EVLS Prague Pro.
Ta na svém pódiu přivítala jak těžkotonážníky z kategorie OPEN, tak i ty borce, jejichž maximální povolený váhový limit činí 212 liber.

Reklama

A jelikož se soutěž konala pouhé dva týdny po Olympia Weekendu, dala se předpokládat přítomnost toho nejlepšího, co současná profesionální scéna nabízí!
U kategorie OPEN výše napsané platilo bezezbytku! U divize do 212 liber již méně. Ale o tom již několik následujících řádků.

Kategorie OPEN:

Ať už jste přívržencem brutálních objemů nebo estetické postavy, či dokonce patříte, stejně jako já, k těm pošahancům, kterým se líbí obojí, určitě jste si přišli na své!
Znáte snad nějakého jiného borce, který by, co do brutálních objemů, mohl konkurovat Roellymu Winklaarovi? Nebo víte o nějakých dalších esteticky velmi podařených postavách, kterými disponují Dexter Jackson, Nathan DeAsha či náš Lukáš Osladil? Možná že ano, ale určitě Vám budou stačit prsty jedné ruky k jejich vyjmenování.

Zde tedy doslova platilo to, co jsem již výše uvedl, a to bezezbytku! Tato kategorie totiž nabídla jednoznačně to nejlepší, co lze v současné době na pódiích profesionální divize IFBB vidět!
Vždyť hned pět borců, které jste mohli v Praze vidět, soutěžilo na letošním Mr. Olympia! A určitě to nebyli žádní outsideři, kteří by tam byli jen do počtu! William Bonac byl třetí, Dexter Jackson hned za ním na čtvrté příčce, Roelly Winklaar šestý, a Nathan sedmý! Náš Lukáš Osladil byl sice „až“ dvanáctý, ale v takové konkurenci je to bezvadný výsledek!

Není se pak čemu divit, že právě tato pětice tvořila hned první semifinálové porovnávání! Mírným favoritem byl sice William Bonac, jenž do Prahy přicestoval coby obhájce loňského triumfu, ale nic neměl jasné!
To potvrdilo poslední porovnávání semifinálové části soutěže, v němž svou muskulaturu porovnával s tou Winklaarovou.

A právě Roelly Winklaar se nakonec radoval z vítězství! Bylo sice již jeho osmé, ale dost možná také to největší! Vždyť jen čtrnáct dní zpátky se musel dívat na záda dvojice William Bonac a Dexter Jackson, kteří se na Olympii umístili před ním!

V jeho případě zde vyhrála hmota nad estetičností. A nutno poznamenat, že ne ledajaká hmota! Když Roellyho vidíte na fotografiích či vedozáznamech, tak si řeknete: „No jo, nějaká hmota tam je.“ Ale když stojí jen pár centimetrů od vás, tak si řeknete: "A KUR*A, ty objemy jsou brutální, Brutální, a ještě jednou BRUTÁLNÍ!!“
On má snad i lícní kosti větší, než má většina populace bicák! O pažích ani nemluvě! Když se na ně zadíváte, tak musíte uznat, že ani pásek vašich kalhot by je neobejmul! A nohy? Tak o těch se už ani zmiňovat raději nebudu! Prostě a jednoduše… vedle něj si připadáte opravdu méněcenní, a to ve všech ohledech!
Když k tomu všemu přičtete fakt, že je to showmen se vším všudy, nemůže Vás jeho triumf jakkoliv naštvat!

Druhou příčku obsadil obhájce loňského vítězství William Bonac. Také on dispunje opravdu úctyhodnými objemy, navíc jsou jeho svaly plné k prasknutí. Ale i tak mi na něm něco nesedí. A nejen mě. Kdyby byl o něco málo vyšší, zajisté to působí oku mnohem lahodněji!

Třetí příčka patřila Dexteru Jacksonovi. Jen stěží lze uvěřit tomu, že tomuto borci bude za nedlouho osmačtyřicet let!
Ačkoliv patří k nejstarším a nejdéle soutěžícím profesionálům (toto byl již jeho 85tý start na profi scéně!), nic nenaznačuje to, že by byl méněcenný! Ba naopak! Ať už se jedná o prezentaci, svalový rozvoj, estetiku, objemy, svalovou vyzrálost a tak dál, a tak dál, nenaleznete na něm výraznější slabinu! A co víc, jeho kariéra se stále ještě vůbec nechýlí ke konci!

Čtvrté místo bral Nathan DeAsha. Perfektní „V“ tvar trupu umocněný vosím pasem, stavba těla, vynikající čelní postoje, to jsou jeho devízi.
Pokud se mu časem podaří zapracovat ještě na zadních postojích, v nichž má určité nedostatky, můžeme se o něm bavit jako o nadcházejícím držiteli titulu Mr. Olympia! A to si myslím, že nepřeháním!

Pouhé dva body za ním skončil náš Lukáš Osladil. Velmi těžko byste během letošní sezóny hledali někoho, kdo by se mohl Lukášoci rovnat co se finální dotaženosti týče! Formu, jakou tento borec dokáže nabídnout, je opravdu dechberoucí! Zkuste na něm najít nějakou tu slabinku. NEMYSLITELNÉ!
Jediné, v čem opravdu na své soupeře ztrácí, jsou objemy! Je však otázkou, zda by při nějakých pár kilogramech navíc dokázal přijít takříkajíc na plech?!

Další věc, ve které nemá Lukáš konkurenci, jsou jeho volné sestavy! Nejedná se vůbec o nic nudného, jako v případě řady ostatních borců. Jeho pohyby jsou ladné, přesně načasované, a Vy máte pocit, že je Lukáš součástí hudby, nebo je hudba součástí Lukáše, to máte jedno. Prostě a jednoduše to do sebe zapadá jak kostičky lega vašich ratolestí. Žádná skulinka, jen perfektně odvedená práce!

Krom Lukáše se před domácím publikem prezentovali ještě Dalibor Hájek a Tomáš Kašpar. Ti se nakonec umístili na desátém a jedenáctém místě.

Výsledky:

1. Roelly Winklaar – kvalifikoval se na Mr. Olympia 2018
2. William Bonac
3. Dexter Jackson
4. Nathan De Asha
5. Lukáš Osladil
6. Petar Klančir
7. Lukas Wyler
8. Gerald Williams
9. Daniel Toth
10. Dalibor Hájek
11. Tomáš Kašpar

12. Sergey Zebald
13. Dainius Barzinskas
14. Maor Zaradez

Finálová porovnávání:
Posedown a vyhlášení výsledků:

Velké množství fotografií ze soubojů kategorie OPEN naleznete zde, na serveru www.team-andro.com. Rozsáhlou videogalerii pak na témže serveru naleznete zde.

Kategorie do 212 liber:

I tato kategorie na pódiu přivítala účastníky letošního Olympia Weekendu, v tomto případě tedy soutěže Olympia 212 Showdown. Těmi byla dvojice Ricardo Correia a Ronny Rockel.
Člověk se však nedokázal zbavit dojmu, že na pódiu jeden velikán této kategorie schází! Asi tušíte o kom je řeč. ANO, nejen mě na této soutěži chyběl Milan Šádek!
Nevím, co jej vedlo k tomu startovat až na Kuwait Pro, a před domácím publikem se neukázat. Ale je to opravdu velká škoda! Věřím, že by se těšil nejen ohromné přízni fanoušků, což je pochopitelné, ale vzhledem k umístění na Olympii by určitě mohl pomýšlet na triumf! Dvojici Rockel, Correia tam totiž nechal za svými zády!A co víc, než zvítězit na domácí půdě, si může sportovec přát?! Ale bohužel, a nic s tím již nenaděláme!

První semifinálové porovnávání tvořila pětice Ronny Rockel, Ricardo Correia, Steve Benthin, Pascal Chuckwu a Zoran Kolevski. Zdálo se přitom, že o vítězství svádějí boj již výše jmenovaní účastníci Olympia Weekendu Rockel a Correia.

Finále žádný zvrat nenabídlo. Tedy zdání mohlo klamat. Ačkoliv totiž první porovnávání finálové části absolvovala stejná pětice jako to první semifinálové, poslední finálové porovnávání tvořila německá dvojice Steve Benthin a Ronny Rockel!
Mnozí se tak mohli domnívat, že se jedná o souboj o první místo. Jak se však ukázalo, byla to jen jakási příležitost pro četné německé publikum vidět dva jejich borce samotné pózovat vedle sebe.

Souboj Steve Benthin vs. Ronny Rockel:

Z třetího letošního vítězství se totiž nakonec radoval Ricardo Correia. Dostačující objemy, plné, kulaté, tvrdé a perfektně separované svaly byly jeho přednostmi. Určitou slabinou bylo břicho, přesněji řečeno jeho nedostatečná kontrola. Bohužel to však není jen jeho problém, a rozhodčí se jej do určité míry naučili akceptovat.

V boji o druhé místo, který se nesl v německém duchu, se překvapivě lépe vedlo Stevu Benthinovi, jenž tak dokázal porazit ostříleného Ronnyho Rockela.
Nikdo však nemohl nic namítat, neboť zde nabídl nejen mnohem lepší svalovou vyzrálost, než-li tomu bylo dříve, ale také opravdu vynikající formu.

Veterán Ronny Rockel tedy obsadil třetí místo. I tak nemusí být zklamán. Na jeho věk stále patří k TOP borcům této divize!

Do TOP 5 se dokázali probojovat ještě Pascal Chuckwu a Zoran Kolevski.

Svého zástupce zde měli i naši východní sousedé. Slovenský závodník Tomáš Tabačiar, pro něhož to byl druhý start mezi profíky, si zde připsal sedmé místo.

Výsledky:

1. Ricardo Correia – kvalifikoval se na Olympia 212 Showdown 2018
2. Steve Benthin
3. Ronny Rockel
4. Pascal Chukwu
5. Zoran Kolevski
6. Manuel Canadillas
7. Tomáš Tabačiar
8. Oleksandr Slobodyanyuk
9. Toni Gutierrez
-. Mahmut Irmak

Finálová porovnávání:
Posedown a vyhlášení výsledků:

Velké množství fotografií ze soubojů kategorie do 212 liber naleznete zde, na serveru www.team-andro.com. Rozsáhlou videogalerii pak na témže serveru naleznete zde.

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Zatím nehodnoceno