Jste zde

Napsal: randy

Europa Supershow 2014 - výsledky (reportáž, foto a video)

Desátý ročník profesionální soutěže Europa Supershow, která se tradičně koná v americkém Dallasu, je v tuto chvíli již minulostí. Na pódiu se utkali jak profesionálové v kategorii OPEN, tak i jejich lehčí kolegové z divize do 212 liber.
Právě nižší kategorie byla zajímavá pro našince, neboť v ní startoval i náš borec Honza Kubík. O tom jak se vedlo jemu, ale i ostatním profíkům, budou následující řádky.
 

Reklama

Kategorie OPEN:

V kategorii těžkotonážníků se sešlo celkem třináct borců, kteří se utkali o vítězství a s ním spojené jedno jediné postupové místo na Mr. Olympia 2014, který bude jubilejním padesátým ročníkem této velkolepé show.

Jak už bylo uvedeno výše, klání se konalo v Dallasu, tedy na domácí půdě dvojice HARDCORE kulturistů Branche Warrena a Johnnieho Jacksona. Prvně jmenovaný borec se na klání připravoval s tím, že jej musí vyhrát. Pokud by se tak nestalo, neměl by dle svých slov co dělat ani na pódiu soutěže Mr. Olympia. Stejná slova použil také další dallaský kulturista, bývalá hvězda profesionálního bodybuildingu, osminásobný držitel titulu Mr. Olympia Ronnie Coleman.

 Určitou úlevu do Warrenovi duše určitě vneslo první semifinálové porovnávání, do kterého byl společně se svým sparingem Johnniem Jacksonem, Fouadem Abiadem, Anem Nguyenem, Eddym Wilsonem a Danielem Tothem vyvolán. Po chvilce totiž on, Johnnie a Fouad pódium opustily a bylo tak jasné, že z toho bude minimálně umístění v TOP 3!
Velkým favoritem se však nezdál být domácí borec, ale Kanaďan Fouad Abiad, jenž zde soutěžil v životní formě a nedostatek na něm bylo těžké pohledat. Jenže.... o tom až níže.

Druhé porovnávání bylo určeno zbylým borcům z prvního porovnávání, které doplnili Bill Wilmore, JoJo Ntiforo a Vladimir Sizov.

Během třetího porovnávání se rozhodčím předvedli Sergey Shelestov, Zaher Moukahal, Malcolm Marshall a Timmy Gaillard.

Finále žádné zázraky nenabídlo. Překvapení však ano!

Většina se totiž shodovala na tom, že pro první profesionální triumf si kráčí skvěle připravený Kanaďan Fouad Abiad, jenž zde soutěžil v životní formě, i přes to, že ještě hodinu před začátkem soutěže zvažoval odstoupení kvůli zdravotním potížím!

Svěřenec Dennise Jamese a Johna Maedowsa se zlepšil ve všech ohledech! Jeho svaly byly tvrdé, plné a přesto až neuvěřitelně vyrýsované!
Velký progres zaznamenala jeho stehna a záda, na nich při zadních postojích nabídl perfektní vánoční stromek.

Fouad hovořil po soutěži o tom, že tato příprava byla ta nejhorší, jakou kdy zažil! Musel se v ní vypořádat s chřipkou, poraněním ramene a krátce před soutěží také s otavou jídlem, kdy prý hodinu a půl v kuse zvracel!

Je tedy až neuvěřitelné, že přes všechny tyto potíže nabídl formu, která by jej bez problémů dovedla k vysněnému vítězství. Tomu se tak však nestalo! Fouad se musel, opět, spokojit "pouze" s druhou příčkou, když před ním rozhodčí upřednostnili, k nelibosti většiny, domácího borce!

Fouadův trenér Dennis James po soutěži uvedl, že ačkoliv mají v plánu soutěžit příští týden v New Yorku, zřejmě od tohoto upustí a zaměří se až na domácí klání Toronto PRO Supershow, kde by zase jeho svěřenech mohl využít domácí půdy.

Z vítězství se tedy, pro mnohé bohužel, radoval Branch Warren. Sice nabídl lepší formu, než-li tomu bylo na březnovém Arnold Classic, na vítězství to však nebylo!
Branch sice opět nabídl svou pověstnost žilnatost, hustotu svalů i jejich tvrdost, na druhou stranu však předvedl postavu, která se vyznačuje velkým množstvím nedostatků způsobených mnoha zraněními.

Jeho postava nikdy neptřila k symetrickým, v současné době je však ještě více nekoukatelná! Rozdílným objemem stehen počínaje a neforemným zadním bicepsovým postojem, při kterém jsou zřejmé defekty v oblasti zad konče.

Rozhodčí jej však viděli jako vítěze, určili jej vítězem a zajistili mu tak účast naletošním ročníku Olympia Weekendu.

Třetí příčku vybojoval další z domácích borců, kterým je Johnnie Jackson. Co u tohoto borce napsat nového? Nic, stále stejná písnička! Tedy perfektní horní polovina těla, která patří k tomu TOP, co současná scéna nabízí, a velmi zaostávající nohy, které by neuspěly ani na krajském přeboru dorostenců!

Čtvrté místo vybojoval JoJo Ntiforo, který se stal překvapením celého klání a dle mnohých měl být na druhém místě za Fouadem Abiadem. I on totiž, stejně jako Fouad, soutěžil v životní formě! Nabídl kulaté svaly, které působily plným dojmem. Jeho postava je symetrická, avšak nese pozůstatky mnoha zranění. Na čtvrté místo jej dost možná odsoudila nedostatečná kontrola břišních svalů. Při bočních pózách totiž občas působil jako by byl v sedmém měsící těhotenství.

Páté místo obsadil An Nguyen. Jeho postava byla sice ozdobou startovního pole, když byla jistě tou nejsymetričtější, která se na pódiu nacházela, objemy však za svými soupeři značně zaostával.

S ohledem na to, že mu není ještě ani třicet let lze předpokládat, že se mu na kostru podaří ještě nějaká ta kila svalů nabrat.

Šestou příčku rozhodčí přisoudili Danielu Tothovi. Ten zde nabídl formu srovnatelnou s tou, která mu na nedávném klání Europa Show of Champions přinesla životní úspěch v podobě čtvrtého místa.

I v Dallasu byl tvrdý, mohutný a perfektně vyrýsovaný, bohužel však stále s až příliš širokým pasem. Právě ten zajisté stojí za tím, že se ve výsledkové listině nenacházel výše.

Sedmý se umístil Eddy Wilson. Eddy nabídl pěkné kulaé a plné svaly, postrádal však finální dotažeost, zejména pak v oblasti vyrýsovanosti. Nejvíce byly tyto nedostatky viditělné při zadních postojích, kdy působil až příliš ploše.

Osmý skončil Vladimír Sizov, který soutěžil po dvouleté pauze.

Vladimír byl až příliš plochý, stejně jako devátý Sergey Shelestov, jenž na pódiu stál taktéž téměř po dvou letech.

TOP 10 pak uzavřel Bill Wilmore, který zde soutěžil snad s nejhorší formou, jakou kdy nabídl!

Výsledky:

1. Branch Warren - kvalifikoval se na Mr. Olympia 2014
2. Fouad Abiad
3. Johnnie Jackson
4. JoJo Ntiforo
5. An Nguyen
6. Daniel Toth
7. Eddy Wilson
8. Vladimir Sizov
9. Sergey Shelestov
10. Bill Wilmore
11. Timmy Gaillard
12. Zaher Moukahal
13. Malcolm Marshall

Kategorie do 212 liber:

Jak už bylo uvedeno v úvodu reportáže, tato kategorie byla zajímavá pro českého fanouška kulturistiky zejména kvůli účasti našeho profesionála Jana Kubíka. Ten se zde utkal s dalšími čtrnácti borci o jedno postupové místo na letošní ročník soutěže Olympia 212 SHOWDOWN, která se koná v rámci Olympia Weekendu.

Náš soutěžící však favoritem tohoto klání nebyl, od toho tu byli jiní. Za favority byli totiž považováni Mboya Edards, Guy Cisternino a Baitollah Abbaspour, jenž v této kategorii startoval vůbec poprvé, když měl do současné doby zkušenosti výhradně s kategorií OPEN.

Tyto úvahy se naplnily ihned během prvního semifinálového porovnávání. Do toho totiž byli všichni tři výše zmínění borci vyvoláni. Společně s nimi se před rozhodčí postavili ještě Thomas Benagli, Cory Mathew a nováček Lorenzo Jones.

Po chvilce pózování byli z řady odvoláni Cisternino a Edwards, což jen potrvrdilo, že právě z nich vzejde budoucí vítěz.

Při druhém porovnávání se před rozhodčími sešli Kevin Ofurum, Derik Farnsworth a Shavis Higa.

Až v posledním třetím porovnávání dostal příležitost se rozhodčím ukázat náš Jan Kubík. Společně s ním pózovali ještě Blue Taylor, Amit Sapir, Wendell Floyd, Guy Ducasse a Milton Holloway.

Z vítězství se nakonec poprávu radoval Guy Cisternino. Díky symetrické postavě a objemům, které doplnil výbornou vyrýsovaností, dosáhl na své druhé profesionální vítězství. To první vybojoval na téže soutěži v roce 2011.

Druhé místo obsadil Mboya Edwards. Učitel z kanadského Ontaria zaujal zejména vysekanými hýžděmi a hamstringy. Dále nabídl široká záda, úzký pas a na tuto kategorii velmi impozantní pózu Most Muscular.
Jediným nedostatkem v poměru k vítěznému Cisterninovi byly jeho kvadricepsy, které ztrácely na objemech.

Nejlepší umístění v dosavadní profesionální kariéře, to je třetí příčka, kterou vybojoval Thomas Benagli.
Také ten nabídl vysekané hýždě a hamstringy. Jeho velkou devízou je šířka zádových svalů, které dominovaly jeho zadním postojům.
Vzhledem k jeho výšce však není tak mohutný jako jeho soupeři, z čehož měl dle přihlížejících v pohodě těžit až čtvrtý Abbaspour.
 

Až čtvrtou příčku tedy, jak vyplývá z výše uvedeného, bral Baitollah Abbaspour. Svěřenech Dennise Jamese nabídl perfektní objemy, nejlepší stehna napříč celým startovním polem a perfektně zvládnutou kontrolu břišních svalů.
Od vyšších příček jej nejspíše odsunula určitá plochost svalů a celkový projev. Do pózování se nikterak nehrnul a zdálo se, že jej každá z póz velmi unavuje. Přičíst se to určitě dá tomu, že se jeho příprava nesla v duchu minimálního příjmu cukrů.

Páté místo bral domácí kulturista Cory Mathews. Ten tak zopakoval loňský výsledek. Tehdy však startoval v kategorii OPEN.
Svěřenec dua Brian Dobson a Ronnie Coleman z METROFLEX GYMu zaujal svou symetrickou postavou. Finální dotaženost však nebyla taková, aby mohl pomýšlet na vyšší příčky.
 

Náš Jan Kubík se při premiérovém soutěžení v USA musel spokojit se třináctým místem. Ačkoliv nabídl velmi dobrou pózu Most Muscular, perfektně vysekané břišní svalstvo i jeho kontrolu, stejně jako vyváženou postavu, na vyšší umístění to bohužel nebylo.

Výsledky:

1. Guy Cisternino - kvalifikoval se na Olympia 212 SHOWDOWN 2014
2. Mboya Edwards
3. Thomas Benagli
4. Baitollah Abbaspour
5. Cory Mathews
6. Lorenzo Jones
7. Derik Farnsworth
8. Kevin Ofurum
9. Shavis Higa
10. Amit Sapir
11. Wendell Floyd
12. Guy Ducasse
13. Jan Kubík
14. Milton Holloway
-. Bleu Taylor

Zdroj:
www.musculardevelopment.com
www.rxmuscle.com

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Zatím nehodnoceno