Jste zde

Napsal: randy

Europa Phoenix Pro 2017 - výsledky

O víkendu 14. a 15. října se ve Phoenixu, pátém největším městě USA, a hlavním městě státu Arizona, uskutečnil další ročník profesionální soutěže Europa Phoenix Pro.
Na soutěži, která je pořádána pod hlavičkou profesionální ligy IFBB Jima Maniona, dostali příležitost borci z kulturistiky mužů do 212 liber. Těch se na pódiu sešlo deset.

Reklama

Jedním z největších favoritů byl Shaun Clarida, jenž v červnu dokázal vybojovat vítězství na soutěži Europa Dallas Pro, devátou příčku na letošním Olympia 212 Showdown, či třetí místo na nedávném klání v Kuvajtu. Nebylo tedy žádným překvapením, když se právě Shaun objevil ihned v prvním semifinálovém porovnávání.
Do něj si rozhodčí nechali vyvolat ještě pětici ve složení Caleb Blanchard, Milton Martinez, Rixio Tapia, David Robinson a Dwayne Quamina.

Právě posledně jmenovaný byl velmi dobře připraven, a zdálo se, že by mohl s výše zmíněným Claridou bojovat o vítězství. To potvrdilo třetí semifinálové porovnávání, v němž si to "rozdali" tito dva borci. Bylo tak zřejmé, že vítězem bude právě jeden z nich.

Dwayne Quamina si zde přitom připisoval svůj profesionální debut. Vítěz kulturistiky mužů do 70 kg na loňském rořníku soutěže NPC USA, zde předvedl nejen vynikající formu, ale také velmi líbivé tvary a navíc i poměrně slušné objemy! Od svého triumfu na NPC USA 2016 totiž dokázal na svou kostru naplácat neuvěřitelných 18 kilogramů svalové hmoty! Při výšce 163 cm, tedy o celých 6 cm více, než-li v případě Claridy, byla jeho postava mnohem komplexnější a také mohutnější.

Zcela zaslouženě tak nejen v očích rozhodčích zvítězil! Při svém profesionálním debutu si tak zajistil přímou kvalifikaci na vrcholné klání této divize, tedyna Olympia 212 Showdown 2018! A pokud si dokáže udržet tento svůj standart, co se zlepšování se týše, mohl by pomýšlet na velmi zajímavé umístění!

S druhou příčkou se tak musel spokojit Shaun Clarida, jenž jisto jistě pomýšlel na vítězství. Zde se jen potvrdilo, že hmoty potřebuje na svou kostru nabalit ještě celkem dost.

Třetí místo bral Milton Martinez, čtvrtý skončil Caleb Blanchard a do TOP 5 se vešel ještě Rixio Tapia. Všichni mohli být velmi rádi, že se zde sešla opravdu slabá konkurence. Mohli tak, ačkoliv tomu jejich formy ani objemy nenapovídají, slavit velmi slušná umístění.

Výsledky:

1. Dwayne Quamina - kvalifikoval se na Olympia 212 Showdown 2018
2. Shaun Clarida
3. Milton Martinez
4. Caleb Blanchard
5. Rixio Tapia
6. David Robinson
7. Cesar Quispe
8. Bola Ojex
9. Arthur Reed
10. Rod Ketchens

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Zatím nehodnoceno