Jste zde

Napsal: randy

Europa Orlando Pro 2015 - výsledky

Orlando ležící ve Floridě o právě uplynulém víkendu hostilo soutěž profesionálních kulturistů nesoucí název Europa Orlando Pro 2015. Na pódiu se sešlo celkem patnáct borců, mezi nimiž bylo také několik profesionálních zelenáčů.
Těmi byli Iain Valliere, Derek Upshaw, Michael Lockett a Mark Erpelding.

Reklama

Za největšího favorita celého klání byl považován Kanaďan Fouad Abiad. Ten již několik let čeká na své první profesionální vítězství. Podařilo se mu očekávání do něj vkládaná naplnit? Ovládl tuto soutěž? O tom již následující řádky.

Roli favorita Fouad potvrdil ihned během prvního semifinálového porovnávání, do něhož byl společně s nováčkem Michaelem Lockettem a ostřílenou dvojici Pablo Aoyala a Alexander Fedorov vyvolán.

Necelých 120 kilogramů vážící svěřenec Johna Meadowsa a Dennise Jamese se v Orlandu na pódium postavil v životní formě. Nabídl jak symetrickou postavu, tak i velké množství svalů, které navíc byly plné, kulaté a tvrdé.
V cestě za prvním profesionálním vítězstvím mu tak nic nebránilo. Tím si samozřejmě zajistil postup na Mr. Olympia, na které startoval pouze v roce 2008, kdy skončil až na dělené šestnácté příčce.
Sám Fouad uvedl: "Ještě nikdy v životě jsem takto nevypadal. Konečně pociťuji, že vypadám opravdu tak, jak jsem si to vždycky představoval." "Na Mr. Olympia se pokusím probojovat mezi nejlepší desítku."

Na skvělou druhou příčku při svém profesionálním debutu dosáhl Američan Michael Lockett. Ten taktéž nabídl velmi dobře poskládanou postavu s plnými a kulatými svaly.
Jeho boční postoje patřily k těm nejlepším napříč celým startovním polem.
Jediné, na čem by měl Michael ještě zapracovat je vyváženost dolních končetin. Ty totiž nejsou souměrné, což kazí celkový dojem.

Třetí místo při svém návratu na soutěžní pódia obsadil Rus Alexander Fedorov. 133 kilogramů vážící závodník nabídl úctyhodné objemy, také pak velmi slušnou formu, kteří mnozí přirovnávají k té, kterou předvedl v roce 2003 na soutěži Grand Prix Russia, kde velmi obstojně konkuroval jak Jayovi Cutlerovi, tak i Ronniemu Colemanovi.

Čtvrté místo obsadil Pablo Ayala z Paraguaye. Jedná se o jeho nejlepší umístění od přestupu mezi elitu. Na to dosáhl i přes to, že byl výrazně subtilnější, než-li tomu bylo kdykoliv před tím, navíc jeho zadní posotje patřily spíše k horším.
To v mnohých evokovalo dojem, že měl skončit ve výsledkové listině mnohem níž.

Pátou příčku nakonec vybojoval Maďar Daniel Toth. Právě ten se měl, dle přítomných, umístit před výše zmíněným Ayalou. Také on však nabídl méně libivé zadní postoje, což jej dost možná brzdilo v lepším umístění.
Na druhou stranu musíme vyzdvihnout jeho kontrolu břišních svalů, která byla po celou jeho dosavadní kariéru velice problémová.

Šestou příčku vybojoval Alfonso del Rio. Ten, ačkoliv nabídl velmi slušnou formu, mohutné a plné svaly, doplatil na nesymetričnost postavy, kdy za velmi dobrými zády, rameny a hrudníkem dost výrazně pokulhávají stehna, která jsou subtilnější.

Na sedmé místo při svém debutu dosáhl absolutní vítěz loňské ročníku soutěže Amateur Olympia Latin America, tteprve čtyřiadvacetiletý Kanaďan Iain Valliere.
Svěřenec Dennise Jamese se na pódiu prezentoval velmi líbivou stavbou těla, kterou navíc okořenil velmi dobrým rozvojem končetin. Do budoucna potřebuje ještě více svalové hmoty, zejména pak v oblasti hrudníku a zad. Pokud se mu to podaří, přičemž dokáže i nadále nabízet takouvou to formu, bude zřejmě velmi zajímavé jej sledovat.

Osmý skončil Ryan Pateracki, jenž nenabídl nijak oslnivou formu, navíc soutěžil s utrženým bicepsem pravé ruky. Většina přítomných toto umístění přijala s nevolí, neboť se na pódiu prezentovalo několik lépe prezentujících se borců.

Devátou příčku rozhodčí přisoudili Vitalyovi Fateevovi, tedy dalšímu Rusovi na pódiu. Také jeho umístění nebylo přítomnými přijato pozitivně, neboť víc než cokoliv jiného Fateev na sebe pozornost poutal hlavně velkým břichem a jeho nedostačující kontrolou.

S desátým místem se musel spokojit Marius Dohne. Velmi dobře stavěný závodník doplatil na dost možná nehjroší formu, jakou během své profesionální kariéry nabídl.

Výsledky:

1. Fouad Abiad - kvalifikoval se na Mr. Olympia 2015
2. Michael Lockett
3. Alexander Fedorov
4. Pablo Ayala
5. Daniel Toth
6. Alfonso del Rio
7. Iain Valliere
8. Ryan Pateracki
9. Vitaly Fateev
10. Marius Dohne
11. Firas Saied
12. Mark Erpelding
13. Lloyd Dollar
14. Derek Upshaw
15. Nikitas Manolakas

Volné sestavy TOP :

Zdroj:
www.musculardevelopment.com
www.youtube.com

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Průměr: 5 (1 vote)