Jste zde

Napsal: randy

Europa Dallas Pro 2016 - výsledky

Dallas, to je nejen legendární seriál o rodině Ewingových a jejich firmě Ewing Oil, či působiště legendárního Ronnieho Colemana, ale také dějiště profesionální soutěže Europa Dallas Pro.

Reklama

Letošní ročník, jenž se uskutečnil ve dnech 17. a 18. června, byl určen zástupcům divize do 212 liber, byl velice zajímavý jak pro českého, tak i slovenského fanouška. Na pódiu se totiž představili zástupci obou těchto bratrských států, a to Čech Vojtěch Koritenský a Slovák Andrej Mozolani.

Krom zmíněné dvojice se klání zúčastnila ještě desítka dalších borců. Z nich měli pro dvojici "našich" borců představovat největší nebezpečí Ronny Rockel a John Meadows.

Ostatně důkazem toho bylo ihned první semifinálové porovnávání, v němž se před rozhočími vedle sebe poskládali Mozoloni, Koritenský, Rockel i Meadows, a také Kevin Ofurum a Charles Ray Arde, přičemž první čtyři zmínění se neustále nacházeli vedle sebe a průběžně se střídali ve středu řady.

První profesionální vítězství, a zárověň největší úspěch dosavadní kariéry slavil zástupce Extrifit týmu Vojtěch Koritenský. Dvaatřicetiletý borec se na pódiu prezentoval skutečně fantastickou formou, když dokázal nabídnout plné, tvrdé, a perfektně separované svalstvo, doslova papírovou kůži a bezchybnou prezentaci.

Druhé místo mohl podle mnohých obsadit Andrej Mozolani, rozhodčí však před ním upřednostnili bývalého zástupce kategorie OPEN a finalistu soutěže Mr. Olympia z roku 2010 Ronnyho Rockela.
Ten stabilně nabízí velice slušnou formu, kterou prezentoval i zde, avšak je na něm již patrná jistá unavenost, která kazí celkový dojem z jinak celkem slušné formy.
Ronny v současné chvíli slaví skutku zajímavý úspěch, když vévodí kvalifikačním žebříčkům obou kategorií, tedy jak OPEN, tak 212ky, což se doposud nikomu jinému nepodařilo.

Třetí příčku rozhodčí přířkli Andrejovi Mozolanimu. Ten tak zopakoval umístění, které obsadil při svém debutu na Arctic Pro konané minulý víkend. I on se tak může na Olympia Weekendu objevit, neboť pokud se mu podaří ještě nějaké podobné umístění i na některém z následujících klání, jistě se bude v kvalifikačním žebříčku nacházet hodně vysoko.
Mnozí jeho comeback považují za ten vůbec nejpovedenější za posledních několik dekád.

Čtvrtou příčku vybojoval John Meadows, pro něhož to je nejlepší umístění od přestupu mezi elitu. Nepříliš oku lahodně poskládanou postavou disponující borec opět nabídl neuvěřitelnou ostrost, vyrýsovanost i separaci svalů.

Páté místo obsadil Charles Ray Arde. Celkem slušnou symetrii vlastnící borec nabídl i ucházející formu a po dlouhé době se tak alespoň trochu dokázal přiblížit formě, která mu v roce 2008 vynesla osmu příčku na Olympia 202 Showdown.

Šestý skončil Kevin Ofurum, který opět dokázal nabídnout plné, kulaté a velmi dobře poskládané svalstvo. Jak už však u něj bývá zvykem, co se formy týče, opět za svými soupeři značně pokulhával.

Z dalších borců zmiňme už jen Davida Robinsona, kterého rozhodčí odsoudili k poslednímu místu, což je velmi nepochopitelné. Jedná se sice o subtilnějšího borce, co se však týče připravenosti a kvality svalů, jistě se mohl nacházet na značně vyšších příčkách. Ani on sám po soutěži neskrýval své obrovské zklamání.

Výsledky:

1. Vojtěch Koritenský - kvalifikoval se na Olympia 212 Showdown 2016
2. Ronny Rockel
3. Andrej Mozolani
4. John Meadows
5. Charles Ray Arde
6. Kevin Ofurum
7. Gabriel Cortez
8. Alejandro Ortiz
9. Tank Moore
10. Erik Martinez
11. Quincy Winklaar
12. David Robinson

Mnoho fotografií naleznete zde, na serveru www.npcnewsonline.com.

První semifinálové porovnávání:

Zdroj:
www.npcnewsonline.com
www.youtube.com

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Průměr: 5 (1 vote)