Jste zde

Napsal: randy

Cirkus jménem IFBB

Ačkoliv může titulek tohoto článku znít jakkoliv urážlivě, tak to, co se kolem federace IFBB v posledních dnech děje, si jiný název ani nezaslouží!

Reklama

16. září tohoto roku se totiž roztočil kolotoč, jenž v historii tohoto sportu nemá obdoby! Mezinárodní světové federace IFBB v čele s Rafaelem Santonjou suspendovala organizaci NPC, v jejíž čele stojí Jim Manion. Ten ve federaci IFBB plnil funkci viceprezidenta pro Severní Ameriku. Krom toho je však také prezidentem profesionální ligy IFBB!

Jim Manion se tak rozhodl, že mezinárodní federaci IFBB již nebude nadále akceptovat. Co to znamená? Že IFBB a Professional Leauge IFBB již nejsou jeden spolupracující celek! Ba naopak, každá si nyní pojede po své vlastní linii.

Professional League IFBB:

Kdo bude závodit v této federaci?

Co se profesionálů týče, tak ve své podstatě všichni, kteří v ní soutěží již nyní, zde se tedy nic nemění.

Zásadně se však mění možnost zisku profesionální karty. Počínaje 18. zářím totiž mohou mezi profesionály přestoupit jen ti, kteří absolutně ovládnou některou z amatérských soutěží, která se bude konat v rámci některého z profesionálních klání pořádaných touto federací.

Další výraznou změnou je skutečnost, že zde budou moci soutěžit sportovci bez ohledu na to, v jaké kulturistické federaci soutěží. Svou šanci zde tak dostanou jak závodníci federace IFBB, tak i federací NABBA, WABBA, WFF a dalších.

Zde je nutné však poznamenat, že starty na těchto soutěžích nemusí být domovskými federacemi sportovcům akceptovány! Například mezinárodní světová federace IFBB uvedla, že tato klání nejsou považována za soutěže mezinárodní světové federace IFBB, a pokud na nich bude sportovec vystupovat, bude z mezinárodní světové federace IFBB vyloučen!

Jaký bude mít profesionální liga vrchol?

Ani zde se nic nemění. Vrcholem sezóny bude Olympia Weekend!

IFBB Elite Pro:

Jelikož odloučením od Profesionalní ligy IFBB Jima Maniona přichází mezinárodní světová federace IFBB o profesionální federaci, rozhodla se pro vlastní koncept profesionální scény. Ten ponese název IFBB Elite Pro.

Kdo bude závodit v této federaci?

Nárok na přestup do IFBB Elite Pro budou mít ti, kteří:

  • figurují v top 15 žebříčku IFBB Elite World Ranking k 1. říjnu 2017
  • figurují v top 15 žebříčku IFBB Elite World Rankingv v období od 1. října do 31. prosince 2017
  • absolutně ovládnou národní šampionát
  • dosáhnou na soutěži výsledku, pro který je karta Elite Pro stanovena - to může být absolutní triumf, umístění v TOP 3 v souboji o absolutní triumf, TOP 3 z každé kategorie apod.
Jaký bude mít tato profesionální scéna vrchol?

To zatím není vůbec jasné. Jasné je jen to, že Mr. Olympia, stejně jako další soutěže pořádané v rámci Olympia Weekendu, zůstanou pod záštitou Professional League IFBB!

Více informací Vám poskytne článek na webu Svazu kulturistiky a fitness ČR.

Jaké další komplikace může tato "válka" přinést?

Tak například již zřejmě neuvidíte Milana Šádka, Vojtu Koritenského, Lukáše Osladila, Dalibora Hájka a další borce na pódiu mistrovských soutěží pořádaných IFBB, respektive SKF ČR, v rámci exhibice!

Proč? Protože to budou sportovci "té jiné" federace!

Vše je zatím čerstvé, a situace se i nadále vyvýjí. Bude zajímavé toto dění dále sledovat.

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Zatím nehodnoceno