Jste zde

Napsal: randy

California Pro 2016 - výsledky

Krom prvního ročníku soutěže Arnold Classic Africa se včera, v sobotu 28. května, konalo profesionální klání také v USA. Jednalo se o další ročník California Pro, který hostilo kalifornské Culver City.

Reklama

Na pódiu tohoto klání se sešlo opravdu velké množství závodníků, v této sezóně snad naprosto nejvíc. Před rozhodčími se totiž prezentovalo celkem jednadvacet zástupců kategorie OPEN. Favoritů na přední příčky tak bylo hned několik. Byli jimi především Steve Kuclo, Nathan Sylvester, Essa Ibrahim Obaid a Michael Lockett.

Tyto předsoutěžní tipy potvrdilo hned úvodní semifinálové porovnávání, v němž se tato čtveřice před rozhodčí postavila. Krom nich tak učinili ještě Paulo Almeida a nováček Alexis Rivera Rolon.

Dle průběhu celého semifinále i finále bylo zřejmé, že o vítězi se bude rozhodovat mezi dvojicí Steve Kuclo a Nahan Sylvester. Kuclo disponoval větším množstvím svalové hmoty, Natham naproti tomu zase větší vyrýsovanost a vyváženost postavy.

Rozhodčí nakonec dali přednost hmotě, vítězem se tedy stal Steve Kuclo. Ten nabídl, jak už bylo uvedeno, velké množství svalů, a na jeho poměry z posledních několika soutěží velmi slušnou formu.

Druhé místo tak "zbylo" na Nathana Sylvestera. Pokud se mu do budoucna podaří ještě zapracovat na objemech, a přitom dokáže nabídnout stejně kvalitní formu, jako tomu bylo zde, bude velmi zajímavým soupeřem i těm nejlepším profesionálům současnosti.

Třetí příčku obsadil další mohutný závodník, a to Essa Ibrahim Obaid. U něho začíná být velkou slabinou struktura postavy, kdy začíná být "krabicovitý", oproti začátku své profi kariéry, kdy byla jeho devízou symetrie. Holt objemy si u něj vybírají svou daň.

Mnoho diváků tak byla zklamána, že Alexis Rivera Rolon skončil právě až za Obaidem. Profesionální nováček totiž překvapil nejen množstvím svalů, ale i jejich velmi vyváženým poskládáním a symetrií postavy.
Finální připravenost sice měla určité rezervy, to však ta Obaidovo taktéž.

Pátou příčku si za svou formu a prezentaci vysloužil Michael Lockett. Také on nabídl dostatečné množství svalů, které byly plné a tvrdé. Slabinou u něj jsou stehna, přesněji kvadricepsy, které, co se objemů týče, za zbytkem těla zaostávají.

Z dalších borců zmiňme už jen dvojic Daniel Toth a Keith Williams. Oba patří mezi zkušené závodníky, kteří poslední dobou velmi urputně bojují s připraveností. Ani tentokrát to nevyšlo žádnému z nich, když Toth skončil desátý, Keith dokonce na děleném šestnáctém místě.

Výsledky:

1. Steve Kuclo - kvalifikoval se na Mr. Olympia 2016
2. Nathan Sylvester
3. Essa Obaid
4. Alexis Rivera Rolon
5. Michael Lockett
6. Paulo Almeida
7. An Nguyen
7. Eddie Bracamontes
9. Grigori Atoyan
10. Daniel Toth
11. Blair Mone
12. Pablo Ayala
13. Bola Ojex
14. Jon Anderson
15. Pete Ciccone
16. Abbas Khatami
16. Derek Upshaw
16. Keith Williams
16. Mike Dragna
16. Omar Deckard
16. Stephen Frazier

Kompletní fotogalerii naleznete zde, na serveru Npcnewsonline.com.

Videogalerie:

Semifinálové souboje:

Steve Kuclo a Nathan Sylvester během semifinále:

Zdroj:
www.npcnewsonline.com
www.youtube.com

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Zatím nehodnoceno