Jste zde

Napsal: randy

California Pro 2015 - výsledky

V sobotu 23. května byla Kalifornie ve znamení profesionální kulturistiky. Tamní město Culver City hostilo soutěž California Pro, na jejímž pódiu si to rozdali muži kategorie OPEN jak o vítězství, tak i jedno jediné postupové místo na soutěž Mr. Olympia.
Ve hře samozřejmě byly i body do kvalifikačního žebříčku na toto velkolepé klání.

Reklama

Na pódiu se sešlo celkem deset borců. Jak se jim vedlo? O tom již následující reportáž.

Do prvního semifinálového porovnávání byli na žádost rozhodčích vyvoláni nováček Dallas McCarver, následně i již celkem ostřílení borci Grigori Atoyan, Brad Rowe a Firas Saied.
Bylo tak jasné, že právě tato čtveřice bojuje o přední příčky.

Když pak v posledním porovnávání vedle sebe pózovali pouze Dallas McCarver a Brad Rowe, bylo zřejmé, že právě z nich vzejde vítěz.
Jenže, ... během finále Rowe již tak přesvědčivě nepůsobil a .... o tom již následující řádky.

Z vítězství se nakonec radoval čtyřiadvacetiletý Američan Dallas McCarver. Pro toho to byla, jak už je zmíněno výše, premiéra mezi profesionály, mezi než zamířil po svém absolutním vítězství na amatérském klání IFBB North American Championships v roce 2012.
Dallas zaujal zejména svými objemy, separací a vyzrálostí svalstva. Menší problémy však měl z celkovou vyrýsovaností. Při svém debutu si tak zajistil kvalifikaci na letošní ročník soutěže Mr. Olympia.
Zda jej tam však skutečně uvidíme je ve zvězdách. Sám Dallas totiž uvedl, že se ještě necítí na to stát mezi opravdovými velikány.

Druhé místo nakonec obsadil Ital ze syrskými kořeny Firas Saied. Ten nabídl taktéž velmi působivé objemy, navíc disponoval velkým množstvím detailů a perfektní vyrýsovaností.
Ta však byla ta tam, když se k rozhodčím otočil zády. V zadních postojích působil měkce a mírně zalitě. Právě to jej nejspíš stálo vítězství. I tak je však spokojený, neboť toto je nejlepší umístění, na které od svého přestupu mezi elitu dosáhl.

Třetí nakonec skončil Brad Rowe. Ten během semifinálových soubojů reálně bojoval o vítězství, během finále však na své soupeře ztrácel po stránce finální dotaženosti.
Není se však čemu divit, neboť pro start na tomto klání se rozhodl na poslední chvíli, když si chtěl pouze vyzkoušet svou formu před červencovou Vancouver Pro.

Čtvrté místo obsadil Grigori Atoyan. Ten se prezentoval ve své standardní formě, kdy byl sice mohutný, avšak také měkký a bez finální dotaženosti.

Až s pátou příčkou se musel spokojit An Nguyen. Tento skvěle stavěný závodník doplatil na nedostatečnou finální dotaženost, kdy zadržoval větší množství vody v podkoží a byl tak absolutně bez jakýchkoliv detailů.

Šestou příčku si od rozhodčích vysloužil Keith Williams. Ten působil velmi mohutně, bohužel ani on nedokázal nabídnout přesvědčivou finální dotaženost.

Sedmá skončil Constantinos Demetriou. Ten nabídl svůj standard, tedy nic extra.

Osmou příčku obsadil Omar Deckard, devátý pak skončil Mark Byers. Oba patří k méně výrazným borcům, kteří toho nemají až tak moc co nabídnout.

Poslední, tedy desátou příčku po tříleté soutěžní pauze obsadil Adorthus Cherry. Ten sice nabídl nejužší pas napříč celým startovním polem, avšak ani to k lepšímu umístění nepostačovalo, když byl zároveň nejsubtilnějším borcem na pódiu.

Výsledky:

1. Dallas McCarver - kvalifikoval se na Mr. Olympia 2015
2. Firas Saied
3. Brad Rowe
4. Grigori Atoyan
5. An Nguyen
6. Keith Williams
7. Constantinos Demetriou
8. Omar Deckard
9. Mark Byers
10. Adorthus Cherry

Zdroj:
www.npcnewsonline.com

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Zatím nehodnoceno