Jste zde

Napsal: randy

BodyPower Pro 2015 - výsledky

Britský Birmingham ve dnech 15. a 16. května hostil druhý ročník profesionálního klání BodyPower Pro, které je součástí sportovního veletrhu BodyPower Expo.
To bylo, stejně jako loni, určeno mužům nastupujícím v kategorii do 212 liber.

Reklama

Pro našince bylo klání zajímavé z jednoho prostého důvodu. Tím byl Vojtěch Koritenský, jenž si zde připsal svůj druhý profesionální start. Ten první si koncem dubna připsal u našich východních sousedů na soutěži Mozolani Pro.

Na pódiu se krom zmíněného Vojty prezentovalo ještě dalších sedm borců, z nichž nejvýraznějšími favority byli Shaun-Joseph Tavernier, jenž zde loni skončil druhý, Khalid Almohsinawi, jenž skončil druhý právě na výše zmíněné Mozolani Pro a samozřejmě také Kim Jun Ho, jenž před týdnem skončil druhý na New York Pro.

Z vítězství se nakonec poprávu radoval Korejec Kim Jun Ho. Ten sice navážil pouze 80 kilogramů, ale jeho estetika, vyrýsovanost a finální připravenost byly opravdu dechberoucími záležitostmi!
Nebylo mu co vytknout, a tak se nyní může pyšnit nejen statusem vůbec prvního korejského profesionálního kulturisty, ale také vůbec prvním Korejcem, jenž zamíří na pódium nejprestižnější soutěže světa, tedy na Olympia Weekend.

Druhé místo, stejně jako loni, vybojoval Shaun-Joseph Tavernier. Ten byl sice oproti Korejci mnohem mohutnější, avšak ve finální dotaženosti na něj v mnohém ztrácel.

Třetí příčku obsadil Khalid Almohsinawi. Nejmohutnější borec startovního pole, podobně jako Tavernier, nedokázal nabídnout takovou připravenost, aby ohrozil prvního Juna Hoa.
I tak však zoufat nemusí. Za své umístění si připsal další body do kvalifikačního žebříčku na Olympia Weekend, v němž mu v současné době patří druhá příčka.

Na čtvrté příčce se umístil masivní Dobromir Delev. Ten si oproti svému loňskému vystoupení o dvě příčky polepšil, čímž vybojoval nejlepší umístění své dosavadní profesionální kariéry.

Pátá příčka byla rozhodčími určena našemu Vojtěchu Koritenskému. Členovi týmu Extrifit, narozdíl od Deleva a Almohsinawiho, masivnost stále ještě schází. Těží však z perfektní separace svalstva a mnoha detailů.
Pokud se mu podaří na svou kostru nabalit ještě nějaké to kilo masa, zajisté bude mít v této kategorii co nabídnout.

Šestý skončil Thomas Benagli, jenž doplatil na menší množství vody v podkoží, zřetelné zejména přip zadních postojích.
Je však otázkou, zda by i bez této slabiny měl na to konkurovat výše zmíněným borcům.

Sedmý skončil Manuel Manchedo, poslední pak Patricka Ostolani. První jmenovaný byl sice masivní, připraveností však za konkurenty zřetelně zaostával. Druhý pak zaostával ve všech směrech.

Výsledky:

1. Kim Jun Ho - kvalifikoval se na Olympia 212 SHOWDOWN 2015
2. Shaun-Joseph Tavernier
3. Khalid Almohsinawi
4. Dobromir Delev
5. Vojtěch Koritenský
6. Thomas Benagli
7. Manuel Manchado
8. Patrick Ostolani

Vojtova volná sestava:

Posedown:

Vyhlášení výsledků:

Video:
www.facebook.com

Foto:
www.facebook.com
www.extrifit.com

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Průměr: 5 (3 votes)