Jste zde

Napsal: randy

Asia Grand Prix Pro 2017 - výsledky

Soul, hlavní město Jižní Koreje, včera, tedy v sobotu 23. září, hostil další ročník soutěže Asia Grand Prix Pro. Jak tomu bývá u tohoto klání zvykem, bylo určeno zástupcům divize do 212 liber.

Reklama

Bohužel, opět nebylo obsazeno tak, jak by se vzhledem k datumu konání předpokládalo. Soutěž se konala pouhý týden po Olympia 212 Showdown, a právě účastníci tohoto vrcholného klání byli ve větší míře jejími předpokládanými účastníky.

Tisková konference:

Na pódiu se však sešli pouze tři z nich, a to Jose Raymond, David Henry a šestinásobný vítěz výše zmíněné soutěže James "FLEX" Lewis. Právě ten byl jednoznačně největším favoritem soutěže.
Hvězdnou trojici pak doplnili pouze další dva borci, a to profesionální nováček Mahmut Irmak a Hadi Choopan, pro něhož to byl teprve druhý start mezi elitou.

I přes to, že Hadi Choopan nepatří ke zkušeným borcům, byl jeho start velmi očekávaným. Jako absolutní vítěz Olympia Amateur World Showdown 2016 měl totiž právo startovat již na letošním Olympia Weekendu, a poměřit se tak s králem divize do 212 liber Jamesem Lewisem. Bohužel však neobdržel potřebná víza, a soutěže se tak zúčastnit nemohl.
Asia Grand Prix Pro tak měla být jejich vůbec prvním vzájemným soubojem.

Dle mnohých má Hadi na to být Lewisovi rovnoprávným soupěřem, ba dokonce jedním z mála těch, kteří jej dokáží porazit. To se skutečně potvrdilo, když byl právě on tím, kdo hvězdnému Lewisovi na pódiu doslova šlapal na paty.

Z vítězství se však dle očekávání radoval James Lewis. Hide se ani trochu neztratil, a obsadil skvělou druhou příčku. Je tak zřejmé, že bude jednou z největších persón této profesionální divize.

Třetí místo bral Jose Raymond, jenž si, stejně jako před týdnem na Olympia 212 Showdown, připravil skvělou formu.

Čtvrtý skončil velezkušený David Henry, nováček Mahmut Irmak pak pátý.

Sestřih soutěže (tisková konference, porovnávání, volné sestavy):
Vyhlášení výsledků:

Výsledky:

1. James Lewis
2. Hadi Choopan
3. Jose Raymond
4. David Henry
5. Mahmut Irmak

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Zatím nehodnoceno