Jste zde

Napsal: randy

Arnold Classic Europe 2016 - výsledky

Španělská Barcelona, včera, tedy v sobotu 24. září, hostila již šestý ročník profesionální soutěže Arnold Classic Europe.

Reklama

Na jejím pódiu se představilo sedmnáct závodníků, přičemž převážnou část z nich tvořili ti, kteří se o uplynulém víkendu zúčastnili nejprestižnější soutěže Mr. Olympia.
Mezi těmito borci se nacházel i náš profesionál Lukáš Osladil. Ten však ani zde nepatřil k favoritům klání. Od toho tu byli jiní borci. A kteří, o tom rozhodlo ihned první semifinálové porovnávání, v němž před rozhodčími pózovala pětice Dexter Jackson, Roelly Winklaar, William Bonac, Shawn Rhoden a Mamdouh Elssbiay, tedy téměř celá TOP 6 z letošní Olympie. Scházel jen šampión Phil Heath.

Když pak tuto řadu opustila dvojice Jackson a Elssbiay, aby se namísto nich postavili Victor Martinez a Joshua Lenartowicz, bylo více než zřejmé, že právě Dexter a Mamdouh zde budou bojovat o triumf.

Náš Lukáš Osladil se objevil ve třetím porovnávání, v němž krom něj pózovali ještě Martinez, Lenartowicz, Dallas McCarver a profesionální nováček Peter Klančir.

K vidění bylo celkem sedm vyvolávání, a tak se všichni borci na pódiu pěkně točili, a bylo vidět, že rozhodčí chtějí, aby si to nejen oni, ale i diváci náležitě užili. A tak to zajisté má být na každém klání!

To sedmé, a zároveň poslední vyvolávání, patřilo dvojici Elssbiay, Jackson, a bylo se na co dívat! Na jedné straně obrovské množství hmoty, na té druhé perfektní symetrie.

Vítězem se nakonec stal veterán Dexter Jackson, jenž zde nabídl ještě o kousek lepší formu, než-li tomu bylo na Olympii, kde skončil třetí.
Symetrický, a perfektne připravený závodník si tak připsal již sedmadvacáté vítězství!

Druhou příčku tedy obsadil Egypťan Mamdouh Elssbiay, jenž i zde předvedl obdivuhodné objemy, a to i přes to, že oproti minulé sezóně soutěží o pár kilo lehčí.
Mnozí se dokoce domnívají, že ačkoliv kvalitou a připraveností na Dextera neměl, na tomto klání si zasloužil zvítězit.

Třetí příčku obsadil William Bonac, jenž zde nabídl dostatečné množství kvalitních svalů.

Čtvrté místo zde obsadil korunní prince letošní Olympie Shawn Rhoden. Ten, ačkoliv byl asi nejlépe stavěným borcem na pódiu, tentokrát dost výrazně ztrácel na formě.

Na pátém místě skončil Roelly Winklaar, jehož je jakoby z jiné dimenze! Jeho objemy jsou zkrátka ohromující!

Co se Lukáše Osladila týče, tak ten zde skončil na desáté příčce, přičemž za svými zády ponechal dvojici zkušených borců Bena Pakulskiho a Brandona Curryho.

Výsledky:

1. Dexter Jackson*
2. Mamdouh Elssbiay
3. William Bonac
4. Shawn Rhoden
5. Roelly Winklaar
6. Joshua Lenartowicz
7. Victor Martinez
8. Petar Klančir
9. Dallas McCarver
10. Lukáš Osladil
11. Ben Pakulski
12. Sandro Hofer
13. Brandon Curry
14. Mehdi Ayari
15. Michael Kefalianos
16. Alexander Fedorov
16. Thomas Benagli

* - na Mr. Olympia 2017 se kvalifikoval třetí příčkou z Mr. Olympia 2016

Záznam celé soutěže:

Zdroj:
www.team-andro.com
www.youtube.com

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Průměr: 5 (1 vote)