Jste zde

Napsal: randy

Arnold Classic Europe 2015 - výsledky

Španělský Madrid se o posledním zářijovém víkendu stal dějištěm již pátého ročníku soutěže Arnold Classic Europe. Na tom dostali příležitost muži nastupujíc v kategorii OPEN.

Reklama

Do bojů se zapojilo šestnáct borčů, přičemž většina z nich se před týdnem zúčastnila nejprestižnějšího klání tohoto sportu, tedy soutěže Mr. Olympia.
O favoritech tak bylo rozhodnuto ještě dávno před tím, než-li se kdokoliv postavil na pódium. Bylo totiž jasné, že první místa zde budou brát Dexter Jackson, Shawn Rhoden, Dennis Wolf a Mamdouh Lessbiay, tedy druhý, třetí, čtvrtý a pátý muž zmíněné Olympie.

Právě tato čtveřice se před rozhodčí postavila ihned při prvním vyvolávání a bylo tak jasné, že zbylí borci opravdu bojují nejlépe "až" o pátou příčku.

Dle očekávání se vítězem stal fenomenální a nestárnoucí Dexter Jackson, pro něhož to je již třiadvacáté vítězství kariéry. Toto vítězství je o to cennější, že jím "The Blade" doplnil sbírku vítězství na těch nejprestižnějších kláních světa kulturistiky. V tuto chvíli má totiž doma jak zlatý kov z Mr. Olympia, tak i ze všech soutěžních, která nesou jméno legendy tohoto sportu.
Nutno pak ještě dodat, že velmi dobrou stavbou těla, tvrdým, plným a perfektně separovaným svalstvem disponující Dex jako první v historii ovládl všechna klání Arnold Classic v jednom roce, a to právě v tom letošním! Jako vítěz totiž odcházel letos jak z Arnold Classic, tak i Arnold Classic Australia.

Druhé místo obsadil Shawn Rhoden. Ten zde nabídl velmi slušnou formu, vlastně stejnou, jako tomu bylo před týdnem v Las Vegas. Navíc se více zaměřil na kontrolu břišních svalů, které mů právě na Olympia Weekendu činily nemalé problémy.

Třetí příčku bral vítěz loňského ročníku Dennis Wolf. Také on se zde prezentoval ve velmi dobré formě, ale ... pořadí dané soutěží Mr. Olympia se málokdy po tak krátké době mění.

Čtvrtý skončil Mamdouh Elssbiay, tedy nejmohutnější muž na pódiu. Také on zde těžil ze své přípravy na Olympia Weekend, přičemž zde se prezentoval ještě ostřejší, než-li tomu bylo právě v Las Vegas.
To svědčí o tom, že i na finální připravenosti dokáže zapracovat a do budoucna, pokud se mu po této stránce povede ještě lépe, zcela jistě bude zátápět těm nejlepším.

Do TOP 5 se vtěsnal ještě Roelly Winklaar, jehož hlavní devízou i zde byly paže, které patřily k tomu nejlepšímu, co bylo v Madridu k vidění.

Z dalších borců zmiňme už jen dvojici Alexey Lesukov a Zack Khan. Oba se na pódiu objevili po delší soutěžní pauze, kterou dle svých slov věnovali zlepšení svých postav a práci na finální dotaženosti. Ani jednomu se to však nepovedlo, když na pódiu působili až moc měkce, s nedostatečnou vyrýsovaností i separací svalstva. Museli se tak smířit se čtrnáctým, respektive patnáctým místem. Tato umístění zajisté nebyla těmi, o kterých před kláním snili.

Výsledky:

1. Dexter Jackson - kvalifikoval se na Mr. Olympia 2016
2. Shawn Rhoden
3. Dennis Wolf
4. Mamdouh Elssbiay
5. Roelly Winklaar
6. William Bonac
7. Victor Martinez
8. Juan Morel
9. Brandon Curry
10. Steve Kuclo
11. Fred Smalls
12. Alexander Fedorov
13. Michael Kefalianos
14. Alexey Lesukov
15. Zack Khan
16. Carlos Ascensio

Videogalerie:

Volné sestavy:

Dexter Jackson:

Shawn Rhoden:

Dennis Wolf:

Mamdouh Elssbiay:

Roelly Winklaar:

William Bonac:

Victor Martinez:

Juan Morel:

Brandon Curry:

Steve Kuclo:

Fred Smalls:

Alexander Fedorov:

Michael Kefalianos:

Alexey Lesukov:

Zack Khan:

Finálová vyvolávání:

Vyhlášení výsledků:

Zdroj:
www.team-andro.com
www.youtube.com

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Průměr: 5 (1 vote)