Jste zde

Napsal: randy

Arnold Classic Brasil 2015 - výsledky

Brazilské Rio de Janeiro včera hostilo třetí ročník prestižní soutěže Arnold Classic Brasil, na které se o jedno postupové místo na Mr. Olympia a body do kvalifikačního žebříčku na toto velkolepé klání, utkali zástupci kategorie OPEN.

Reklama

Na pódiu se sešlo celkem deset borců, mezi nimiž byl i skutečný těžkotonážník, Egypťan Mamdouh Elssbiay. Když tuto horu svalů viděli konkurenti, následně také diváci a rozhodčí, nikdo nemohl pochyboval o tom, že se bojuje "pouze" o druhou příčku, neboť jasným vítězem je právě tento kolos.

Big Ramy, jak je Egyp'tan přezdíván, se na pódiu prezentoval s ohromující hmotností 143 kilogramů, a přitom nabídl jeden z nejužších pasů! Už jen když stál uvolněně, vypadal jako nepřekonatelný. Když pak všechno svalstvo zaťal, vypadal jako z jiné planety!
Je to něco tak ohromného, že ostatní soutěžící vedle něj vypadali jako pouzí dorostenci! Postrádal sice mnoho detailů, i jeho finální dotaženost nebyla taková, jaká je jindy od vítězů požadovaná, ale i tak na něj nikdo neměl.
Na to, že se kulturistice věnuje teprve čtyři a půl roku, dosahuje ohromujících výsledků.

Mamdouhův trenér George Farah po soutěži uvedl, že jejich cílem ani nebylo přijít vysekaní na kost, ale přijít mohutní a tím konkurenty rozsekat. Jejich plán byl totiž velmi jednoduchý. Přijít mohutní do Ria, kde by to na výhru mohlo stačit, detaily ve finální dotaženosti pak vyladit až na Mr. Olympia, kde bude jejich cílem bojovat v nejlepší šestici.

S druhou příčkou se musel spokojit Cedric McMillan. Tento bohy obdařený závodník, jenž disponuje dokonalými proporcemi svalstva, ukázkovým "V" tvarem trupu i perfektní stavbou těla, se v Riu prezentoval v životní formě!

Jeho svalstvo bylo tvrdé, plné, s mnoha detaily. Navíc perfektně separované a vyrýsované. Dokonce i mohutností mohl jako jediný tak nějak konkurovat Big Ramymu. Nic z toho mu však na vítězství nestačilo, bohužel.

Třetí místo vybojoval Juan Morel, vítěz nedávného New York Pro. Ten tak má účast na Olympia Weekendu jistou a toto umístění jej tedy nemusí nikterak mrzet.
Juan nabídl mohutný hrudník, perfektní paže a záda. Finální dotaženosti sice něco málo chyběl, i tak mu to stačilo k tomu, aby na čtvrtou příčku odsunul svého dlouholetého přítele Victora Martineze.

Victor se prezentoval daleko tvrdší, než-li tomu bylo na zmíněném New York Pro, bohužel už to však není ten Vic, kterému byla předpovídána velká budoucnost.

Pátou příčku dle prvních výsledků bral vítěz prvního ročníku této soutěže Brandon Curry. Nejnověji zvěřejněné výsledkové listiny však na této pozici uveřejňují veterána Toneyho Freemana.

Toney nabídl jednu z nejlepších forem posledních let. Byl mohutný, plný, tvrdý, a opět ukázal svůj pověstný "V" tvar trupu. Dolní končetiny sice už na objemu ztrácí, i tak však opět dokázal, že se s ním ještě nějaký ten pátek musí počítat.

Brandon Curry opět ukázal svou perfektní stavbu těla, finální dotaženost je však u něj stálým problémem.

Sedmou příčku pak obsadil showman Fred Smalls. Jeho volné sestavy patří k absolutním skvostům, tentokráte nabídl i objemné, plné svalstvo. Nikdo by zajisté nic nenamítal proti tomu, kdyby se umístil ještě o něco výše.

Osmé místo obsadil další velmi dobře stavěný borec, a to Francouz Lionel Beyeke. Ten však stále nenalezl recept na optimální finální dotaženost a jeho perfektní stavba těla je mu tak prakticky k ničemu.

Deváté místo při své profesionální premiéře obsadil absolutní vítěz loňského amatérského klání Arnold Classic Brasil Amateur Jose Luis Rodriguez Oyola z Kolumbije. Ten v sobě skrývá ohromný potenciál, a pokud jej dokáže bezezbytku využít, může za pár let patřit k absolutní špičce.

Poslední skončil Marius Dohne. Také on se poslední měsíce potýká s problémem ohledně finální dotaženosti, když zadržuje větší množství vody v podkoží a působí tak až příliš měkce.

Výsledky:

1. Mamdouh Elssbiay - kvalifikoval se na Mr. Olympia 2015
2. Cedric McMillan
3. Juan Morel
4. Victor Martinez
5. Toney Freeman
6. Brandon Curry
7. Fred Smalls
8. Lionel Beyeke
9. Jose Luis Rodriguez Oyola
10. Marius Dohne

Záznam soutěže Arnold Classic Brasil 2015:

Zdroj:
www.musculardevelopment.com
www.youtube.com

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Průměr: 5 (1 vote)