Jste zde

Napsal: randy

Arnold Classic Australia 2018 - výsledky

K účasti na čtvrtém ročníku soutěže Arnold Classic Australia bylo pozváno celkem čtrnáct borců nastupujících v kategorii OPEN. Mezi nimi bylo hned několik. kteří se zúčastnili i columbuského Arnold Classic, tedy William Bonac, Dexter Jackson, Roelly Winklaar, Dennis Wolf, Jonathan Delarosa, Hidetada Yamagishi či náš Lukáš Osladil.

Reklama

Mezi pozvanými nescházel ani Kevin Levrone, legenda tohoto sportu, která se na tomto pódiu rozhodla již definitivně pověsit soutěžní plavky na hřebík.

Zajímavý souboj se očekával zejména mezi dvojicí William Bonac a Dexter Jackson, která si to o vítězství rozdala již na zmíněném Arnold Classic, a zde se tak očekávala odveta.

Jak však jistě velmi dobře všichni víme, 14 dnů je celkem dlouhá doba, a u sportu, jako je kulturistika, to platí dvojnásob. Forma Vám totiž může jak vygradovat, tak ale i odejít. A o tom se někteří z borců, bohužel, sami na vlastní kůži přesvědčili.

Ihned v prvním semifinálovém vyvolávání si to rozdali nejen výše zmínění William Bonac a Dexter Jackson, ale byl k nim přizván také monstrózní Roelly Winklaar. Právě ten se zde krom brutálně monstrózních objemů prezentoval také v mnohem lepší formě, než-li tomu bylo v Columbusu.

Právě brutální objemy a mnohem lepší forma, v kombinaci s velmi dobrou kontrolou břišního svalstva, což ve výsledku opticky zužovalo pas, dovedly Roellyho Winklaara k triumfu. 

Sám Winklaar po svém vůbec prvním vítězství na soutěži nesoucí v sobě jméno legendy tohoto sportu Arnolda Schwarzeneggera, tedy krom triumfu na Arnold Classic Amateur v roce 2009, díky němuž Roelly vstoupil do světa profesionálního bodybuildingu, uvedl, že triumfoval hlavně díky spolupráci s bývalým profesionálem Chrisem Cormierem, pod jehož vedením v kuvajtském Oxygen Gymu trénoval pózing. 

Druhé místo obsadil vítěz Arnold Classic 2018 William Bonac. Ten zde působit o něco méně tvrdý, než-li právě v Columbusu.

Třetí skončil Dexter Jackson. Toho dozajista trápí zranění levé paže, která byla zjevně subtilnější, méně vyrýsovanější, a výrazně zavodněnější než ruka pravá.

Skvělou čtvrtou příčku v Melbourne vybojoval perfektně připravený Lukáš Osladil. Náš borec zde předvedl výrazně lepší formu, než tomu bylo při jeho vystoupení v na Arnold Classic, a bez pochyby jej lze označit za naprosto nejlépe připraveného borce startovního pole.
Kdyby jej rozhodčí posunuli před Dextera, zajisté by nikdo nic moc nenamítal.

Do TOP 5 se dokázal probojovat ještě Hidetada Yamagishi, jenž několik posledních sezón startoval v divizi do 212 liber. Jak je však vidno, i mezi těžkotonážníky má tento Japonec stále co nabídnout.

Z dalších borců zmiňme ještě, stejně jako na Arnold Classic 2018, osmého Jonathana Delarosu. Ten pracoval na tom, aby zde dosáhl mnohem lepšího výsledků. Jak se však ukázalo, nepovedlo se. I zde Jonathan působil měkce a subtilně.

Ani Dennis Wolf si prozatím nevede podle svých představ, a obsadil desáté místo. Také on zaostává za svými standartními objemy i formou.

Až třinácté místo zbylo pro v úvodu zmiňovaného Kevina Levroneho. Ten před soutěží avízoval, že se na pódiu představí mnohem mohutnější, než-li tomu bylo na Mr. Olympia 2017. To se mu sice opravdu podařilo, avšak na úkor formy. Ta zde totiž byla mnohem horší, a na své soupeře tak takřka ve všech ohledech výrazně ztrácel.  

VÝSLEDKY:

1. Roelly Winklaar
2. William Bonac
3. Dexter Jackson
4. Lukáš Osladil
5. Hidetada Yamagishi
6. Luke Sandoe
7. Steve Orton
8. Jonathan Delarosa
9. Jafar Ghaffar Nezhad
10. Dennis Wolf
11. Nathan Williamson
12. Sam Pearce
13. Kevin Levrone
14. Darryn Onekawa

VIDEOGALERIE:

První semifinálové vyvolávání:

První a poslední semifinálové vyvolávání:

Volné sestavy TOP 3:

Kevin Levrone - volná sestava:

Zdroj:
www.musculardevelopment.com
www.youtube.com

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Průměr: 5 (2 votes)