Jste zde

Napsal: randy

Arnold Classic Australia 2017 - výsledky

Australské Melbourne hostilo v sobotu 18. března třetí ročník profesionálního klání Arnold Classic Australia, na němž se před rozhodčími prezentovali těžkotonážnící, tedy zástupci kategorie OPEN.

Reklama

Těch se na pódium postavilo celkem devět, a to včetně dvojice Brandon Curry a Dallas McCarver. Právě mezi nimi se očekával boj o vítězství, stejně jako tomu bylo na New Zealand Pro konané minulý víkend, kterou Brandon Ovládl, a Dallas skončil, stejně jako na Arnold Classic, druhý.

Také tomu tak bylo, což naznačilo ihned první semifinálové porovnávání, pro nějž si rozhodčí vybrali pětici Maxx Charles, Michael Lockett, Guy Cisternino a zmíněné Curryho s McCarverem.
Již po několika málo povinných pózách však bylo zřejmé, že vše bude úplně jinak! Dallas se totiž ocitl ve fyzické nouzi, a vedle svých soupeřů málem omdlel. Ti si toho naštěstí ihned všimli, nelenili, a svému kolegovi ihned podali pomocnou ruku. Za pomoci organizátorů jej odvedli do zákulisí, kde se jej ujali zdravotníci. Jelikož Dallas zvracel, byly mu nitrožilně podány infuze.

Po chvilce byl Dallas jakž takž v pořádku, a chtěl se vrátit na pódium. Hlavní rozhodčí Steve Weinberger však jeho žádost zamítl. Byl si vědom toho, že by pro Dallase mohlo mít další účinkování na pódiu vážné zdravotní komplikace.

Před finálovým soubojem vystoupilk před diváky promotér soutěže Tony Doherty aby sdělil, že je Dallas v pořádku. Uvedl, že již delší dobu bojuje s infekcí horních cest dýchacích, který s největší pravděpodobností přešel až k zánětu průdušek. Což bylo zřejmě důvodem jeho kolapsu.

Při neúčasti McCarvera tak Curry získal nového soupeře v podobě Maxe Charlese. A nutno poznamenat, že ne lehkého. Max totiž letošní sezónu zahájil velmi dobrým třetím místem z Arnold Classic.

I tak se nakonec podruhé v řadě z vítězství radoval Brandon Curry, jenž oproti Charlesovi nabídl nejen estetičtější postavu, ale také tvrdé, plné a husté svaly.

Curry po soutěži uvedl, že po dlouhé době odloučení od rodiny, kdy se připravoval v kuvajstkém Oxygen Gymu, si nyní dopřeje odpočinek, který bude trávit po boku svých blízkých. To však nebude mít dlouhého trvání, neboť již koncem května plánuje návrat do Kuvajtu, kde pod vedením trenéra Abdullaha Alotaibiho bude probíhat příprava na Mr. Olympia.

Největší otázkou v současné době tedy je, zda je Brandon na správné cestě k tomu být vážnou hrozbou pro Phila Heatha, Shawna Rhodena, Dextera Jacksona či Mamdouha Ellsbiaye. V takové konkurenci totiž doposud nijak neoslnil.

Mnozí se domnívají, že je v současné době dost dobrý na to, aby všechny ty jmenované borce, s výjimkou Heatha, dokázal porazit. Na takové závěry je však stále ještě brzy.

Druhé místo tedy obsadil Max Charles. Ten se, dle svých slov, na pódiu neprezentoval v tom nejlepším světle, neboť jej unavilo dlouhé cestování.

Michael Lockett opět nabídl velmi působivé kulaté a husté svalstvo, což mu přineslo třetí místo.

Čtvrté místo, stejně jako na New Zealand Pro, obsadil Jeff Beckham. Ten je dle mnohých majitelem jedné z nejestetičtějších postav současnosti, což je zřejmé hlavně z jeho pózy dvojitý biceps ze předu, kdy je vidět vyjímečný "X" tvar trupu.

Do první pětky se vešel ještě zástupce divize do 212 liber Guy Cisternino, pro nějž to byl vůbec první start mezi těžkotonážníky. Jak sám však uvedl, i přes tento úspěch budou starty v této kategorii, vzhledem k velkým hmotnostním rozdílům, spíše vyjímkou a jakýmsi spestřením.

Záznam finálových soubojů:

Výsledky:

1. Brandon Curry*
2. Max Charles
3. Michael Lockett
4. Jeff Beckham
5. Guy Cisternino
6. Darryn Onekawa
7. Earl Abrahams
8. Atif Anwar
Dallas McCarver - soutěž nedokončil

* Na Mr. Olympia 2017 se kvalifikovat vítězstvím na New Zealand Pro 2017

Zdroj:
www.musculardevelopment.com
www.youtube.com

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Zatím nehodnoceno