Jste zde

Napsal: randy

Arnold Classic 212 2017 - výsledky

Americký Columbus se o tomto víkendu stal dějištěm již čtvrtého ročníku soutěže Arnold Classic 212, která je po Olympia 212 Showdown druhou nejprestižnější soutěží pro muže nastupujících v divizi do 212 liber. Na pódiu se tentokrát sešlo jedenáct borců.

Reklama

Očekáván byl zejména souboj mezi dvojicí Hidetada Yamagishi a Jose Raymond, tedy vítězi této soutěže z předchozích dvou ročníků. Na zřetel se však musel brát také skutečnost, že se společně s nimi na pódium postaví také David Henry, vítěz Olympia 202 Showdown z roku 2008 a druhý muž loňského ročníku Olympia 212 Showdown Ahmad Ashkanani. O tom, jak celé klání dopadne, mělo mnohé napovědět již odpolední semifinále.

Hned první semifinálové porovnávání dale váše napsanému za pravdu, když se vedle sebe na popud rozhodčích postavili Ahmad Ashkanani, Jose Raymond i David Henry. Jen Hide Yamagishi na pódiu v první vlně scházel, a namísto něj s uvedenou trojicí pózoval Guy Cisternino. Ten tam byl však více méně do počtu.

První semifinálové porovnávání:

Na pódiu tak Cisternino zůstal i pro druhé porovnávání, v němž se krom něj představili ještě Charles Dixon, Zane Watson a také obhájce loňského vítězství Hidetada Yamagishi.

Druhé semifinálové porovnávání:

Ve třetím porovnávání se před rozhodčími představili Kyung Won Kang, Quincy Winklaar, Mitchell Staats a Manuel Manchado. Ti v něm bojovali o rozmístění mezi osmým až jedenáctým místem.

Poslední semifinálové porovnávání pak patřilo již pouze dvěma borcům, a to Ahmadovi Ashakananimu a Davidovi Henrymu. To mohlo značit, že jednoznačným vítězem je Jose Raymond, a tito dva si to pak rozdávají o druhou příčku. To by však byl scénář hodný Raymondových fanoušků. Mnohem pravděpodobnější totiž byl fakt, že právěz této dvojice vzejde vítěz.

Čtvrté semifinálové porovnávání:

Večerní finále, které začalo představením všech účastníků, pokračovalo přes volné sestavy až k jednotlivým porovnáváním, žádné velké překvapení nenabídlo.I zde se totiž ukázalo, ýe o triumf bojují Ahmad Ashkanani a David Henry, u kterého to bylo samozřejmě velmi milé překvapení.

První finálové porovnávání:
Finálové pózování nejlepší šestice:

Z vítězství se nakonec radoval Kuvajťan Ahmad Ashkanani. Ten tak prožívá jeden z naprosto nejlepších vstupů mezi profesionální elitu!
Vždyť svou pouť na profesionální scéně započal triumfem na PBW Tampa Pro 2016, poté si odnesl fantastické druhé místo z Olympia 212 Showdown 2016, a nyní k těmto úspěchům přidal i triumf z Arnold Classic. Lze si představit lepších 12 měsíců?

Ahmad disponuje opravdu masivní horní polovinou těla, za kterou ta dolní polovina ještě stále mírně zaostává. To platí zejména o čelních postojích a kvadricepsech, v zadních a bočních postojích jsou totiž i stehna opravdu fantastická.
Je tak zřejmé, žese zrodila nová hvězda divize do 212 liber, která jako jediná může ohrozit dosavadního krále této kategorie Jamese "Flexe" Lewise.

To ostatně velmi skromně připustil i sám Ahmad, když po sestoupení z pódia hovožil o tom, že si takový vstup mezi hvězdy profesionální scény ani nepředstavoval, a že nyní, po tom co vše prožil, se nebojí již ničeho.
Už nyní se tak velmi těší na letošní ročník Olympia 212 Showdown. Uvedl však, že než se v Las Vegas opět představí, zvažuje i účast na květnovém New York Pro 212.

Skvělé druhé místo obsadil David Henry. Borec, na jehož účet již mnozí uváděli, že je již dávno za zenitem, zde předvedl perfektní formu!
Také on, stejně jako Ahmad, má trochu subtilnější kvadricepsy, ale jinak je jeho postava velice líbivá, mohutná, i symetrická.

Třetí příčku vybojoval vítěz tohoto klání z roku 2015 Jose Raymond. Borec, jenž nepatří zrovna k zástupcům symetrie, se zde představil v absolutně monstrózní formě, což mu, dle všeho, spíše uškodilo.

Čtvrtou příčku si vysloužil Guy Cisternino, jenž na své soky ztrácel téměř ve všech ohledech. Měl sice impozantní nejsvalnatější pózu, mohutností, plností a svalovým rozvojem však za trojicí Ashkanani, Henry a Raymond opravdu výrazně zaostával.

Pátý skončil Kanaďan Zane Watson. Osmadvacetiletý borec se na pódiu předvedl opravdu ve skvělé formě, když nabídl symetrickou a skvěle vyváženou postavu plnou žulově tvrdých svalů.

Až se šestým místem se musel spokojit obhájce loňského vítězství Hidetada Yamagishi. Byl až příliš plochý na to, aby mohl pomýšlet na vyšší příčky.

Vyhlášení výsledků:

Výsledky:

1. Ahmad Ashkanani*
2. David Henry
3. Jose Raymond
4. Guy Cisternino
5. Zane Watson
6. Hidetada Yamagishi
7. Charles Dixon
8. Kyung Won Kang
9. Quincy Winklaar
10. Mitchell Staats
11. Manuel Manchado

* na Olympia 212 Showdown 2017 se kvalifikoval již na Olympia 212 Showdown 2016, kde obsadil druhou příčku

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Zatím nehodnoceno