Jste zde

Napsal: randy

Arnold Classic 212 2015 - výsledky

V americkém Columbusu se dnes brzy ráno našeho času uskutečnilo finále druhého ročníku prestižního klání Arnold Classic 212. Na tom se představilo celkem devět borců.

Reklama

Z nich byli do role favoritů pasováni především Eduardo Correa, Jose Raymond, Aaron Clark a Hidetada Yamagishi.

Tyto předpoklady se naplnily ihned během prvního semifinálového porovnávání, do něhož byli na žádost rozhodčích vyvoláni právě výše zmínění, tedy Yamagishi, Clark, Raymond a Correa, k nimž byl vyvolán ještě Charles Dixon.

Ve druhém porovnávání se vedle sebe postavili zbylí soutěžící, tedy Shaun-Joseph Tavernier, Marco Rivera, Cory Mathews a Angel Vargas.

Poslední porovnávání pak určilo, kteří tři borci reálně bojují o vítěství. V něm vedle sebe stanuli Yamagishi, Raymond a Correa.

Vítězem klání se po velmi vyrovnaném souboji nakonec stal Američan Jose Raymond. Ten již před soutěží několikrát uvedl, že na pódiu představí tu nejtvrdší a nejmohutnější verzi sebe sama. Jak slíbil, tak i splnil!

Je pravdou, že Jose disponuje hranatější postavou, svou mohutností, připraveností, zejména pak vyrýsováním, separací a tvrdostí svalstva, však všechny konkurenty smete.

Druhou příčku obsadil Japonec Hidetada Yamahishi. Ten byl sice velmi blízko velkému triumfu, zejména pak symetrickou postavou, mohutností a vyrýsovaností však na Joseho ztrácel.

Třetí příčku rozhodčí přiřknuli Eduardovi Correovi. Toto umístění lidé v sále přijímali s velkými rozpaky a nevolí. Také on totiž nabídl perfektní vyrýsování a separaci svalstva, dokonce i papírově tenkou kůži. Bohužel však dolatil na nepříliš symetrickou postavu.

Čtvrté místo obsadil znatelně zklamaný Aaron Clark. S umístěním totiž nebyl spokojen, neboť očekával minimálně umístění v nejlepší trojici.

Na lepší umístění však v takové konkurenci pomýšlet nemohl. Jeho svalstvo bylo až příliš ploché, což bylo dáno především tím, že se jen tak tak vešel do váhového limitu a před soutěží nemohl cukrovat tak, jak by bylo třeba.
Dle mnohých je jeho budoucnost v kategorii OPEN..

Pátý skončil Charles Dixon. Za svá ramena a šířku zádových svalů by se jistě nemusel stydět ani v kategorii OPEN, v této váhové kategorii však působí spíše jako postava z kreslené grotesky.
 

Výsledky:

1. Jose Raymond - kvalifikoval se na Olympia 212 SHOWDOWN 2015
2. Hidetada Yamagishi
3. Eduardo Correa
4. Aaron Clark
5. Charles Dixon
6. Cory Mathews
7. Marco Rivera
8. Shaun-Joseph Tavernier
9. Angel Vargas

Finálové volné sestavy a vyhlášení výsledků:

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Průměr: 5 (1 vote)