Jste zde

Napsal: randy

Arnold Classic 2018 - výsledky

Letošní sezóna profesionální ligy IFBB Jima Maniona byla právě započata. Ve dnech 2. až 3. března se totiž uskutečnil další ročník multisportovní události nesoucí název Arnold Sports Festival, jejíž součástí je i jedna z nejdéle pořádaných soutěží, a to Arnold Classic.

Reklama

Arnold Classic v kulturistice OPEN:

První ročník soutěže Arnold Classic, jejímž spoluzakladatelem byl legendární  Arnold Schwarzenegger, se uskutečnil již v roce 1989, a letošní ročník tak byl jubilejním třicátým. Z toho důvodu se pořadatelé rozhodli na pódium pozvat všechny dosavadní šampióny. Mezi nimi však jeden scházel, a to šampión z roku 1999 Nasser El Sonbaty, jenž téměř přesně před pěti lety zemřel.

Na pódiu se tedy postupně scházeli: 

Rich Gaspari (1989), Mike Ashley (1990), Shawn Ray (1991), Vince Taylor (1992), Flex Wheeler (1993, 1997, 1998, 2000), Kevin Levrone (1994, 1996), Michael Francois (1995), Nasser El Sonbaty (1999), Ronnie Coleman (2001), Jay Cutler (2002, 2003, 2004), Dexter Jackson (2005, 2006, 2008, 2013, 2015), Victor Martinez (2007), Kai Greene (2009, 2010, 2016), Branch Warren (2011, 2012), Dennis Wolf (2014) a Cedric McMillan (2017).

Krom již zmíněných borců se na pódiu sešli samozřějmě i ti, kteří usilovali o triumf na tomto velkolepém klání. Mezi 14ti borci byli i ti, kteří na svém kontě vátězství na tomto legendárním klání již mají, a to loňský vátěž Cedric McMillan, vítěz ročníku 2014 Dennis Wolf a Dexter Jackson, jenž se svou pěticí vítězství nesmazatelně zapsal do historie této soutěže.


První semifinálové porovnávání: Steve Kuclo, William Bonac, Dexter Jackson, Cedric McMillan, Roelly Winklaar a Lionel Beyeke


Druhé semifinálové porovnávání: Lukáš Osladil, Luis Rodriguez, Jon Delarosa, Hide Yamagishi a Lionel Beyeke
 


Třetí semifinálové porovnávání: Paul Poloczek, Max Charles, Dennis Wolf a Fred Smalls


Čtvrté semifinálové porovnávání: Cedric McMillan, Dexter Jackson, William Bonac a Roelly Winklaar

Ačkoliv se od zmíněné trojice očekávalo, že právě z jejich řad vzejde vítěz jubilejního třicátého ročníku soutěže, osud tomu chtěl jinak. Favority zcela jistě byli i monstrózní Roelly Winklaar, či taktéž velkým množstvím svalové hmoty disponující William Bonac. Právě posledně jmenovaný borec klání zaslouženě ovládl.

William nastoupil na pódium mohutnější, než tomu bylo v loňské sezóně. Jeho svalstvo bylo plné, kulaté a nebylo partie, která by nějak obzvlášť zaostávala.

Druhé místo obsadil Dexter Jackson, jenž opravdu nebyl ve své formě. Byl znatelně unavený, pohyb na pódiu byl spíše těžkopádný, a kontrola břišního svalstva podprůměrná. Kdyby se ve výsledkové listině objevil ještě níže, jistě by nikdo, ani on sám, nemohl nic namítat.

Finálové porovnávání William Bonac vs. Dexter Jackson:

Třetí příčku bral loňský vítěz Cedric McMillan. Právě on se jisto jistě mohl umístit před Dexterem. Ale žádnů zármutek či nespokojenost byste v jeho tváři hledali marně. Svou prohru přijal se ctí sobě vlastní.

Čtvrtý skončil další monstrózní borec, a to Roelly Winklaar. Ten zapracoval na kontrole břišních svalů, což mělo za následek iluzi užšího pasu. Jeho forma sice byla během semifinále skvělá, postupem času však velmi rychle upadala.

Do TOP 5 se ještě vtěsnal Steve Kuclo. pro něhož se jednalo o velmi dobrý výsledek.

Soutěže se zúčastnil také náš Lukáš Osladil. Ten si však tentokrát připsal až deváté místo. Sice na pódiu prezentoval perfektní symetrii, a jeho volná sestava patřila k tomu nejlepšímu, co bylo na soutěži k vidění, avšak za svou pověstnou ostrostí velmi zaostával.

Z dalších borců zmiňme ještě dvanáctého Dennise Wolfa. Německý borec jistě po dvouleté soutěžní pauze očekával lepší výsledek, ale forma ani množství svalové hmoty jej výše nepustily.

Semifinálové volné sestavy:

William Bonac:
Dexter Jackson:

Cedric McMillan:

Roelly Winklaar:

Lionel Beyeke:

Steve Kuclo:

Luis Rodriguez:

Lukáš Osladil:

Hidetada Yamagishi:

Dennis Wolf:

Vyhlášení výsledků:

Výsledky:
1. William Bonac
2. Dexter Jackson
3. Cedric McMillan
4. Roelly Winklaar
5. Steve Kuclo
6. Lionel Beyeke
7. Luis Rodriguez
8. Jonathan Delarosa
9. Lukáš Osladil
10. Hidetada Yamagishi
11. Fred Smalls
12. Dennis Wolf
13. Max Charles
- Paul Poloczek

Velké množství fotografií naleznete zde:
Semifinále
Finále

Arnold Classic v kulturistice do 212 liber:

Pátý ročník soutěže Arnold Classic 212 přinesl celkem zajímavé okamžiky.

Na pódiu se sešlo pouze sedm borců. Pozvánku jich sice obdrželo osm, kvůli problémům s vízem však nemohl přicestovat Íránec Hadi Choopan. 

Největší souboj se tak očekával zejména mezi dvojicí Jose Raymond a David Henry. Jose dokázal toto klání ovládnout v roce 2015, David se pak může pyšnit vítězstvím na Olympia 202 Showdown v roce 2008.

Ani jeden z nich však nenabídl formu hodnou šampióna, a z vítězství se tak mohl těšit někdo zcela jiný, absolutně neočekávaný. Triumf si totiž při svém profesionálním debutu odnesl Kamal Elgargni.
Toho k triumfu dovedla velmi líbivá postava společně se špičkovou připraveností, a to zejména v předních a zadních postojích. V těch zadních dominovala až neuvěřitelně vyrýsovaná spodní záda.
Za jedinou slabinu lze u Kamala považovat mírně subtilnější kvadricepsy. To je však již spíše dáno věkem.

Druhé místo obsadil Charles Dixon, který se zde prezentoval opravdu brutální objemy. Krom toho nabídl na své poměry vynikající finální připravenost i množství detailů.

Překvapením byla také forma nakonec třetího Samira Troudiho. Ten totiž nabídl absolutně nejlepší vyváženost postavy napříč celým startovním polem.

O čtvrté a páté místo se podělili již výše zmínění David Henry a Jose Raymond. Oba borci mají na svých postavách určité nedostatky, které chtě nechtě musí kompenzovat vynikající finální připraveností. Tou však ani jeden z nich tentokrát nedisponoval.

Šesté a sedmé místo obsadili Guy Cisternino a Kyung Won Kang. Ti zde byli spíše do počtu, ačkoliv mají potenciál býti mnohem lepšími, což již v minulosti dokázali. Tentokrát však byli až velmi subtilní a bez potřebné finální dotaženosti.

Semifinálové volné sestavy:

Kamal Elgargni:

Charles Dixon:

Samir Troudi:

Jose Raymond:

David Henry:

Vyhlášení výsledků:

Výsledky:
1. Kamal Elgargni - kvalifikval se na Olympia 212 Showdown 2018
2. Charles Dixon
3. Samir Troudi
4. David Henry
5. Jose Raymond
6. Guy Cisternino
7. Kyung Won Kang

Velké množství fotografií naleznete zde:
Semifinále
Finále

Zdroj:
www.team-andro.com

www.musculardevelopment.com

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Průměr: 3 (2 votes)