Jste zde

Napsal: randy

Arnold Classic 2015 - výsledky

Je dobojováno a sedmadvacátý ročník prestižní soutěže Arnold Classic je v tuto chvíli již minulostí! A kdo se v Columbusu stal jejím králem? O tom již následující řádky.

Reklama

Do bojů zasáhlo díky pozvánce pořadatelů třináct závodníků, z nichž byl za největšího favorita považován Dexter Jackson, jenž toto klání v minulosti ovládl již čtyřikrát. Stejný počet vítězství má na svém kontě také Flex Wheeler.

Dexterovo cílem tak bylo vybojovat i pátý titul, což by mu vyneslo nesmazatelný zápis do historie nejen tohoto klání, ale profesionálního bodybuildingu celkově, neboť tento rekord nebude vůbec lehké překonat!

Dalším jménem, které se dosti často skloňovalo právě ve smyslu vítěze, byl Branch Warren, který jako vítěz odcházel již dvakrát. Zapomínat se však nesmělo ani na Cedrica McMillana či Justina Comptona.

O tom, jak to celé dopadne, mělo napovědět již první semifinálové porovnávání. V něm se objevil samozřejmě Dexter Jackson, kterého doplnili ještě Branch Warren a Justin Compton, kteří byli velmi mohutní, avšak ne tak symetričtí, jako Dexter.

Uprostřed po celou dobu sice pózoval Warren, o vítězi však, narozdíl od jiných soutěží, ještě zdaleka rozhodnuto nebylo.

Druhé porovnávání bylo určeno trojici Cedric McMillan, Evan Centopani a Roelly Winklaar.

O všem se nejspíš mělo rozhodnout až v tom úplně posledním porovnávání, v něžm se na žádost rozhodčích vedle sebe poskládali Justin Compton, Dexter Jackson i Branch Warren, které doplnil Cedric McMillan.

Avšak, ... ani zde rozhodčí nebyli za jedno. Uprostřed se totiž vystřídali naprosto všichni! Zejména McMillan a Compton si svá vystoupení užívali, neboť věděli, že mohou jen a jen překvalit!

Dle některých z přítomných právě toti dva borci reálně bojovali o vítězství, přičemž na Dextera s Branchem by mělo zbýt až třetí, respektive čtvrté místo.

Vše tak bylo ještě otevřené a rozhodnout se mělo během velmi očekávaného finále.

To začalo o několik hodin později slavnostním zahájením, během nějž měl svůj projev prezident mezinárodní světové amatérské federace IFBB Rafaela Santonji.

Po tomto zahájení se na pódiu objevili všichni soutěžící, aby byli představeni přítomným divákům v sále. Pak již začaly divácky velmi zajímavé, avšak nehodnocené volné sestavy,

Pak již na řadu přišla finálová porovnávání.

Do toho prvního byli vyvoláni Roelly Winklaar, Evan Centopani, a samozřejmě čtveřice z posledního semifinálové porovnávání, tedy Cedric McMillan, Dexter Jackson, Justin Compton a Branch Warren.

Po celou dobu se uprostřed nacházeli Warren a Jackson, což napovídalo o tom, že právě z nich vzejde vítěz sedmadvacátého ročníku této prestižní show.

Zmatek však do těchto úsudků vneslo poslední porovnávání, v němž se opět sešla čtveřice Compton, McMillan, Warren a Jackson, přičemž uprostřed dostali opět prostor jak Warren s Jacksonem, tak i Compton s McMillanem.

Kdo se tedy stal vítězem?

Rozhodčí se nakonec shodli na tom, že si své páté vítězství odnese Dexter Jackson! Ten se tak stal absolutním vládcem klání.

Symetrická postava, perfektní forma, skvělá Most Muscular a neméně skvělé paže, to jsou devízi, za které byl Dex odměněn titulem. Někteří sice budou namítat, že množstvím svalové hmoty na své konkurenty výrazně ztrácí, avšak král je jen jeden!

Dexter dokonce po soutěži uvedl, že konec jeho kariéry se blíží! Do historie kulturistiky se nesmazatelně zapsal a jeho odkaz tu bude ještě hodně dlouho! Sedmnáct sezón v profesionální divizi IFBB, 72 soutěžních startů, 65 umístění v TOP 5, 21 výher, z toho jeden titul Mr. Olympia a pět triumfů z Arnold Classic. Co víc si ještě může přát?!

Druhé místo pak "zbylo" na dvojnásobného šampióna Branche Warrena. Ten soutěžil neskutečně mohutný, vyrýsovaný, s tvrdým, plným a perfektně separovaným svalstvem. 
Dle mnohých dost možná soutěžil v životní formě, což sám nepřímo potvrdil, když uvedl, že jeho příprava pod dohleme George Faraha šlapala perfektně a již dva týdny před soutěží byl závodní formě.

Třetí příčku obsadil v životní formě soutěžící, teprve šestadvacetiletý Justin Compton. Ten zaujmul svou velikostí (od minulé sezóny nabral 2 kilogramů!), zejména pak šířkou ramen a zad, dost možná pak i nejlepšími pažemi, stehny i lýtky napříč celým startovním polem.

Jediným neduhem byla určitá plochost a nekontrolovanost břišních svalů.

Čtvrtý nakonec skončil další velmi symetrický, přesto i mohutný borec, tedy Cedric McMillan. Ten zde soutěžil v životní formě a není se tak čemu divit, že i právě jeho někteří viděli jako jasného vítěze.

Páté místo bral Evan Centopani. Sice nastoupil v lepší formě, než-li tomu bývalo v loňské sezóně, zejména pak nabídl lepší kvadriceosy a mohutnější ramena, na první čtyři borce však ztrácel, a to oproti Jacksonovi a McMillanovi stavbou těla, či v případě Warrena a Centopaniho pak objemy a plností svalů.

Roelly Winklaar se musel spokojit se šestou příčkou. Ačkoliv před soutěží hovořil o tom, že si jde pro vítězství, znatelné množství vody v podkoží a s tím spojené menší detaly a separace svalů mu v lepším umístění zabránily. O vítězství tak nemohla být ani řeč.

Sedmou příčku obdržel Brandon Curry. Ten zde, jak u něj již bohužel bývá zvykem, nedokázal nabídnout optimální objemy, o připravenosti ani nemluvě. Což je vzhledem k jeho genetickým dispozicím opravdu velká škoda!

Nutno však podotknout, že nabídl jedny z nejlepších paží celého startovního pole.

Osmé místo bylo určeno pro Bena Pakulskiho. Ten, stejně jako Curry, disponuje perfektními genetickými předpoklady. Ani on je však nedokázal naplnit, v Columbusu navíc doplatil na nevyváženost mezi mohutnou dolní polovinou těla a subtilnějším vršek.

Při svém debutu mezi elitou na devátou příčku dosáhl Vitaly Fateev. Ten patří k těm kulturistům, kteří mají dostatek svalové hmoty, na víc dokáží přijít velmi dobře připraveni. V jeho případě jej však srážela nedostatečná kontrola břišních svalů.

TOP desítku uzavřel veterán Toney Freeman. Závodník, jenž proslul perfektním X tvarem těla již bohužel na absolutní špičku ztrácí, zejména pak v plnosti dolních končetin. Konec kariéry se tak zcela jistě nezadržitelně blíží.

Jedenáctý skončil Marius Dohne, jenž v tak silné konkurenci doplatil na plochost a měkkost svalstva.

Stejně tak na přílišnou měkkost doplatil svěřenec Dennise Jamese Lionel Beyeke. Ten sice nabízí obstojné objemy a vyváženou postavu, s finální dotažeností si však stále nedokáže poradit.

Celé pole pak uzavřel Michael Kefalianos. Jeho forma nebyla nikterak špatná, ba dokonce soutěžil v jedné z nejlepších forem od svého přestupu mezi elitu, avšak to nedokázal dostatečně prodat! Jeho pózing patřil k tomu nejhoršímu, co bylo na soutěži k vidění.

Výsledky:

1. Dexter Jackson - kvalifikoval se na Mr. Olympia 2015
2. Branch Warren
3. Justin Compton
4. Cedric McMillan
5. Evan Centopani
6. Roelly Winklaar
7. Brandon Curry
8. Ben Pakulski
9. Vitaly Fateev
10. Toney Freeman
11. Marius Dohne
12. Lionel Beyeke
13. Michael Kefalianos

Semifinálová porovnávání:

Finálová porovnávání, posedown a vyhlášení výsledků:

Zdroj:
www.musculardevelopment.com
www.rxmuscle.com
www.bodybuilding.com

Fotogalerie

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Průměr: 5 (1 vote)