Jste zde

Napsal: Swaglift

Luboš "Pitbull" Šuda: "Ještě není čas úplně skončit" - Swaglift

Tento příspěvek, bude věnován excelentnímu sportovci, kickboxerovi a hlavně boxerovi Luboši Šudovi.

Reklama

Luboš Šuda tvoří v současnosti Českou Boxerskou špičku (křížová váha do 90 kg), po odvetném zápase v listopadu 2014, Šuda vs Kutil Vol II, nemohl nikdo pochybovat o jeho formě a kvalitách. Než se začal věnovat samotnému boxu,
patřil i mezi Českou kickboxerskou špičku, kde vybojoval i tituly Mistra Světa. (Málo kdo také ví, že před všemi zápasy se věnoval i kulturistice).

Bohužel je dnes Luboš ve věku, kdy se spíše odchází do boxerského důchodu, a je na čase se ptát, kdo vlastně zastoupí tuhle naši Boxerskou špičku, která už má většinu svých zápasů odbojovaných.
Současná Česká boxerská elita jsou vlastně vrstevníci :) a tak odchází od profi zápasení více tváří boxu naráz - Kracík, Kutil... Šuda doufám ještě né úplně.

Luboš nikdy úplně nahlas neřekl, že končí s Boxem, ikdyž to určitě spousta lidí očekává, (Lubošovi je 38 let), stále je více těch, kteří chtějí ještě "Pitbulla" vidět bojovat v ringu.
Luboše nelákají zápasy v Česku, domácí půda už mu nemá co nabídnout, ani odměna za zápas nebývá ideální, a nemá mezi součačnými boxery u nás adektávního soupeře... proto, jestli přijde ještě zajímavá nabídka ze zahraničí, Luboš určitě nebude dlouho váhat :)

Hned po zápase s Kutilem na konci roku 2014 dostal pár zajímavých nabídek, mezi kterými byl i zápas o Světový titul Německé organizace. To si myslím, by byla teprve ta správná tečka za kariérou, ještě jeden opravdu veliký zápas o titul.
Přeci jen by byla veliká škoda, nevyužít za ta léta zápasení nasbírané zkušenosti a šílenou formu Luboše Šudy, kterou aktuálně má, po poslední 3 měsíční přípravě na zápas.
Luboše jste také mohli vidět zápasit 30.12.2014 v Lucerně, kde opět vyhrál.

Lubošovi je v ringu skutečný "Pitbull" :), vždyť kdo se může chlubit takhle výbornou statistikou zápasů - 38 vítězství a z toho 26 KO, a jen 7 porážek. Je veliká škoda, že Český box není na takové úrovni jako třeba ten zahraniční, kdyby v nejlepších letech Luboš odešel např: do Německa, dnes by z něho byl třeba slavný světový boxer, který by se topil v penězích, a nemusel by ke svému profesionálnímu zápasení dál chodit do práce jako běžný smrtelník.
Luboše Šudu jsem poznal jako skvělého sympaťáka a obřího pohodáře, před jeho odvetným zápasem právě s Kutilem, který je skromný, a nikdy nechtěl moc, jen dělat to co miluje a to bylo zápasení.

Myslím, že mu nikdo nemůže mít za zlé, že už je na čase aby se Luboš po všech těch letech, které obětoval Českému boxu, začal věnovat sám sobě, pokud nenastoupí na další zápas, třeba někde v zahraničí.
Mimo jiné se Luboš angažuje i v komunální politice. Můžete ho navštívit na jeho tréninku v "Pitbull Gym Kralupy n. V.", kde Luboš také žije. Mohli jste ho také sledovat na ČT1 v pořadu "Všechnopárty" 13. 2. 2015.

Jestli Vás Luboš "Pitbull" Šuda zaujal a chcete se dozvědět více, určitě sledujte videa pod článkem, konkrétně 2 krátké dokumenty,
mapující Lubošovu přípravu a velký zápas na konci roku 2014 - ŠUDA VS KUTIL VOL II
Jedná se o unikátní projekt, který nikde jinde neuvidíte :) ztrávil jsem s Lubošem závěr jeho přípravy a na zajímavý prostřih všeho dění se podívejte zde:

Luboš - Příprava na zápas - 1. část dokumentu

Luboš - zápas - 2. část dokumentu

Luboš "Pitbull" Šuda - Video rozhovor

Luboš a jeho "Training Highlights"

Tagy

Box

Kategorie

Vaše hodnocení

Průměr: 4 (4 votes)