O tom, že se celkem "lehce" dá ze země pozvednout 300 kilogramů bez jakýchkoliv pomůcek se mohli aktéři i diváci přesvědčit nedávno na soutěži Ironpower CUP.

Ale hranice tohoto RAW výkonu jsou ještě mnohem výše.
Přesvědčil nás o tom i Andy Bolton, který se v neděli ukázal na výstavě EXPO v Birminghamu.

Své pokusy započal s váhou 350kg, poté přešel na 390kg a své snažení završil třetím pokusem, kterým ustanovil i nový světový rekord.
Hodnota tohoto pokusu byla 432.5 kilogramů.

 

Kdo je vůbec Andy?

Ve svých třinácti letech se Andy Bolton rozhodl, že silový trénink je to co si přeje dělat, bylo to poté, co viděl nějaké mladíky v místní posilovně zvedat velké váhy. Boltonův otec nebyl příliš nadšený z jeho tréninků v tak mladém věku a pečlivě ho hlídat, aby nezvedal příliš mnoho. Když bylo Boltonovi 18 let, jeho otec už ho nechal zvedat těžší váhy v plném tréninkovém režimu a umožnil mu posunout se dál.
[editovat] Kariéra

Bolton vyhrál svou první soutěž v roce 1991, když mu bylo 21 let na místních závodech v silovém trojboji nazvaných The Yorkshire Junior Championship. Je držitelem světového rekordu v trojboji v organizace WPO (World Powerlifting Organization) (1273 kg/2806 lb). Bolton má také současné WPO rekordy ve dřepu (550.5 kg/1213 lb) a mrtvém tahu (455 kg/1003 lb), a byl prvním kdo dokázal zvednout na mrtvý tah přes tisíc liber. Zároveň soutěžil v strongmanských závodech. Jeho strongmanské úspěchy zahrnují páté místo na Arnold Classic Strongman Competition v roce 2002.

 

 


[Zdroj: wikipedia.org
youtube.com]

Vaše hodnocení: Žádné Průměr: 8 (2 hlasy)
Vaše hodnocení:
Nahoru

Související články

Středa: Bench: Tyč x15, 40 kg x 10, 60 kg x 6 , 3 série 70 kg x 4-5 Peck-deck: 30 kg 4 x 10 Stahov...
Jirka Tkadlčík je typem nezdolného sportovce, který se nevěnuje pouze silovému...
Ahoj, zdravím všechny fanoušky serveru www.kulturistika.com.   Jmenuji se Jan...
Robert Burneika,Mariusz Pudzianovski
Litevský obr Robert Burneika, jenž si na nedávném klání New York PRO...
Patr Petráš, „drobeček“ který dosáhl trojboje 1080 kilogramů. Jde o...
Rozhovor s Danem Dvořákem, lifterem s totalem 1032.5 kg a nutričním expertem divize Mega Pro...

Z nabídky našeho e-shopu:

B4 Sport

B4 Sport

Lehce stravitelná kaše postavená na směsi vybraných obilovin, vhodná pro konzumaci těsně před sportovním výkonem. Dodání energie ve formě speciálního druhu sacharidu isomaltulosa (PalatinoseTM). Kaše obohacena o WPI a lecitin.
Jen za: 159.50 Kč